Hangi liseye gitmemimi önerirsiniz?

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Merhaba arkadaşlar bugün lgs ye girdim
Yazılım için Anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesimi okumalıyım hangisini önerirsiniz

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,775
Yazılım için Anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesimi okumalıyım hangisini önerirsiniz
Burada asıl mesele kendini geliştirmen. Ben meslek lisesine gitmedim ancak meslek lisesine gidenlerden çok daha iyi kod yazıyorum.
Ama kaynak açısından ve alanla ilgili olmasından dolayı meslek lisesi daha iyi bir seçenek olabilir.

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,759
16
3,678
23
Ankara
Burada asıl mesele kendini geliştirmen. Ben meslek lisesine gitmedim ancak meslek lisesine gidenlerden çok daha iyi kod yazıyorum.
Ama kaynak açısından ve alanla ilgili olmasından dolayı meslek lisesi daha iyi bir seçenek olabilir.
Kodun kesinlikle bir alakası yok

Kendini geliştirmek istiyorsan lise türü farketmez her türlü yazarsın o kodu
Ben meslek çıkışlıyım mesela hesapla artık

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
3
44
23
Meslek lisesi öğrencisiyim bende eğer hayatım yazılım başka birşeye anlamam diyorsan şöyle yapabilirsin

>> İlk önce gideceğin lisedeki bilgisayar bölümü ve dalları çok önemli iyi seçmelisin ve öğretmenleri de arastirmanini öneririm çünkü herşey öğretmenden bitiyor

>> Ve şunu bilmelisin illa ki üniversiteye gidiceksin öyle yada böyle ama meslek lisesi olduğun için matematik kimya fizik coğrafya benzeri derslerin olmucak bunların hepsinde temel öğrenmelisin özellikle matematikte bundan sonra da mtok okullarına gidebilirsin ( meslek liseleri için özel açılan üniversiteler) güzel bilgisayar temelin olur..

Anadolu üniversitesinde tamamen sana bağlı diye düşünüyorum gitmedim nasıl değerlendirilir bilemem

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
7
210
Eğer kendini geliştireceğine inanıyosan meslek lisesine bulaşma bile çünkü orda bölüm derslerinin bir sürü tantanası oluyor staj zamanı da asla bu işlerle ilgilenemezsin ama anadolu lisesi okursan sadece kültür derslerini verirsin ve kendini geliştirmek için vaktin olur .(Meslek lisesi okudum)

prester

Üye
11 Eyl 2021
216
3
44
23
Eğer kendini geliştireceğine inanıyosan meslek lisesine bulaşma bile çünkü orda bölüm derslerinin bir sürü tantanası oluyor staj zamanı da asla bu işlerle ilgilenemezsin ama anadolu lisesi okursan sadece kültür derslerini verirsin ve kendini geliştirmek için vaktin olur .(Meslek lisesi okudum)
Staj yeriniz neresi idi devlet dairesi mi

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,540
10
721
Kaer Morhen
Kardeşim hangisi en iyi okul ise oraya git. Meslek, düz, anadolu fark etmiyor en gelişmiş en tecrübeli neresiyse puanına göre oraya git. Güzel insanlarla tanış dostluk kur, sağlam ortamlara gir. Hevesin de artacaktır. Başarılar..

28 Eki 2022
119
35
10. Sınıfa gidiyorum Meslek lisesinde. Yeterki yazılım dersi göreyim diyip gitmiştim şimdi ilk fırsatta naklimi alıp anadolu lisesine geçecem. Okul çok güzel ama çevre çok kötü. Sınıftan örnek vermek isterdim de küfürsüz edemem. En iyisi anadoluya git en azından okula okumak için gelenleri görüp okuma hevesin düşmez. Yine sen bilirsin ama eğerki üniversite hedefin varsa anadolu şart.

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
475
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Selamlar,

Ben 2002 2003 yıllarında Meslek lisesi okudum, şimdi değişmiş olabilir ama yine de meslek lisesi okumanı önermiyorum. Anadolu lisesinden yürüyebilirsin sonraki seviye Üniversite ise Yönetim bilişim sistemleri bölümünü araştırabilirsin.
Bir de dost tavsiyesi ne okursan oku müfredat 'a bağlı kalma, sana verilen bilgiden daha fazlasına ulaşmaya çalış.

İyi Forumlar.

Son düzenleme:
22 May 2019
73
26
internetli
eğer okumayı seven biri isen yani akademik anlamda daha çok ilerlemeyi seviyorsan(teorik yani), bir şeylerin derinine inmeyi detaylı araşatırmayı vs ise normal lise derim(fen lisesi işte) lakin daha çok uygulamalı ve yaptığım işi pratiğe dökmek istiyorrum dersen meslek lisesi derim dostum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.