Hacking'e Nereden Başlayabilirim?

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
hack yapmak istiyorum programlama dili öğerenmem gerektiğini biliyorum ama dili bilsem bile nerede nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum nereden öğrenmem gerektiğinide. kademe kademe ne yapmam gerektiğini yazarmısınız sizler ilk nelerden başladınız programlama dillerini en iyi nereden öğrenebilirim kafam karışık yardım edermisiniz kendiniz ilk nerelerden başladınız.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
15
578
localhost
hack yapabilecek düzeyde olmak istiyorum en kötü

neden ?
Network
Programlama
exploit geliştirme
Virüs geliştirme
zafiyet sömürme
Linux
kriptografi
İşletim sistemleri nasıl çalışır
TOOLARIN kullanımı

Bunları öğrendiğin zaman kendine HACKER diyebilirsin ama yine herşeyi hackliyemezsin yine sınırlı kalırsın herşeyi hackliyebilmek için herşeyi sonuna kadar bilmen gerekir bununda imkansıza yakın olduğunu varsayarsak hiçbir insanın zamanı yetmez o kadar şeyi öğrenmeye

2 Ağu 2021
92
54
Toronto
Dostum şimdi yazar çoluk çocuk bruteforce ile başla diye ama sen onları sallama yazılım dili bilmen gerekiyor nasil gerekiyor hedef sistem için zafiyet bulma exploit yazma özel script yazıp bypass geçme gibi bi çok teknik için bazı dillere hakim olman gerekiyor ama şimdi sen sql ile başla sql kavramını öğren veritabani nedir onu öğren sql çeşitleri nelerdir güvenlik duvarları nasıl asılır küçük bir araştırma yap gerisi uygulama sırasında çözmeye baslarsin şimdi bu kavramları az çok çözdükden sonra sqlmap tekniğini ögren sqlmap ile sızma işlemi nasıl yapılır vs veritabanindan tablolara sütünlara nasil erisilir ögren yavaş yavaş kendini geliştir tam kavradığında metasploit,exploit,nmap, gibi tekniklere geçiş yaparsin kendini gelistirmeye başlarsin web hacking alanı geniş bir kavram

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
Network
Programlama
exploit geliştirme
zafiyet sömürme
Linux
kriptografi
Bunları öğrendiğin zaman hacker olabilirsin
saol:) sanırım işe ilk bu yazdıklarının ne olduğunu anlamakla başlayacağım

Dostum şimdi yazar çoluk çocuk bruteforce ile başla diye ama sen onları sallama yazılım dili bilmen gerekiyor nasil gerekiyor hedef sistem için zafiyet bulma exploit yazma özel script yazıp bypass geçme gibi bi çok teknik için bazı dillere hakim olman gerekiyor ama şimdi sen sql ile başla sql kavramını öğren veritabani nedir onu öğren sql çeşitleri nelerdir güvenlik duvarları nasıl asılır küçük bir araştırma yap gerisi uygulama sırasında çözmeye baslarsin şimdi bu kavramları az çok çözdükden sonra sqlmap tekniğini ögren sqlmap ile sızma işlemi nasıl yapılır vs veritabanindan tablolara sütünlara nasil erisilir ögren yavaş yavaş kendini geliştir tam kavradığında metasploit,exploit,nmap, gibi tekniklere geçiş yaparsin kendini gelistirmeye başlarsin web hacking alanı geniş bir kavram
çok saol dediklerini uygulayacağım

🅼 🆁 🆇

Uzman üye
26 Haz 2021
1,413
10
1,897
Bir Yerler
Merhaba Değerli Üye Bu Soruna Şöyle Cevap Vereyim Öncelikle Bu İşlerde Çok İyi Yerlere Gelebilmek Ve Daha Çabuk Kavramak İçin Orta Düzeyde Bir İngilizce Gerekiyor Ve Yazılım Ve Bilişim Dünyasında İngilizce Gereklidir Daha Sonra O Alana Uygun Yazılım Dilini Öğrenerek Başlayabilirsin Mesela Python Bunun İçin Uygundur Sonrasında
Linux
Network
Programlama
Hacking
Güvenlik
Kriptoloji Öğrenebilirsin Bunları Bilişim Akademiden Udemyden Kurslar Alarak Veya YouTube Üzerinden Öğrenebilirsin

İyi Geceler İyi Forumlar Dilerim

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
Network
Programlama
exploit geliştirme
Virüs geliştirme
zafiyet sömürme
Linux
kriptografi
TOOLARIN kullanımı

Bunları öğrendiğin zaman kendine HACKER diyebilirsin ama yine herşeyi hackliyemezsin yine sınırlı kalırsın herşeyi hackliyebilmek için herşeyi sonuna kadar bilmen gerekir bununda imkansıza yakın olduğunu varsayarsak hiçbir insanın zamanı yetmez o kadar şeyi öğrenmeye
peki illada bu işin ünisine gitmek gerekir mi gitmesekte yapabilirmiyiz

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
saol
Merhaba Değerli Üye Bu Soruna Şöyle Cevap Vereyim Öncelikle Bu İşlerde Çok İyi Yerlere Gelebilmek Ve Daha Çabuk Kavramak İçin Orta Düzeyde Bir İngilizce Gerekiyor Ve Yazılım Ve Bilişim Dünyasında İngilizce Gereklidir Daha Sonra O Alana Uygun Yazılım Dilini Öğrenerek Başlayabilirsin Mesela Python Bunun İçin Uygundur Sonrasında
Linux
Network
Programlama
Hacking
Güvenlik
Kriptoloji Öğrenebilirsin Bunları Bilişim Akademiden Udemyden Kurslar Alarak Veya YouTube Üzerinden Öğrenebilirsin

İyi Geceler İyi Forumlar Dilerim
teşekkürler:)

2 Ağu 2021
92
54
Toronto
peki illada bu işin ünisine gitmek gerekir mi gitmesekte yapabilirmiyiz
Hacklemek için zafiyet bulmak gerekir yani bu iş yazılım gibidir sonsuza dek gider her yeni teknolojide açık çıkıyor buda demek oluyorki teknoloji ilerlediği gibi kendinide geliştirmen lazim 10 sene önceki hacker ile şuanki aynı kafa yapisina sahip değildir dağlar kadar fark var

'T0YB0X

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
934
465
C:\Program Files (x86)\
Harfiyen katılmaktayım. Öncelikli odak noktan SQL olmalı aynı benim yaptıgım gibi.
Network - eğer web hack alanında ilerliyeceksen buna gerek yoktur.
Programlama - şu aşamada kafanı çok karıştırır ama bunu da sonraya bırakmalısın. hazırlarını kullanman şuan için seni bir tık daha öteye taşır.
exploit geliştirme - 0 bilgi düzeyi olan bir insan exploitin nasıl çalıştıgını ve hali hazırda olanları nasıl kullanıcagını filan ögrenmeli geliştirmeyi değil. olan exploitlerin mantığını kavramaya çalış.
Virüs geliştirme - web hack alanında virüs geliştirmen sana fayda sağlamıyacak aksine zamanını çalar.
zafiyet sömürme - öncelikli olarak zafiyetleri ögrenmelisin ki onları nasıl sömürecegini öğrenceksin.
Linux - illa olucak değil fakat olursa işlerin bil hayli kolay olur.
kriptografi - Genelde şifreler kriptolu oluyor fakat ilk aşamalarda sana hazır toolları kullanmanı öneririm.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
15
578
localhost
Harfiyen katılmaktayım. Öncelikli odak noktan SQL olmalı aynı benim yaptıgım gibi.
Programlama - şu aşamada kafanı çok karıştırır ama bunu da sonraya bırakmalısın. hazırlarını kullanman şuan için seni bir tık daha öteye taşır.
exploit geliştirme - 0 bilgi düzeyi olan bir insan exploitin nasıl çalıştıgını ve hali hazırda olanları nasıl kullanıcagını filan ögrenmeli geliştirmeyi değil. olan exploitlerin mantığını kavramaya çalış.
Virüs geliştirme - web hack alanında virüs geliştirmen sana fayda sağlamıyacak aksine zamanını çalar.
zafiyet sömürme - öncelikli olarak zafiyetleri ögrenmelisin ki onları nasıl sömürecegini öğrenceksin.
kriptografi - Genelde şifreler kriptolu oluyor fakat ilk aşamalarda sana hazır toolları kullanmanı öneririm.
Ben bunları sırasıyla yazmadımki ama :D öğrenmesi kendine gerçek anlamda hacker diyebilmesi için gereken herşeyi yazdım

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
saolun ama ben şuan 0 ım bunun için ilk yapacağım şeyler bunlar mı olmalı ona göre başlayacağımda

2 Ağu 2021
92
54
Toronto
kriptografi - Genelde şifreler kriptolu oluyor fakat ilk aşamalarda sana toolları kullanmanı öneririm.
10/10 katılıyorum kısa ve çok net olmuş yeni web hacking başlayanların öğrenmesi gereken detaylar.

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
saolun ama ben şuan 0 ım bunun için ilk yapacağım şeyler bunlar mı olmalı ona göre başlayacağımda
Kendimden örnek vermek gerekirse şu an hali hazır da php, html, css öğreniyorum. Henüz Js'e geçmeye ***** yemedi. Kısacası web tasarım programlama öğrenmeye çalışıyorum. Bir yandan da ilgimi çekti bu insanlar nasıl sitelerin veritabanlarına girebiliyor diye. Web sitesi hackleme diye bir konu başlığı var oradan başlayabilirsin sql ile iki geceden beri tanışıyorum bir sitenin veritabanını çekmeyi başardım. Temel adımlar ile elbet bir sonuç elde edeceksindir

Moderatör tarafında düzenlendi:

0rdinary

Yeni üye
30 Tem 2021
19
5
24
cehennemin dibi
Kendimden örnek vermek gerekirse şu an hali hazır da php, html, css öğreniyorum. Henüz Js'e geçmeye ***** yemedi. Kısacası web tasarım programlama öğrenmeye çalışıyorum. Bir yandan da ilgimi çekti bu insanlar nasıl sitelerin veritabanlarına girebiliyor diye. Web sitesi hackleme diye bir konu başlığı var oradan başlayabilirsin sql ile iki geceden beri tanışıyorum bir sitenin veritabanını çekmeyi başardım. Temel adımlar ile elbet bir sonuç elde edeceksindir
sen hangi site üzerinden programlama dilini öğreniyorsun şu anda php yı html css javascript i felan bunları en iyi nereden öğrenebilirim ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.