Hackinge nerden başlamalıyım

Yiqq

Yeni üye
2 Eki 2022
4
0
Merhaba, şuan 14 yaşımdayım ve liseye gidiyorum fakat paraya çok ihtiyacım oluyor ve ben bu ihtiyacı karşılamıyorum, bu sebepten ötürü hacking ögrenmek istedim fakat nerden başlayacağımı bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir.

Not: haram para ile işim yok amacım açık bulup paylaşmak

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,405
2,596
Merhaba Değerli Üyemiz, hacker olmak için büyük bir Aşamadan geçmeniz lazım. Şimdi, hacker olmak için nereden başlamalısınız? Aslında cevabı basit. Önce temeli bilmeniz lazım. Mesela hangi programlama dili gerek hangi işletim sistemleri lazım hangi program ne işe yarıyor vs. Ondan sonra yavaş yavaş eğitimlere başlayın. Bu eğitimleri youtube, btk akademi, udemy ve bir çok platformdan alabilirsiniz. Şimdi bir hacker olduğunuzu göz önünde bulundurarak bu işin birde para kısmı var. Çeşitli siber güvenlik şirketlerine gidip onların yanında çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Yada eğer iyice profesyonel iseniz Çeşitli dokümanlar yapıp satabilirsiniz. Son olarak Çeşitli programlarda kodlayıp para kazanmanız mümkün. Ama öğrenim süresi boyunca ben bu işi para için yapacağım demeyin başaramazsınız o düşünceyi çıkarın aklınızdan.

İyi Forumlar

1wexter1

Katılımcı Üye
24 Eyl 2021
921
647
Uzayda1yer
Merhaba, şuan 14 yaşımdayım ve liseye gidiyorum fakat paraya çok ihtiyacım oluyor ve ben bu ihtiyacı karşılamıyorum, bu sebepten ötürü hacking ögrenmek istedim fakat nerden başlayacağımı bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir.

Not: haram para ile işim yok amacım açık bulup paylaşmak
Öncellikle herhangi bir şeye başlarken para kazanmak için çalışırsan ondan zevk almazsın hatta bir yerden sonra bu bir tür sorumluluk hissine dönüşür ve hevesin gider. Eğer 0 isen siber güvenliğe nerden başlanacağı hakkında forumda bir sürü konu var ama 2 tanesi buraya bırakıyorum senin için yeterli olmazsa sen araştırısın forumda;

1-) Hacker olmak istiyorum" diye konu açmadan buraya bakın (konunuz silinir)
2-) Yeni Başlayanlar İçin Hack Nasıl Yapılır?

Yiqq

Yeni üye
2 Eki 2022
4
0
Merhaba Değerli Üyemiz, hacker olmak için büyük bir Aşamadan geçmeniz lazım. Şimdi, hacker olmak için nereden başlamalısınız? Aslında cevabı basit. Önce temeli bilmeniz lazım. Mesela hangi programlama dili gerek hangi işletim sistemleri lazım hangi program ne işe yarıyor vs. Ondan sonra yavaş yavaş eğitimlere başlayın. Bu eğitimleri youtube, btk akademi, udemy ve bir çok platformdan alabilirsiniz. Şimdi bir hacker olduğunuzu göz önünde bulundurarak bu işin birde para kısmı var. Çeşitli siber güvenlik şirketlerine gidip onların yanında çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Yada eğer iyice profesyonel iseniz Çeşitli dokümanlar yapıp satabilirsiniz. Son olarak Çeşitli programlarda kodlayıp para kazanmanız mümkün. Ama öğrenim süresi boyunca ben bu işi para için yapacağım demeyin başaramazsınız o düşünceyi çıkarın aklınızdan.

İyi Forumlar
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Öncellikle herhangi bir şeye başlarken para kazanmak için çalışırsan ondan zevk almazsın hatta bir yerden sonra bu bir tür sorumluluk hissine dönüşür ve hevesin gider. Eğer 0 isen siber güvenliğe nerden başlanacağı hakkında forumda bir sürü konu var ama 2 tanesi buraya bırakıyorum senin için yeterli olmazsa sen araştırısın forumda;

1-) Hacker olmak istiyorum" diye konu açmadan buraya bakın (konunuz silinir)
2-) Yeni Başlayanlar İçin Hack Nasıl Yapılır?
yok aslında para odaklı bakmıyorum yazılımı genel olarak seviyorum. teşekkür ederim bilgilendirme icin

swarq

Katılımcı Üye
1 May 2020
335
185
Beacon Hills
Web tabanlı
Html
Java
Php
Asp
Cgi
MySql
DB
vb. Web tabanlı Programlama dillerini

Web Design

Flash
Adobe
Frontpage
vb Web Design Programlarını

Programlama Dilleri

C++
Delphi
C
Visual Basic
Duz Basic
vb ..

İşletim Sistemleri

Windows
Linux

bunları bilmen lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.