Hangi dilden başlanmalı ?

god for give us

Uzman üye
8 Kas 2015
1,210
0
SSCB
c# ile başlamıştım ilgimi çekmediği için fazla devam ettirmedim

gerçek dilden bahsediyorsan eğer aksanını yapabileceğin bir dil olmalı mesela fransız birinin ispanyolca daha rahat konuşabilmesi gibi

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Web programlama'ya girmez mi hocam?

Bence şu dil bu dil denmemeli. Önce konu sahibi dil öğrenip ne yapmak istediğine karar vermeli. Sonrasında bu ilgi alanına yönelik bir şekilde bu soruyu yöneltmeli

Web programlama ile, programlama dili farkli konseptleri farkli seyler. Web programming icin mesela HTML CSS JS ve PHP onerilebilir hepsi bi bundle olarak. HTML tek olarak onerilmez.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Herkes yürü diyor ama yürümeyi gösteren yok, yumruk at diyorsun düzgün yumruk atıldığını gösteren yok. C# python diyerek direk geçiştirmeyin dilin özelliklerinden yapabileceklerinden iş hayatında ne kadar iyi olabilir bu dillerle ne kadar getirisi olur...?

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Zaten html'e başladıktan sonra bu bi böyle kalmaz diyip css ve js'e de yöneleceğini düşünüyorum hocam :)

Tasarım mi programming mi?

Şimdi gelişi güzel dil önermeleri olmuş herkes kullandığı dili önermiş lakin arkadaşımız her hangi bir alan belirtmemiş.

Html ile basla diyenler, web programming için html ve css önerenler.
kondanta ben zaten html'in önerildiğini görmedim,

"Web development can range from developing a simple single static page of*plain text*to complex web-based*internet applications(web apps)*electronic businesses, and*social network services."

Hadi golang, python öğren desen bu kadar yadırgamazdım.

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
IgSh5p.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.