Hacking'e Nereden Başlamalıyım ?

n0b0dy

Üye
6 Şub 2015
121
0
İstanbul
Sadece brute force ile ilgili ilk iki paragrafı okudum ve diğerlerini okumadan önce buraya mesaj yazma gereği hissettim..

Brute force..

Benim gibi çaylakların hemen hepsi, bu programın içine mail adresi veya site üye linkini yazıp, şifresini altın tepside bize vereceğini sanırız.

Oysa o kadar detaylı, net ve ( ANLAŞILABİLİR!!! ) yazmışsınız ki; Programlama anlatırken ve/veya herhangi bir konu açıp insanları bilgilendirmeyi amaçlarken gereken ilk bilginin ( GÜZEL VE ANLAŞILABİLİR TÜRKÇE KULLANIMI!!! ) olduğunu her şeyin öncesinde ortaya koymuşsunuz.

Anlatım dilinizin yumuşaklığı

Kestirmeden yazıp üyeleri çıkmaza sokmama hassasiyeti

Ve işin mantığını, özelliğini üç beş satır ile en anlamazgillerin bile kafalarına sokabilme yeteneği sayesinde konu net olarak anlaşılabilir bir konu olmuş.

Gerçekten tebrik ediyorum.

Bugün ülkemizde güzel Türkçemizi kullanabilmenin en önemli detay olduğunu burada vurgulamak isterim.

Öyle konular var ki; burp suite ile facebook hack demiş arkadaş, bu burp suite neyin nesidir, nereden indirilir, indirildiğinde içinde bir setup sekmesi var mı, yok mu, var sa gönderdiğin rar dosyasında mı eksik, yoksa bunun kurulum yöntemi farklı mı,

Bul bulabilirsen.

Saatlerce aynı konu, program üzerinde çalış tırmala dur,

Sonunda ( yok. ben bu işi beceremeyeceğim ) diye küs..

Site, maalesef yarım yamalak, yetersiz anlatımlarla dolu konu çöplüğü durumunda.

Sizin gibi Türkçeyi doğru kullanabilen arkadaşlara ihtiyaç hat safhada.

Lütfen forumda açılmış bile olsa, bazı konuları tekrardan detaylandırın.

Takipçinizim.

Saygılar.

Marwins

Kıdemli Üye
21 Eyl 2012
3,129
1
Sadece brute force ile ilgili ilk iki paragrafı okudum ve diğerlerini okumadan önce buraya mesaj yazma gereği hissettim..

Brute force..

Benim gibi çaylakların hemen hepsi, bu programın içine mail adresi veya site üye linkini yazıp, şifresini altın tepside bize vereceğini sanırız.

Oysa o kadar detaylı, net ve ( ANLAŞILABİLİR!!! ) yazmışsınız ki; Programlama anlatırken ve/veya herhangi bir konu açıp insanları bilgilendirmeyi amaçlarken gereken ilk bilginin ( GÜZEL VE ANLAŞILABİLİR TÜRKÇE KULLANIMI!!! ) olduğunu her şeyin öncesinde ortaya koymuşsunuz.

Anlatım dilinizin yumuşaklığı

Kestirmeden yazıp üyeleri çıkmaza sokmama hassasiyeti

Ve işin mantığını, özelliğini üç beş satır ile en anlamazgillerin bile kafalarına sokabilme yeteneği sayesinde konu net olarak anlaşılabilir bir konu olmuş.

Gerçekten tebrik ediyorum.

Bugün ülkemizde güzel Türkçemizi kullanabilmenin en önemli detay olduğunu burada vurgulamak isterim.

Öyle konular var ki; burp suite ile facebook hack demiş arkadaş, bu burp suite neyin nesidir, nereden indirilir, indirildiğinde içinde bir setup sekmesi var mı, yok mu, var sa gönderdiğin rar dosyasında mı eksik, yoksa bunun kurulum yöntemi farklı mı,

Bul bulabilirsen.

Saatlerce aynı konu, program üzerinde çalış tırmala dur,

Sonunda ( yok. ben bu işi beceremeyeceğim ) diye küs..

Site, maalesef yarım yamalak, yetersiz anlatımlarla dolu konu çöplüğü durumunda.

Sizin gibi Türkçeyi doğru kullanabilen arkadaşlara ihtiyaç hat safhada.

Lütfen forumda açılmış bile olsa, bazı konuları tekrardan detaylandırın.

Takipçinizim.

Saygılar.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim, sizin gibi ben de Türkçemizin kaybolmaya başladığını düşünüyorum. Türkçeyi iyi kullanmıyor kimse. Haklısınız çoğu konuda yazan adam küçük harfle cümleye başlamış, harflerinin noktaları yok veya noktalama işaretlerini çiğnemiş geçmiş. Türkçenin kullanımının önemli olduğunu düşündüğüm için onu düzgün kullanmaya özen gösteriyorum :)

Biruni

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
263
1
Soru işaretlerini giderdi anlatımınız takdire değer teşekkürler gerçekten faydalı oldu

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Onu anladım zaten de bakın işin garip taraı virüs totalle taratınca esed de virüs çıktı diyorur benim pcdeki esetle taratınca :D virüs yok diyor :D

Muverrihe

Üye
15 Eki 2014
109
0
Emeğinize sağlık hakikaten güzel ve çok yararlı bir anlatım olmuş .. Sabrı ve zamanı olan arkadaşlara başarılar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.