haksızlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
Hepinize merhaba öncelikle şundan bahsetmek istiyorum forumda haksızlık yaşayan veya farklı durumlardan hevesi kırılıp kötü şeyler yaşayan kişilerin bir kenara atılıp foruma dün üye olan birinin 1 hafta sonra yönetim kadrosunda yer alması çok saçma geliyor daha eski ve değerlendirilecek üye varken yeni gelenlerden seçiliyor foruma katkısı olmuş konularıyla yardımlarıyla onlar alınmayıp diğerlerinin alınması haksızlık gibi geliyor tabi her alımda konu sayısınına yardıma bakılmıyor yetenek ve bilgide önemli fakat eğitim sistemini kaldırılmasıda çok saçma bir konu yani eskiden açtık ama katılım olmadı deniliyor madem öyle oldu ve kapatıldı neden 1-2 ay içinde üye alımı olduysa açılmadı ve bilgisiz kişiler eğitilmedi yani bir kere olmadı diye hiç olmayacak bir şey yok neyse diyeceklerim bu kadar umarım yönetim tarafından dikkate alınır.

Dediklerimde kimseyi kırıp üzmek istemedim eğer öyle bir durum olursa af ola kötü bir şeyde demedim yanlış anlayanlar olmasın

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,055
35
Osmaniye 80
Kisa özetlermisin yazi rengi ve akici olmamasi okumama engel oldu ilk 3 satiri okuyamadim.
Özetlermisin ?

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,755
1,545
Kimseyi bir kenara atmıyoruz, küsüp gidenler genelde olaylar kendi istedikleri şekilde sonuçlanmadığı için gidiyor. İnsanların çoğu benim istediğim olsun kafasında. Sırf bu yüzden değerlendirdiğim bir çok konuda sonucu beğenmeyenler başka üst yöneticilere gittiler. Sonuç yine aynı oluyor ama kişi oturup belki ben yanlışımdır diye düşünmüyor. Zerre miktar haksızlık olmuyor gibi bir iddiam yok. Hepimiz Allah'ın kuluyuz hata yapabiliriz. Ama bunu düzgün bir dille ifade eden, gelip kendini açıklayan kimin hakkını vermemişiz ?

Yönetime girişlerde üyeleri değerlendirmiyoruz yalnızca başvuru atanlar değerlendiriliyor. Başvuru değerlendirilirken bir çok faktör var. Bu konudaki mevzuat doğal olarak gizli. Robot değilim yani her alınan yönetici için tek tek üyeleri tatmin edemem. Ayrıca yönetici olmak zorunda değilsiniz, yönetici olmak sorumluluk almak demektir. Eminim mesele renk veya rank değil ideallerinizdir, aynı yöneticiler gibi idealleriniz için milletimize ve foruma hizmet etmek istiyorsanız bunu üye olarak çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yeni gelen üyelere yol gösterin, faydalı konular açın binlerce kişi faydalansın, yardım merkezinde bilgi sahibi olduğunuz konulara yardım edin, sakıncalı postları ihbar edin vesaire. Bu sayede brövede alabilirsiniz.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
yardım merkezinde bilgi sahibi olduğunuz konulara yardım edin, sakıncalı postları ihbar edin vesaire. Bu sayede brövede alabilirsiniz.

Brove demişken, bazı üyeler göz ardı ediliyor. Yani önerilse bile bakılmıyor. Ya da üdy kendi arasında red ediyor. Her şeyi anladık ama red olayında takılıyorum. Yönetime girmiş ve alanında kendini kanıtlamış bir üye, yönetimden çıktıktan hemen sonra önerilmesine rağmen brovesi verilmiyor. Brove red kıstasları yönetime girme kıstaslarından biraz gevşek olmalı illaki. Ama ben bunu burada göremiyorum, ya da kişise farklı davranılıyor. Mesela bir çekiliş sonucu ödülü kazanan bir üye, ödülü alamayacak durumda olduğu için foruma bagışladığında direk yardımsever olabiliyor. Ama foruma emek vermiş bir başka üye, kendi alanında ÖNERİLMESİNE RAĞMEN brove alamıyor. Ne garip

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Brove demişken, bazı üyeler göz ardı ediliyor. Yani önerilse bile bakılmıyor. Ya da üdy kendi arasında red ediyor. Her şeyi anladık ama red olayında takılıyorum. Yönetime girmiş ve alanında kendini kanıtlamış bir üye, yönetimden çıktıktan hemen sonra önerilmesine rağmen brovesi verilmiyor. Brove red kıstasları yönetime girme kıstaslarından biraz gevşek olmalı illaki. Ama ben bunu burada göremiyorum, ya da kişise farklı davranılıyor. Mesela bir çekiliş sonucu ödülü kazanan bir üye, ödülü alamayacak durumda olduğu için foruma bagışladığında direk yardımsever olabiliyor. Ama foruma emek vermiş bir başka üye, kendi alanında ÖNERİLMESİNE RAĞMEN brove alamıyor. Ne garip

Sana kim yönetim içini söyledi acaba? :dusunceli

bil4derim

Üye
9 Tem 2020
105
0
İzmir
olayları böyle izliyorum :)

image_11211141807507793221.gif

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,457
31
/var/named
Neden yönetime girerken ki mizaç ve üslup ile yönetimden ayrıldıktan sonra ki mizaç ve üslup apayrı oluyor bu da büyük bir sorunsal tabi ki... :RpS_blink:

Son düzenleme:

Coolkinq12

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
2,765
0
Homeworld
Neden yönetime girerken ki mizaç ve üslup ile yönetimden ayrıldıktan sonra ki mizaç ve üslup apayrı oluyor bu da büyük bir sorunsal tabi ki...

Üstat, bu forumda çok gördüm ben de öyle örnekler adamların sebebini hiç anlayamadım hepsi tavırlı, atarlı gidiyor.
Bu arada; haddime değil lakin, sanırım mesajınız spam yapmış.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Neden yönetime girerken ki mizaç ve üslup ile yönetimden ayrıldıktan sonra ki mizaç ve üslup apayrı oluyor bu da büyük bir sorunsal tabi ki... :RpS_blink:

Şöyle diyeyim. Yönetimde eleştiri hakkın yok. Mesela benim az önceki yazdığımı yönetimde yazsam hemen lider tarafından uyarılırım. Ama üye olunca özgürce davranabiliyorsun(!) üsteki postumda :agla emeojisi çıkmadığı için terbiyesizlik yaptığım varsayılmış ve alıntı yaptığım (y)önetici hemen basmış uyarıyı. Kimseyi rencide etmek istemem ve etmemeye de gayret gösteriyorum, ama her sözde agızda kalmaz. Ben orada bir eleştiri yaparken yetkisi olmayan birisinin gelip çok saçma post atması, üyeye sorulmayacak soru sorması ne kadar doğru olabilir?

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,457
31
/var/named
Üstat, bu forumda çok gördüm ben de öyle örnekler adamların sebebini hiç anlayamadım hepsi tavırlı, atarlı gidiyor.
Bu arada; haddime değil lakin, sanırım mesajınız spam yapmış.

Yanlışlıkla 2 kere gönderilmişim biri silinmiş sıkıntı yok. :) Bu arada estağfurullah :)

yasayinca gorursun

2009’dan beri bu forumdayım ve inan 1 kez değil sayacak olsak 10 kez falan yaşamışımdır. :)

Şöyle diyeyim. Yönetimde eleştiri hakkın yok. Mesela benim az önceki yazdığımı yönetimde yazsam hemen lider tarafından uyarılırım. Ama üye olunca özgürce davranabiliyorsun(!) üsteki postumda :agla emeojisi çıkmadığı için terbiyesizlik yaptığım varsayılmış ve alıntı yaptığım (y)önetici hemen basmış uyarıyı. Kimseyi rencide etmek istemem ve etmemeye de gayret gösteriyorum, ama her sözde agızda kalmaz. Ben orada bir eleştiri yaparken yetkisi olmayan birisinin gelip çok saçma post atması, üyeye sorulmayacak soru sorması ne kadar doğru olabilir?

Aslında yazdıklarım sizin için değildi. Karakterinden ödün vermeyen, çizgisi belli insanlar her zaman baş tacı insanlardır. Sizin yönetime girdiğiniz vakit olan duruşunuz ile şuanki duruşunuz arasında hiçbir fark yok. İşte bu doğru olandır, daha doğrusu her doğru kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için bana göre doğru olandır. Ancak yönetime girmek için kendini paralayan arkadaşlar mevcut, sizin bulunduğunuz takımda da böyleleri vardı siz de ne anlatmak istediğimi anlıyorsunuz. Bu insanlar yönetime girmeden evvel açık konuşmak gerekirse göze batacak derecede tavırlar sergilerken yönetimde istediğini bulamaması, çabucak yükselememesi, görev yükünün ağır gelmesi gibi durumlarla istifa ettikten veya görevinden uzaklaştırıldıktan sonra ne hikmetse doğuya dönük yüzünü batıya çeviriyor benim eleştirim buna yönelik. Gerçi omurga meselesi...

Son düzenleme:

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Aslında yazdıklarım sizin için değildi. Karakterinden ödün vermeyen, çizgisi belli insanlar her zaman baş tacı insanlardır. Sizin yönetime girdiğiniz vakit olan duruşunuz ile şuanki duruşunuz arasında hiçbir fark yok. İşte bu doğru olandır, daha doğrusu her doğru kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için bana göre doğru olandır. Ancak yönetime girmek için kendini paralayan arkadaşlar mevcut, sizin bulunduğunuz takımda da böyleleri vardı siz de ne anlatmak istediğimi anlıyorsunuz. Bu insanlar yönetime girmeden evvel açık konuşmak gerekirse göze batacak derecede tavırlar sergilerken yönetimde istediğini bulamaması, çabucak yükselememesi, görev yükünün ağır gelmesi gibi durumlarla istifa ettikten veya görevinden uzaklaştırıldıktan sonra ne hikmetse doğuya dönük yüzünü batıya çeviriyor benim eleştirim buna yönelik. Gerçi omurga meselesi...

Konu sahibini gördüm

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
320
Türkiye
Yönetime isyan edenler, atarlı takılmaya başlayanlardır. Reel yoğunluğu ile ayrılan arkadaşların benzeri bir sorununu görmedim. Bir arkadaş yönetime çalışacağım sözü ile giriyor ve 1 haftadan sonra eforu bırakıyor. Adamın yetkisini aldığın zaman ortalıkta "yetkim alındı, haksızlık yapıldı" diye geziniyor. Aslında bazı sorunlar görünene açıklık getirmemekten doğuyor. İnsan kendisini değil önce başkasını sorguladığı için bu forumda yanlış anlaşılmaya bir zemin hazırlanıyor.

Bröve'ye geleyim. Kişisel konuşmayacağım. Bazı insanlar başarısıyla öne çıkar bazıları ise davranışlarıyla. Bizler için her ikiside önemlidir. Davranışı düzgün bir insana iyi huylu brövesi veremeyiz. Başarılı olup, davranışlarını kontrol edemeyen adama başarı brövesi veremeyiz. Elbette gözden kaçanlar olabilir ancak görülene rağmen taktim yapılmıyorsa muhakkak ki bilinmeyen farklı bir mevzuat vardır.

Son düzenleme:

Znéa

Administrator
19 Tem 2011
4,399
121
Bongomya
Burada post atan bu konuda yakınan arkadaşların tüm mesajlarını okudum. Bence gerekli cevabı Baysal adminimiz verdi ama her ne hikmetse daha önceden de bu tarz konularda olduğu gibi tatmin olunmadığını görüyorum. Bakalım ben sorunu çözebilecek miyim? Buraya toplu bir şekilde yazıyorum konu içeriği hakkında hemfikir olan arkadaşlar kendilerine cevap çıkarabilir.
Öncelikle hak etmek nedir onu bir öğrenelim.
Hak etmek: "Bir emek karşılığı hakkı olan şeyi elde etmek, hak kazanmak." anlamında kullanılır tabi bu iyi anlamda kullanılmış hali, ilerleyen satırlarda farklı şekillerini de göreceğiz. Arkadaşlar asıl konuya geçmeden önce bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Eski üye- yeni üye diye bir şey hiç olmadı ve olmayacak. Burada herkes eşit. Adminden üyesine... Ve şunu hala yanlış anlayan arkadaşlarımız için söylüyorum, bizler sizi çobanın koyun sürüsünü yönetme anlayışıyla yönetmiyoruz. Yöneticilerin asıl ve yegane amacı sizlere daha iyi bir hizmet vermek. Sizlerin daha sağlıklı ve kaliteli bir ortamda gelişmesini sağlamak. Bizim işimiz bu, bu kadar yani ne bir tık fazlası ne bir tık azı. Her attığımız adımda sizleri düşünerek adım atıyoruz. Bu forum yaklaşık 20 yıldır açık ve yüzlerce yönetici geldi geçti, ilk yöneticimizden bu güne bu felsefemiz değişmedi.
Şimdi gelelim asıl konuya HAKSIZLIK böyle ağızdan bir çırpıda çıkan bir kelime ama bunu söylerken iki kere düşünen birisini bu konuda göremiyorum. Bilmediğiniz konularda bilgi sahibi gibi davranıp, daha sonrasında ben bunları biliyordum hani benim hakkım diyenleriniz var. Bir insan düşünelim Ali, Ahmet, Ayşe, Fatma ismi fark etmez, ali olsun. Ali'nin bilgi birikimi çok fazla hatta denizde kum ali de bilgi o derece. Ama Ali yöneticiliğin diğer faktörlerini barındırmıyor. Biz bu arkadaşımızı nasıl yönetici yapalım? Olay sadece bilgide değil. Bilgi bu işin %49 bölümü geriye kalan %51 bölüm o yöneticilik faktörlerini kapsıyor. Bir şeyi biliyorsunuz diye niye yönetici olmak istiyorsunuz? Üyelere yardım etmek için mi? Üyeyken post atmanızı, yardım etmenizi kısıtlayan birisi var mı? 11 yıldır bu platformdayım. Bunun yarısı yöneticilikle geçti diğer yarısı üye olarak, yöneticiyken ettiğim yardımı üyeyken de yapabiliyordum. Tabi yönetici olma isteğiniz üyelere yardımcı olmak onlara yol göstermenin haricinde bir şeyse... İşte o başka bir konu. Bu tür konuların altına yazdığım çok sevdiğim bir sözüm vardır.
" Siz burada kendinizi geliştirmeye çalışın, eğer bilgiliyseniz insanlara yol gösterip onları eğitin. Bırakın bizde size bu ortamı sağlamak için çalışalım. " Hala aynı görüşteyim arkadaşlar, bırakın biz işimizi yapalım ve size daha kaliteli bir ortam hazırlayalım. Eğer bir gün yeterli görülürseniz cidden hak ettiğiniz düşünülürse ve sizde burada yönetici olmak istiyorsanız işte o zaman olabilirsiniz. Rütbe, renk olaylarını aşarsanız kendinizi geliştirebilirsiniz. Gelelim kendini geliştirmiş o %51 paydanın da belli bir kısmından kapıp yönetici olmuş ardından aramızdan ayrılmış arkadaşlara. Bu diyeceklerim genele vurulmasın lafımın gittiği yerlerdeki kişiler kendilerini biliyorlar. Cümlelerimin başında hak etmenin iyi anlamlı halini açıklamıştım, hadi gelin birde kötü anlamını öğrenelim.
Hak etmek: "Layık olduğu kötü karşılığı almak." Gelin beraber bu anlamını da konuyla birlikte inceleyelim. Gerçek hayatlarınızda bile yaptığınız hatalarınızın, yanlışlarınızın , yalanlarınızın karşılığını almıyor musunuz? Alıyorsunuz. Burada karşılığını alınca niye şaşırıyorsunuz? Kendisine haksızlık yapıldığını düşünen arkadaşlarımız hiç dönüp aynaya bakıyor mu " Yahu ben böyle bir şey yaşadım ama niye yaşadım?" diye kendinize soruyor musunuz?. Sorun burada başlıyor, kendi eksikliklerinizi görüp onları tamamlamak ve yola artılarla devam etmek yerine direkt saldırıya geçiliyor. Bu kadar memnuniyetsizliğin sebebi ne? Gecenin 4'ünde bile girdiğinde en az bir üdy görebiliyorsunuz ve daha fazla yönetici. Bu insanlar burada size hizmet vermek için hayatlarının bazı alanlarından feragat ediyor. Bizler hayatımızın bazı yerlerinden feragat edip size hizmet verirken niye size haksızlık edelim? Örnek vereyim.. Birisi size küfür edince onun için ban istiyorsunuz ama aynı hakaretleri kendiniz edince hemen kendinizi haklı konumuna getiriyorsunuz. Elbet hatalarımız olmuştur, insanız sonuçta ama eğer bir haksızlık yaptıysak onun elbet farkına varıp telafi ediyoruz. Yapmayın güzel arkadaşlarım, burada sizin için onca çabamıza bu şekilde karşılık vermeyin. Bunları diyen ben hiç mi hata yapmadım? Elbette yaptım. Bende banlandım, ama farkım ben eksiklerimi tamamladım. Bu sayede şuanda sizlerin karşısında konuşuyor ve sizlere hizmet verebiliyorum.
Buranın nasıl bir hazine olduğunun farkına varın, elinizin altında kocaman bir okul var gibi düşünün. Alanlarında uzman öğretmenler size sorularınızın cevaplarını verebilmek için burada gibi hayal edin. Geliştirin kendinizi, bir değil iki alanda geliştirin. Bol bol okuyun, okuduklarınızı araştırın. Ancak bu şekilde başarıya ulaşabilirsiniz. Konu burada yönetici olmakta değil hayatınızı öğrenerek geçirin arkadaşlar, herkes bir çalışıyorsa siz iki çalışın.

Son düzenleme:

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
Konuda herkes bir şeyler söylemiş ama asıl demek istediğimi anlamayıp bazı kişiler karşı çıkışlı konuşma tutumu sergilemiş olay burada bazı kişilerin verdiği emek karşılığı foruma yeni gelen bir kişinin 1 hafta sonra yönetimde olması yani diyorum ki eskiden beri emek veren birini eğitimlerle öğreterek o işi neden o kişilerden seçmek varken yeni gelen birinden seçiliyor yani bu şey size olsa acaba ne tarz şeyler düşünürdünüz veya hissederdiniz çok merak ediyorum sizin 2-3 senedir emek verdiğiniz iş için 1-2 hafta önce gelen birinin sizden daha üst konumda veya el üstünde tutulması nasıl hissettirir önce bunu düşünün empati kurmak önemlidir ayrıca Baysal hocam kimin hakkını vermedik demişsiniz ben bir olayımda modlara veya mod liderine kadar gittiğimde beni rahatsız eden şahışla ilgili aldığım gönüt şuydu "Boşver takma konuşup dursun görmezden gel" bunu demek yerine gereğinin yapılması neden ön görülmedi? bunuda geçtim özelden küfür veya hakaret eden kişinin dediklerini üst düzey yönetime ilettiğimde o kişiye uyarı veren tek kişi venterius hocamdı çünkü üst düzey yönetim olaya bakmadı amacım kimseye hakaret etmek veya aşalamak değil yanlış anlaşılmasın anlıyorum bazı şeyleri forum da her olay çıkartan banlansa sayımız azalır o yüzden çok büyük bir şey yapmadığı sürece ban yememekte ama böyle konularda en azından biraz daha tedbirli ve duyarlı davranılması teşekkürler.

26 Haz 2016
2,822
603
Konuda herkes bir şeyler söylemiş ama asıl demek istediğimi anlamayıp bazı kişiler karşı çıkışlı konuşma tutumu sergilemiş olay burada bazı kişilerin verdiği emek karşılığı foruma yeni gelen bir kişinin 1 hafta sonra yönetimde olması yani diyorum ki eskiden beri emek veren birini eğitimlerle öğreterek o işi neden o kişilerden seçmek varken yeni gelen birinden seçiliyor yani bu şey size olsa acaba ne tarz şeyler düşünürdünüz veya hissederdiniz çok merak ediyorum sizin 2-3 senedir emek verdiğiniz iş için 1-2 hafta önce gelen birinin sizden daha üst konumda veya el üstünde tutulması nasıl hissettirir önce bunu düşünün empati kurmak önemlidir ayrıca Baysal hocam kimin hakkını vermedik demişsiniz ben bir olayımda modlara veya mod liderine kadar gittiğimde beni rahatsız eden şahışla ilgili aldığım gönüt şuydu "Boşver takma konuşup dursun görmezden gel" bunu demek yerine gereğinin yapılması neden ön görülmedi? bunuda geçtim özelden küfür veya hakaret eden kişinin dediklerini üst düzey yönetime ilettiğimde o kişiye uyarı veren tek kişi venterius hocamdı çünkü üst düzey yönetim olaya bakmadı amacım kimseye hakaret etmek veya aşalamak değil yanlış anlaşılmasın anlıyorum bazı şeyleri forum da her olay çıkartan banlansa sayımız azalır o yüzden çok büyük bir şey yapmadığı sürece ban yememekte ama böyle konularda en azından biraz daha tedbirli ve duyarlı davranılması teşekkürler.

Aslında Baysal hocam gerekli cevabı vermiş ama ben de bir şeyler diyeyim. Sen bunları diyecek maalesef son kişisin. Seni kefil olup ekibimize alınman için olumlu görüş verdim. Sırf bu alanda kendini geliştirmen ve sırf bu alanda hevesli olman hasebi ile. Hangi haksızlıktan bahsediyorsun anlamadım. halihazırda eğitim de alıyordun. Ama şimdi ekipten ayrılıp daldan dala atlamak istiyorsun. Sana verileni almak yerine gidip başka başka heveslere kapılıyorsun. Her şeyden biraz biraz alacağına bir şeyde en iyi olmayı şiar edinmen gerek. Bu şekilde hayatta da başarılı olamazsın. Ben genelde bu tür konularda üstlerimin üstüne cevap vermem ama konuyu sen açınca açıkçası da elinin altındaki fırsatları değerlendirmeyip bir de haksızlıktan bahsettiğini görünce yazmak istedim.

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
Baysal sizinle bir admin olarak değilde normal bir insan abim ve büyüm olarak konuşmak istiyorum mesela hayatınızda en severek yaptığınız işlerden biri forum yönetmek düzeni sağlamak gibi üyelere yardımcı olmak olarak varsayıyorum ve bunların dışında ilgi alanınız olarak arge ekibini ele alıyorum buna çok farklı örneklerde verilebilir atıyorum siz python java gibi dilleri öğreniyorsunuz ama daha seviye olarak başlangıçtasınız ve arge ekibi kulüpleri diye bir kategori var oraya girdiğinizde kulübe katılarak eğitim alma ümidiyle girince bakıyorsunuz ki kulüp yok belki olsa iyi yerlere gelebileceğiniz bir kulüp fakat olmadığı için bir işe yaramıyor şimdi size haksızlık kısmından bahsedeyim arge ekibine girmek için ön koşul olarak kulüpten atama olsa siz eğitim görüp geçebilirsiniz fakat sonradan foruma üye olan biri programlama dillerini öğrenirken eğitim almış olsa sizin önünüze geçse bu haksızlık olur neden diye soracak olursanız sizinde eğitim alma gibi durumunuz olabilirdi ama kulübünüz yok bu yüzden geri kaldınız belkide ha diyebilirsiniz bir sürü kaynak var fakat arge ekibinde bu konuda bilgili kişilerden ders almaklı yoksa sadece günlük öğrenerek sizlere temeli anlatan kişilermi? bu seçim sizin demek istediğim mesela rank değil yani rank olsada birşey değil olmasada en kötü forumda aram iyi olan hocalarıma derim sorunumu hallederler ki yapıyolarda amaç ileride ve şu anda kendinize bilgi katabilecek iyi seviyeye gelerek öğrendiğiniz bilgileri yaptığınız projeleri üyelerle paylaşıp onlara yardımcı olabilmek

Aslında Baysal hocam gerekli cevabı vermiş ama ben de bir şeyler diyeyim. Sen bunları diyecek maalesef son kişisin. Seni kefil olup ekibimize alınman için olumlu görüş verdim. Sırf bu alanda kendini geliştirmen ve sırf bu alanda hevesli olman hasebi ile. Hangi haksızlıktan bahsediyorsun anlamadım. halihazırda eğitim de alıyordun. Ama şimdi ekipten ayrılıp daldan dala atlamak istiyorsun. Sana verileni almak yerine gidip başka başka heveslere kapılıyorsun. Her şeyden biraz biraz alacağına bir şeyde en iyi olmayı şiar edinmen gerek. Bu şekilde hayatta da başarılı olamazsın. Ben genelde bu tür konularda üstlerimin üstüne cevap vermem ama konuyu sen açınca açıkçası da elinin altındaki fırsatları değerlendirmeyip bir de haksızlıktan bahsettiğini görünce yazmak istedim.

benim ekipte ayrılma gerekçemi size açıkladım hocam o hafta internetim düzgün değildi sonraki haftada aynı şekilde ve geri kaldım herkes 3 cü eğitimlerini ve ödevlerini teslim ederken ben 2 ci eğitimi yeni bitirmiştim ve düzelmeyeceğini umduğum için ayrılmak durumunda kaldım yoksa grafikerlik hala içimde olan bir şey daha dün bu konu hakkında bir dostumla konuştum yani elimde olan bir durum değildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,373
62
Tahminimce lise veya üniversite okuyorsun. Buraya harcayacagin vakitte derslerine çalışsan daha iyi bir hayatın olur. Burası sana okul kazandırmaz, iş kazandırmaz, aileni geçindirecek para kazandırmaz. Bırak millet rütbe alsın, kendine kaliteli bir hayat kurmaya çabala.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.