Hangi Programlama Diliyle Başlamalıyım?

efsanevi33

Üye
30 Tem 2016
116
0
Nisrem
Selamlar, muhtemelen günde 5/10 tane benim gibi bu soruyu soran insanla uğraşıyorsunuzdur. Bunu tahmin etmek çok zor değil. :yardimsever Ben yaklaşık 1/2 haftadır bu konularda araştırma yapıyorum. Fakat nereden başlayacağımı hâlâ çözemedim doğrusu. Web geliştirmeye baktım biraz, aslında onu da öğrenmek istiyorum ama bir programlama da öğrenmek istiyorum. Hani o terminali açıp color a yazıp sonra ipconfig yazmak değil de cidden bir şey yapmak istiyor insan. Benim gerçekten aşırı derecede merakım var bu konuya ve ömrüm yettiği süre boyunca farklı farklı programlama dillerini öğrenebilirim. Bu arada bu tarz birsürü konu okudum fakat ben hangi dilden başlamam gerektiğini merak ediyorum. Nereden başlamam gerektiğini değil. Lütfen ona göre davranın. Hani birsürü insanın programlama hakkında görüşünü okudum fakat hiçbiri de şu dilden başla dememiz arkadaş. :mutlu Bu arada en çok gördüğüm Java/C/C++ falandı başlangıç için önerilen. Konuyu toparlayamadım ben şu an. İşte mümkünse önerim bana ben de ona yöneliyim. :bekliyorum Öhm, bu arada ingilizcemi nasıl geliştirebileceğim hakkında en ufak bir fikri olan varsa onu da söylerseniz çok iyi olurdu. :uykulu

Son düzenleme:

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
96
İstanbul
Kimse sana şunu öğren şunu yap diyemez sen kendin seçip kullanırsın. Araştırıp sevdiğini,basit geleni kullan. Web Programlamaya başlayacaksan Html+Css ile bir giriş yap daha sonra JavaScript. En sonda backend tarafı kalıyor işte veri tabanı vs onu kendin seçiceksin işte. Eğer yeni başladıysan phpden bir giriş yap mantığını kavramak adına daha sonradan karar verirsin. Yukarıdaki arkadaşın attığı konuya bak oradan seç.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.