Hangi İnternet Servisine Geçmeliyim ?

alpaslan12312

Yeni üye
17 Mar 2017
23
0
Öncelikle Selamun Aleykum.

Modemimi Degistirecegim TTNET Den Bıktım Artık :D
Hangi İnternet Servisine Geçeyim +50mbps Üstü Olacak.

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Herkes şunu bunu kullan diyor da hepsi Türk Telekomun alt yapısını kullanıyor :)

Artık öyle değil. AKK düzenlemesi yüzünden firmalar tt ye daha yüksek ücretler ödemek zorunda kaldı. internet firmalarıda çözümü kendi altyapılarını kurmakta buldu. ancak fiber kablo maliyeti yüksek olduğundan tt nin bile bu kabloları temin etmekte zorlanmasından dolayı TNAP adı altında birleşip ortak ağ kurmaya karar verdiler. türknet kendi altyapısını kuruyor, superonline kendi altyapısını kuruyor, vodafone (fibermax) kendi altyapısını kuruyor. 2020 ye kadar büyük şehirlerde bütün evlere en az 100Mb/s internet verilmesi planlanıyor.

SiyahKodcu

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
651
2
Ankara
Türknetin bi ara 1 haftalığına yaptığı bir kampanya vardı ; 60tlye akn olmadan 100 download 20 upload gibi birşeydi , gene öyle kampanyalar olursa Türknete geçmeni öneririm :)

*-*Alpagu*-*

Uzman üye
10 Tem 2012
1,866
2
Ankara / Zürih
Herkes şunu bunu kullan diyor da hepsi Türk Telekomun alt yapısını kullanıyor :)

Alıntılayarak cevaplıyorum;

Artık öyle değil. AKK düzenlemesi yüzünden firmalar tt ye daha yüksek ücretler ödemek zorunda kaldı. internet firmalarıda çözümü kendi altyapılarını kurmakta buldu. ancak fiber kablo maliyeti yüksek olduğundan tt nin bile bu kabloları temin etmekte zorlanmasından dolayı TNAP adı altında birleşip ortak ağ kurmaya karar verdiler. türknet kendi altyapısını kuruyor, superonline kendi altyapısını kuruyor, vodafone (fibermax) kendi altyapısını kuruyor. 2020 ye kadar büyük şehirlerde bütün evlere en az 100Mb/s internet verilmesi planlanıyor.

Bu konuda kesinlikle doğru yazdınız. Türk telekom 2015ten beri özel bir şirket. Alt yapı ihalelere göre değişmekte. Türktelekom'a ait olan sadece bakır kablolar.

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Alıntılayarak cevaplıyorum;

Bu konuda kesinlikle doğru yazdınız. Türk telekom 2015ten beri özel bir şirket. Alt yapı ihalelere göre değişmekte. Türktelekom'a ait olan sadece bakır kablolar.

Tamam beyler ben 2020 için konuşmadım. Şuanlık durum böyle arkadaş 2020 de konu açarsa o zaman da ona göre yorum yaparız :)

*-*Alpagu*-*

Uzman üye
10 Tem 2012
1,866
2
Ankara / Zürih
Tamam beyler ben 2020 için konuşmadım. Şuanlık durum böyle arkadaş 2020 de konu açarsa o zaman da ona göre yorum yaparız :)

Bende şuan için bahsediyorum. Firmaların bulunduğu alt yapıda ki farklı firma üyeleri başına ücret ödemekle yükümlü. Türkiyede fiber alt yapı olup, artmayada devam ediyor. Bu alt yapıların büyük kısma Türk telekom harici firmalara ait "şuan". 2020de ki mevzu sadece büyük şehirlerde tamamen geçilmesi. Tak diye 2020 de döşenmeyecek. Turknet'in alt yapısının olduğu yerde tüm firmalar ücret ödemekle yükümlü. Bu farklı bir firmada olabilir. Alt yapı artık Türk telekomdan çıktı.

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Bende şuan için bahsediyorum. Firmaların bulunduğu alt yapıda ki farklı firma üyeleri başına ücret ödemekle yükümlü. Türkiyede fiber alt yapı olup, artmayada devam ediyor. Bu alt yapıların büyük kısma Türk telekom harici firmalara ait "şuan". 2020de ki mevzu sadece büyük şehirlerde tamamen geçilmesi. Tak diye 2020 de döşenmeyecek. Turknet'in alt yapısının olduğu yerde tüm firmalar ücret ödemekle yükümlü. Bu farklı bir firmada olabilir. Alt yapı artık Türk telekomdan çıktı.

İnşallah 0.80 mbps internet kullanmaktan bende memnun değilim

Beyazkutu

Yeni üye
19 Tem 2015
4
0
turknet bro superonline en fazla 8 9 gördüm turknetde şuan 71 dowload 2 upload alıyorum + 1000dk konuşma bide 150gb daha ne olsun adamlar yıl sonuna kardarda aktif altyapını getirçekmış akn de kalkıyo turknet <3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.