Hakaret Davası Yedim? Eve kağıt geldi.

3ROR

Yeni üye
10 Nis 2016
42
0
Merhaba.

Eve çağrı kağıdı geldi.

Tebiligin veya davanın mevzusu:
Hakaret

Sanırsam sosyal medya üzerinden, Beni kışkırtan biri iydi. Salı veya perşembe ifade vermeye gideceğim sonuç ne olur?

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Merhaba,
Kesin birşey söylemek zor.
Hakaretin konusuna ve hakaretin cinsine bağlı olarak değişir bu durum.
Ben şuana kadar sosyal medya üzerinden herhangi bir şahsa hakaret edip (siyasi kişilere ve devlet büyüklerine hariç) ceza alan birine rastlamadım.
Olsa olsa cüzi bir miktar para cezası alabilirsin.

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,124
488
THT's database
Yaşınız küçük veya karşı tarafta size hakaret ettiyse pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. İlk aşamada para cezasıyla atlatırsınız fakat 2 (İki)'nci kez aynı hatayı yaparsanız 1 (Bir) yıla varan cezası var diye biliyorum.

36boysw

Üye
26 Mar 2018
162
0
Ne olacağı var mı birader? gidip paşa paşa ifade vereceksin, ne olacağına hukuk karar verir. Buradaki insanlar da senin gibi fâni. İllegal işlere girerken, analar bacılar küfürleri havada uçuşurken hiç sonunuzu düşünmüyorsunuz.

K3YL0CK3R

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
594
0
25
Ankara
TCK m.125’e göre 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla veya adli para cezasıyla cezalandırılır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Eğer internet üzerinden bir kişiye karşı bir suç isnat edilmişse ve kişi bundan dolayı hakarete uğradığını iddia ederek karşı taraftan şikayetçi olmuşsa bahsi geçen isnadın ve suç oluşturan fiilin ispat edilmiş olması durumunda hakaret ettiği iddia edilen kişiye ceza verilmez. Fakat eğer bir kişinin suçu ispat edilmiş ve bu yüzden hakarete uğramış ise bu durumda hakaret eden kişiye ceza verilir. Ayrıca internet üzerinden hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi durumunda her iki tarafa ya da bir tarafa verilecek olan ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi ceza verilmekten de vazgeçilebilir.

Kaynak

THTDEVILTHT

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
262
0
CEHENNET
abartılı bir suç değil
özürü ve pişman olduğnuzu söylemekten sakın çekinmeyin
bir an ağzıma geldi vs şeklinde ve kişiyle daha sonra mhattab olmayın
eğer sıkıntılı bir olay ise para cezası alırsınız hapis söz konusu bile değil
ama tabi atatürk ve devlet büyüklerine hakaret değil ise

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Selam,

Eğer sğlam hakaret ettiysen maksimum 2500 TL para cezası ve 5 Yıl benzer suç işlememe cezası alırsın. Ancak ağır tahrik unsurlarını ispat edebilirsen cezan düşer. Belki de dava bile düşebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.