haksızlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
Tahminimce lise veya üniversite okuyorsun. Buraya harcayacagin vakitte derslerine çalışsan daha iyi bir hayatın olur. Burası sana okul kazandırmaz, iş kazandırmaz, aileni geçindirecek para kazandırmaz. Bırak millet rütbe alsın, kendine kaliteli bir hayat kurmaya çabala.

kimsenin rütbe alıp almasası umrumda değil hocam sadece haksızlık olmasın istiyorum burası bana iş veya okul kazandırmaz belki ama güzel bir alt yapı hazırlar

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,373
62
kimsenin rütbe alıp almasası umrumda değil hocam sadece haksızlık olmasın istiyorum burası bana iş veya okul kazandırmaz belki ama güzel bir alt yapı hazırlar

Bunu yazmak için harcadığın zamanda birşeyler öğrenmek için çabalasan daha iyi bir alt yapin olur.
Yönetime girersen ihbar, yardım merkezi ıvır zivir tonla işin olacak. Yıllarca forumlarda zaman geçirmiş birisi olarak tek tavsiyem forumlarda zaman öldürmek için takil. Öğrenmek istiyorsan udemy, telegram kanalların da takıl.

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Tahminimce lise veya üniversite okuyorsun. Buraya harcayacagin vakitte derslerine çalışsan daha iyi bir hayatın olur. Burası sana okul kazandırmaz, iş kazandırmaz, aileni geçindirecek para kazandırmaz. Bırak millet rütbe alsın, kendine kaliteli bir hayat kurmaya çabala.

Bu hocamız her daim reelde yol gösterici olmuştur söylediklerine kulak verin derim.Forumda çok adam geldi geçti bizlerde geçiciyiz dostluk biriktirin bazen susmayacağınız suçlar olur gerek yönetimde gerekse üyede haklı olduğunuz her zaman gerekli şekilde doğrusu ile bildirin.İyi Forumlar

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Bunu yazmak için harcadığın zamanda birşeyler öğrenmek için çabalasan daha iyi bir alt yapin olur.
Yönetime girersen ihbar, yardım merkezi ıvır zivir tonla işin olacak. Yıllarca forumlarda zaman geçirmiş birisi olarak tek tavsiyem forumlarda zaman öldürmek için takil. Öğrenmek istiyorsan udemy, telegram kanalların da takıl.

Hocam zamaniniz var ise bana zm bırakabilir misiniz ? Biraz konuşmak isterim sizinle

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,755
1,545
Brove demişken, bazı üyeler göz ardı ediliyor. Yani önerilse bile bakılmıyor. Ya da üdy kendi arasında red ediyor. Her şeyi anladık ama red olayında takılıyorum. Yönetime girmiş ve alanında kendini kanıtlamış bir üye, yönetimden çıktıktan hemen sonra önerilmesine rağmen brovesi verilmiyor. Brove red kıstasları yönetime girme kıstaslarından biraz gevşek olmalı illaki. Ama ben bunu burada göremiyorum, ya da kişise farklı davranılıyor. Mesela bir çekiliş sonucu ödülü kazanan bir üye, ödülü alamayacak durumda olduğu için foruma bagışladığında direk yardımsever olabiliyor. Ama foruma emek vermiş bir başka üye, kendi alanında ÖNERİLMESİNE RAĞMEN brove alamıyor. Ne garip

Bunları belirlerken bir çok kıstas var göz önünde bulundurmamız gereken. Ek olarak bröve sonsuza kadar kalmıyor kimsede hatta yakın zamanda incelemeden geçecek bröve sahipleri. Bu özel bir durum yani önümüze gelene dağıtma gibi bir lüksümüz yok maalesef.

Neden yönetime girerken ki mizaç ve üslup ile yönetimden ayrıldıktan sonra ki mizaç ve üslup apayrı oluyor bu da büyük bir sorunsal tabi ki... :RpS_blink:

Üstat, bu forumda çok gördüm ben de öyle örnekler adamların sebebini hiç anlayamadım hepsi tavırlı, atarlı gidiyor.
Bu arada; haddime değil lakin, sanırım mesajınız spam yapmış.

Karakter meselesi.

Şöyle diyeyim. Yönetimde eleştiri hakkın yok. Mesela benim az önceki yazdığımı yönetimde yazsam hemen lider tarafından uyarılırım. Ama üye olunca özgürce davranabiliyorsun(!) üsteki postumda :agla emeojisi çıkmadığı için terbiyesizlik yaptığım varsayılmış ve alıntı yaptığım (y)önetici hemen basmış uyarıyı. Kimseyi rencide etmek istemem ve etmemeye de gayret gösteriyorum, ama her sözde agızda kalmaz. Ben orada bir eleştiri yaparken yetkisi olmayan birisinin gelip çok saçma post atması, üyeye sorulmayacak soru sorması ne kadar doğru olabilir?

Yönetimde eleştiri hakkınız var. Herkese açık ortamda görev yaptığın ekibi kötüleyemezsin. Bu ne ahlaka ne etiğe sığmaz. Yöneticide eleştirebilir üyede eleştirebilir ancak bir yönetici bütün gizlilikleri göz önüne aldığımızda herkesin içinde bunu yapamaz. THT forum içi ve yönetim içi demokrasinin en güzel örneklerinden birisi. Diğer platformlarda biraz zaman geçirince ne demek istediğimi anlarsınız.

HackPanda' Alıntı:
Baysal sizinle bir admin olarak değilde normal bir insan abim ve büyüm olarak konuşmak istiyorum mesela hayatınızda en severek yaptığınız işlerden biri forum yönetmek düzeni sağlamak gibi üyelere yardımcı olmak olarak varsayıyorum ve bunların dışında ilgi alanınız olarak arge ekibini ele alıyorum buna çok farklı örneklerde verilebilir atıyorum siz python java gibi dilleri öğreniyorsunuz ama daha seviye olarak başlangıçtasınız ve arge ekibi kulüpleri diye bir kategori var oraya girdiğinizde kulübe katılarak eğitim alma ümidiyle girince bakıyorsunuz ki kulüp yok belki olsa iyi yerlere gelebileceğiniz bir kulüp fakat olmadığı için bir işe yaramıyor şimdi size haksızlık kısmından bahsedeyim arge ekibine girmek için ön koşul olarak kulüpten atama olsa siz eğitim görüp geçebilirsiniz fakat sonradan foruma üye olan biri programlama dillerini öğrenirken eğitim almış olsa sizin önünüze geçse bu haksızlık olur neden diye soracak olursanız sizinde eğitim alma gibi durumunuz olabilirdi ama kulübünüz yok bu yüzden geri kaldınız belkide ha diyebilirsiniz bir sürü kaynak var fakat arge ekibinde bu konuda bilgili kişilerden ders almaklı yoksa sadece günlük öğrenerek sizlere temeli anlatan kişilermi? bu seçim sizin demek istediğim mesela rank değil yani rank olsada birşey değil olmasada en kötü forumda aram iyi olan hocalarıma derim sorunumu hallederler ki yapıyolarda amaç ileride ve şu anda kendinize bilgi katabilecek iyi seviyeye gelerek öğrendiğiniz bilgileri yaptığınız projeleri üyelerle paylaşıp onlara yardımcı olabilmek

Amenna adminlik veya reel hayatımda yöneticilik yaptığım vakıflar vesaire bana ekstra bir vasıf katmıyor. Normal bir insanım zaten. Öncelikle her yazıyı rahatlıkla anlayamıyorum. İmla kullanmadığın için bir kaç kere okumam gerekti. Yanlış anlama, saygı duyarım ve küçük düşürmek için yazmıyorum, bu şekilde yazan çok insan var. Bende muhakkak bir çok hata yapıyorumdur yazarken. Anladığım kadarıyla bir şeyi öğrenirken eğitim alan insanların öne çıkması haksızlık diyorsun. Ben bu şekilde düşünmüyorum dünyanın kendisi zaten bir yarıştan ibaret ve oldukça acımasız. Üyelerimize her konuda eğitim vermek gibi bir tahattütümüz yok. Reel hayatında eğitim almış ve bu sayede bir dile hakim olmuş birisinin yönetime giriş konusunda avantajlı olmasından doğal ne olabilir ?

Hayatınızı dengeli, metotlu ve disiplinli yaşıyorsanız forumda üdy olmak gibi zor bir iş bile sizden bir şey götürmez. Hayat standardı, hayat kalitesi, entellektüellik, sosyal hayat vb konularda bana bir eksisi olmadı. Beni tanıyan biri olarak kaç işi bir arada yürüttüğümü biliyorsundur. Herkesin tecrübeleri farklıdır elbette, kişi zamanını sabahtan akşama kadar bilgisayarın başında geçiriyorsa bilemem aziz dostum :)

Yıllarca forumlarda zaman geçirmiş birisi olarak tek tavsiyem forumlarda zaman öldürmek için takil

İyi niyetli ama sakıncalı bir tavsiye. Zaman öldürülmeyecek kadar kıymetli bir şey. Yaptığınız her işin bir amacı olsun film izliyorsanız dahi. Bu dünyaya sabah 8 akşam 17 çalışarak her ayın 15'i maaş almak ve saman gibi yaşamak için gelmediniz.

Konuyu kilitliyorum, devam etmek isteyen karşılıklı saygı çerçevesinde öm veya zm gönderebilir. Zira bu konu altında ağzı olan konuşuyor. Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol der Hz. Mevlana.

İyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.