Halka açık IP adresi gizleme

whteb1rd

Yeni üye
29 May 2022
37
12
Arkadaşlar ben şu an macchanger, service tor ve proxychains kullanıyorum ancak tor ve proxychains sadece firefox'ta falan dolanırken gizliyormuş, yani kullanmadığım halde halen gerçek IP adresim görünüyor.

Bir hacker nasıl kendi IP adresini gizler?

Proxychains için proxy server araştırıyorum ama hiçbiri çalışmıyor arkadaşlar lütfen önerilerinizi esirgemeyin, teşekkürler.

ElChapoİpV4

Katılımcı Üye
10 Tem 2021
700
816
23
Kali Linux kullanıyorsan vpnbook' dan Manuel olarak kurabilirsin. Bende bu akşam bu konu üzerine bir yazı paylaşacaktım, takip edersen akşam forumda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
IP ile konum bulunuyor. Ana IP'mi gizlese gerçek lokasyonum bulunmaması gerekmiyor mu, anlamadım?
dostum anonsurf senin local ip adresine değiştirme işlemi yapar ifconfig yaptığın ki ipn değişir public ise senin konumunu gösteren ip dir bunu vpn kullanmadığın sürece bu değişmez senin adam public değilde local ip adresini bile bulsa doğru konum göstermez.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
IP ile konum bulunuyor. Ana IP'mi gizlese gerçek lokasyonum bulunmaması gerekmiyor mu, anlamadım?
vpn kullan, bir konum sitesine gir ve ardından sol üstteki bildirime izin ver. Bakalım sonuç ne oluyor :)
Hava attığım falan yok. İspatlayacak hâlim de yok. Lakin boş işler. Evet karşı tarafa bilgilerin gider. Sende karşıya giden bilgileri tespit et ? :)
Ve karşıya giden bilgileri değiştirmenin yöntemini bul. Bu User agent olabilir. Build numarası ve os bilgileri olabilir.
Keza en başarılı yöntem kendi toolunu kodlayıp ardından farklı bir ağdan yapmak veya farklı bir sistemden işlemini gerçekleştirmek en temiz yöntemdir.
En basit wifi hekle :)

whteb1rd

Yeni üye
29 May 2022
37
12
dostum anonsurf senin local ip adresine değiştirme işlemi yapar ifconfig yaptığın ki ipn değişir public ise senin konumunu gösteren ip dir bunu vpn kullanmadığın sürece bu değişmez senin adam public değilde local ip adresini bile bulsa doğru konum göstermez.
Ya hocam curl ifconfig.me yapınca public IP adresimin değiştiği görünüyor DNS leakte de proxy chains yapmadan bile IP adresim değişik hala anlamadım biraz daha açın.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,357
2,536
Merhaba Değerli Üyemiz, ip adresini tamamen değiştirmeniz imkansız. Her türlü sizi bulabilirler, sonuç olarak sanal alemde tamamen anonim olamazsınız. Ha ip adresiniz değiştirmek için çeşitli vpn ve proxy' ler kullanılmaktadır. Bunları İnternette bulabilirsiniz.
İyi Forumlar.

whteb1rd

Yeni üye
29 May 2022
37
12
Merhaba Değerli Üyemiz, ip adresini tamamen değiştirmeniz imkansız. Her türlü sizi bulabilirler, sonuç olarak sanal alemde tamamen anonim olamazsınız. Ha ip adresiniz değiştirmek için çeşitli vpn ve proxy' ler kullanılmaktadır. Bunları İnternette bulabilirsiniz.
İyi Forumlar.
Farkındayım hocam fakat merak ediyorum, anonsurf normal VPN kadar etkili mi? Windscribe mesela?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,357
2,536
Farkındayım hocam fakat merak ediyorum, anonsurf normal VPN kadar etkili mi? Windscribe mesela?
İlk olarak hangi VPN hizmetinin başlayacağı konusunda endişelenmeyin… bağlantınız yavaş olabileceğinden ve hatta internet bağlantınız kopabileceğinden yalnızca VPN'nizi kullanmanızı ve + Anonsurf kullanmamanızı öneririm, tarayıcınızı temiz tutun ve tüm verilerinizi silmek için Log-killer'ı kullanın.
İyi Forumlar.

whteb1rd

Yeni üye
29 May 2022
37
12
İlk olarak hangi VPN hizmetinin başlayacağı konusunda endişelenmeyin… bağlantınız yavaş olabileceğinden ve hatta internet bağlantınız kopabileceğinden yalnızca VPN'nizi kullanmanızı ve + Anonsurf kullanmamanızı öneririm, tarayıcınızı temiz tutun ve tüm verilerinizi silmek için Log-killer'ı kullanın.
İyi Forumlar.
Tamam çok teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.