Hangi Isletim Sistemi????????????????

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
aslinda ben bu konuyu baska bir yere acacaktim ama buraya acmanin daha uygun olacagi kanaatindeyim ;

herneyse 3 tane hdd 2 tane ssd var elimde ve bir pc
yapmak istedigim sey pc yi degisik amaclar icin kullanmak [ sakin kimse yanlis anlamasin :) ] sorum su
1:hangi windows isletim sitemi kurmaliyim
2:hangi linux sistemi kurmaliyim
3:bu yukaridaki iki tane haricinde baska hangi os olabilir

eger isletim sistemleri hakkinda bilgi veya link verirseniz cok sevinirim ozellikle linux ve mac olayi ilgimi cekiyor ama hangisini kurmaliyim ve denemeliyim zaten win xp- win7 -win 8 i az cok biliyorum ya da bildigimi soyleyelim

tesekkurler

Hesap Askıda

Uzman üye
12 May 2013
1,212
0
bilgisayar_dersi_1.png

Bu sayfaya bir bak

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
ssıd önyükleme için kurda kardeşim
Rpm Si yüksek olanaın seç 2 Sata tak 3 sataya da öbürünü takarsın
Bence en son win 7 yükle geçen kardeşimizin birisi en son linux kurmuş
Başlangıçta linux başlıyordu hiç birimiz çözemedik
Win 7 bilgisayarım özellikler gelişmiş Sistem Ayarları başlangıç kurtarma üste işletim sistemlerini sıraya
koyabilirsin
bnm fikrim yukarda kardeşimizin dediği gibi v malvare kullan
Veya cd kullan bn linux ları cd kullanıyorum

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
ssıd önyükleme için kurda kardeşim
Rpm Si yüksek olanaın seç 2 Sata tak 3 sataya da öbürünü takarsın
Bence en son win 7 yükle geçen kardeşimizin birisi en son linux kurmuş
Başlangıçta linux başlıyordu hiç birimiz çözemedik
Win 7 bilgisayarım özellikler gelişmiş Sistem Ayarları başlangıç kurtarma üste işletim sistemlerini sıraya
koyabilirsin
bnm fikrim yukarda kardeşimizin dediği gibi v malvare kullan
Veya cd kullan bn linux ları cd kullanıyorum

ha bu arada sorunu cozdum en sonunda rus win7 yi yukledim sp1 bu arada soylediklerinide yaptim ntr di galiba o programida kullandim ama mobo danmidir yoksa benim sistemdemidir olay olmadi en son olarak 16 gblik usb aldim onunla denedim pc hard disk gibi gordugunden birturlu formati gerceklestiremedim en son olarak cd ye yukledim simdi senin verdigin yolu deneyip hdd nin birine linux kurmayi planliyorum

tesekkurler

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
1- Windows 7 kur
2- Linux mint kur

Hack yapıyorsan Linux daha avantajlıdır .

linux mint diyorsun oburleri nasil eger denediysen bilgin vardir diye soruyorum

ubuntu,fedora,dabien,centos ve mint

ayrica benim moboya hangisini yukleyebilirim
sistem ozelliklerim
GIGABYTE GA-880GMA-UD2H mobo
AMD Phenom II X6 1075T AM3 CPU

tesekkurler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.