Hacking'te yeniyim

kaann7

Üye
26 Tem 2019
133
0
Merhabalar, Robert Downey’in hesabını çalan birisi varmış. Acaba bunu nasıl yaptı ? Ben siber güvenlik kursuna gidiyorum ve hackleme konularında kendimi geliştiriyorum şimdilik sadece kendi ağımda olan bilgisayarlara sızıyorum, BruteForce yapıyorum ve DDoS atıyorum. Ağ katmanlarını, OWASP, OSI Katmanları vs. şeylere gayet hakimim. Aynı zamanda Python dilini de öğreniyorum. İnstagram çalma girişimde bulunmuştum ancak ( Bu arada hackleri Kali Linux üzerinden yapıyorum ) hesap çalamadım. BruteForce ile hesap çalmayı denemiştim ama olmamıştı. Sosyal mühendislikte bana göre bir şey değil zaten. Yapabilirim ancak sevmiyorum. Şimdi sizlere bir soru sormak istiyorum. Bu arkadaş basıl oldu da iki adımlı doğrulaması olan bir hesabı çaldı? Çok merak ediyorum açıkçası. Özel bir nedeni varsa bana mesaj atarak açıklayabilirsiniz. İyi günler!

Fregges

Yeni üye
30 Mar 2019
7
0
Kardeşim brute forceyle yapılmış olabilir rat olabilir diyeceğim ama adam o kadar salak değildir umarım kaba kuvvet saldırısı büyük ihtimal

TANRI TURKU KORUSUN

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye
Merhabalar, Robert Downey’in hesabını çalan birisi varmış. Acaba bunu nasıl yaptı ? Ben siber güvenlik kursuna gidiyorum ve hackleme konularında kendimi geliştiriyorum şimdilik sadece kendi ağımda olan bilgisayarlara sızıyorum, BruteForce yapıyorum ve DDoS atıyorum. Ağ katmanlarını, OWASP, OSI Katmanları vs. şeylere gayet hakimim. Aynı zamanda Python dilini de öğreniyorum. İnstagram çalma girişimde bulunmuştum ancak ( Bu arada hackleri Kali Linux üzerinden yapıyorum ) hesap çalamadım. BruteForce ile hesap çalmayı denemiştim ama olmamıştı. Sosyal mühendislikte bana göre bir şey değil zaten. Yapabilirim ancak sevmiyorum. Şimdi sizlere bir soru sormak istiyorum. Bu arkadaş basıl oldu da iki adımlı doğrulaması olan bir hesabı çaldı? Çok merak ediyorum açıkçası. Özel bir nedeni varsa bana mesaj atarak açıklayabilirsiniz. İyi günler!

hocam bende yeniyim :D robert dawney ın twitter hesabı ıse calması kolaydır ama ınstagramın calması cok zordur

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,172
3
Hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum ama çok hevesliyim nasıl yapıcam nerden başlıyacam bilmiyorum yardımcı olur musunuz Arkadaşlar özelden mesaj atarsanız sevinirim

Kardeşim brute forceyle yapılmış olabilir rat olabilir diyeceğim ama adam o kadar salak değildir umarım kaba kuvvet saldırısı büyük ihtimal

TANRI TURKU KORUSUN

Hocam bende BruteForce diye düşünüyorum ancak koskoca Robert Downey’in hesabında iki adımlı doğrulama bulunmayacak mı ? Ben biraz araştırdım ve hesabı çalan kişinin İnstagram adresini buldum. Ona yazdım inşallah cevap verir. :D.

Bende sorun var ülke kodunu giriyorum sonra numarayı giriyorum "Checking Protect List..." yazısı çıkıyor 2-3 dk duruyor sonra bir sürü karakter akıyor.

qAQ5dq.png

Ne yapmam gerekiyor? Bende mi hata var yoksa güncelleme yüzünden mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

kaann7

Üye
26 Tem 2019
133
0
hocam bende yeniyim :D robert dawney ın twitter hesabı ıse calması kolaydır ama ınstagramın calması cok zordur

Twitter’ı nasıl çalıyorsunuz hocam ben sadece DDoS ve DoS atıp bilgisayarlara sızıp APk dosya hazırlayıp telefonlara sızıyorum. Ha birde sosyal mühendislik ile hesap çalıyorum :D Aslında BruteForce ile de çalıyorum ama hesaplarda iki adımlı doğrulama oluyor giremiyorum. Hesapların şifreleri var bende ama iki adımlı doğrulama sorununu aşamıyorum. Sosyal Mühendislikte çok iyi fikirlerim var isterseniz sizinle paylaşabilirim.

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Merak etmeyin çalan kişi emin olun SM yöntemiyle yapmıştır. Şöyle açıklayayım; Belki günlerce aylarca uğraşmıştır oltaya düşmesi için. Örneğin RJ'nin hesabına bağlı e-postaya kim bilir kaç tane mail yollamıştır ya da scriptini oluşturduğu linki bir şekilde yedirmiştir. Çok ihtimali var bunun yani biraz da şans bence ya da şanstan ziyade hesabı yöneten adamın zekasızlığı diyeyim ben :mahcup Onun dışında yani "Programla şifresini kırdı vs." şeklinde düşünmeyin çünkü bunun şuan için 'mümkün' birşey olduğunu sanmıyorum. Ha bir de şu olabilir; RJ hakkında bildiklerinden yola çıkarak bir tane wordlist oluşturmuştur ve başarılı olmuştur bu da seçenekler arasında. Kısacası bu iş; biraz bilgi, sabır ve şans gerektiriyor. Özeti bu hocam :):

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.