Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun Cevabı //REYNMEN

REYNMEN

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
371
0
127.0.0.1
Zaman ayırıp güzel yorumlarınızı Esirgemediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
1
62
Hocam konuyu baltalamaya çalışmazsanız sevinirim. Ben kendi görüşlerim ile yazdım kısaca okuyup geçebilirsiniz

" Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim Sorusunun Cevabı" demişsin konu başlığında, arkadaşlar yanlış bilgi olduğunu söylemiş sen oku geç diyorsun :) . Madem ki amacın yol göstermek ; öznel,yanlış bilgi yerine nesnel bilgiler vermelisin.

Son düzenleme:

hackertype

Üye
15 Mar 2018
187
0
Sanal Alem
HACKER OLMAK İSTEYENLER PYTHONU ÖĞRENSİNLER YOK SADECE PROGRAMCI OLMAK İSTEYENLER JAVA SCRİPTİ Öğrensinler "Java scripti Öğrenince Dier Diller Oldukça Basit Geliyor Zorlanmıyorsunuz"

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1
1,001
HACKER OLMAK İSTEYENLER PYTHONU ÖĞRENSİNLER YOK SADECE PROGRAMCI OLMAK İSTEYENLER JAVA SCRİPTİ Öğrensinler "Java scripti Öğrenince Dier Diller Oldukça Basit Geliyor Zorlanmıyorsunuz"

Arkadaş öyle saçma bir yorum yapmışsın ki, sanırsın python öğrendinde hacker oldun, javascript öğrendinde programcı oldun, neye dayanarak söyledin anlamıyorum.

Python evet derlenmeyen daha hızlı olan söz dizimi kolay olan bir dil bu yüzden hacker denen, exploit yazan, örümcek türü yazılımlar yazan arkadaşların tercihi oluyor.

Yani python öğrenince hacker olmuyorsunuz. Programlama dili ile hack yapılmaz. Sen sistemi bilirsin, uygulamanın nasıl çalıştığını bilirsin, zafiyeti bulursun bunu otomatize eden kodu sadece python ile yazarsın. Python öğrenince hack nasıl yapılır öğrenmiyorsunuz.

Greendex

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
752
3
Obj-C öğrenmek gereksiz artık. Swift varken.. Java, Python, PHP gibi diller öğrenilmeli. Artık masaüstü programcılığı çok para kazandırtmıyor. C++ öğrenirseniz en iyisini yaparsınız.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
2018de açılmış bir konu için baya yanlış bilgi var.

Vb6 ve Vb.net için : https://www.turkhackteam.org/c-j-vb-net-net-dilleri/1577769-neden-vb-net-kullanmamaliyiz-ihan3t.html

C# ile mobil cihazlara gelecekte değil 4 5 yıldır Xamarin ile uygulama yapılabiliyor.

Java nın berbat idesi hangisi? Intellij idea kadar smooth bir ide daha görmedim. Eclipse de son versiyonlarında baya ilerlemişti. Ayrıca bunların dışında, vscode gibi gelişmiş editörlerde kullanılabilir.

JQuerye gelirsek, angular - vue - react varken bunun adını ağzına alan kalmadı, hele ki performanslı demek...

Python için hayat console dan ibaret değil, piyasada yüksek oranda web ve machine learning için kullanılıyor.

Mssql linuxta çalışıyor.

NoSql demek tablo yapısı yok demek değil. Cassandra, ravendb vs gibi nosql teknolojilerinde de table yapısı mevcut. NoSql in kafası çok daha farklı.

Keşke herkes yılların birikimine sahipmiş gibi konu açmasa, birbirinden ayrı teknolojileri yalayıp yutmuş gibi hepsi hakkında konuşmasa..

Bu tarz konular açacak arkadaşların, saydıkları her teknolojide en az 1 sene dolu dolu geçirmiş olması gerekir ki 2 3 sene çalışmış olması daha doğrudur. Yoksa yorum yapılmasını mantıklı bulmuyorum.

REYNMEN

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
371
0
127.0.0.1
Efsane anlatm valla :) gerekirse buzdolabnda bile calissin :)

Teşekkür ederim :)

Obj-C öğrenmek gereksiz artık. Swift varken.. Java, Python, PHP gibi diller öğrenilmeli. Artık masaüstü programcılığı çok para kazandırtmıyor. C++ öğrenirseniz en iyisini yaparsınız.

Hocam kişinin seçimine ve işlevine bağlı ben sadece yol gösterdim

Teşekkür Ederim.

2018de açılmış bir konu için baya yanlış bilgi var.

Vb6 ve Vb.net için : https://www.turkhackteam.org/c-j-vb-net-net-dilleri/1577769-neden-vb-net-kullanmamaliyiz-ihan3t.html

C# ile mobil cihazlara gelecekte değil 4 5 yıldır Xamarin ile uygulama yapılabiliyor.

Java nın berbat idesi hangisi? Intellij idea kadar smooth bir ide daha görmedim. Eclipse de son versiyonlarında baya ilerlemişti. Ayrıca bunların dışında, vscode gibi gelişmiş editörlerde kullanılabilir.

JQuerye gelirsek, angular - vue - react varken bunun adını ağzına alan kalmadı, hele ki performanslı demek...

Python için hayat console dan ibaret değil, piyasada yüksek oranda web ve machine learning için kullanılıyor.

Mssql linuxta çalışıyor.

NoSql demek tablo yapısı yok demek değil. Cassandra, ravendb vs gibi nosql teknolojilerinde de table yapısı mevcut. NoSql in kafası çok daha farklı.

Keşke herkes yılların birikimine sahipmiş gibi konu açmasa, birbirinden ayrı teknolojileri yalayıp yutmuş gibi hepsi hakkında konuşmasa..

Bu tarz konular açacak arkadaşların, saydıkları her teknolojide en az 1 sene dolu dolu geçirmiş olması gerekir ki 2 3 sene çalışmış olması daha doğrudur. Yoksa yorum yapılmasını mantıklı bulmuyorum.

Eleştirinize saygı duyuyorum, ilgilendiğim diller var zaten ben bu konuyu açarken çeşitli kaynaklardan ve hocalarımdan dinlediklerimden yararlanarak açtım. Yakın zaman da güncelleyeceğim zaten. Teşekkürler yorumunuz için :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.