Hangi Yazılım Dilini Seçmeliyim?

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
arkadaşlar selam şu zamanlarda gerçekten ne yaptığım belli değil bir c yazmaya çalışıyorum bir python filan filan sürekli böyle gidip gidip geliyorum hedefim ; oyun otomasyon rat virüs web hacking alanında çalışmalar yapmak istiyorum ama hangi yazılım dilini seçeceği konusunda kararsız kaldım sizce hangi azılım dilini seçmeliyim

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
20
508
24
Praise The Fool
Kararsız kalma, dilden dile de atlama. He anlıyorum kararsız kaldım ki konuyu açtım diyorsun ama şuna kendin karar vermek zorundasın ben senin adına veremem. C öğrenip ne yapacaksın? Ha yazılım bilimi öğrenmek için öğrenirsin anlarım ama C ile yapacağın iş çok düşük seviyeli işler amacın işe yaramasıysa, senin işine yaramaz gibi. İşletim sistemi, donanım vs işleri ile mi uğraşacaksın? Hack yapmak istiyorum dersen onun bile alanı var, ne hacki? C ile Python arasında kaldıysan Python öğren, bana sorarsan C# öğren ama uf ya yine kararsız kaldım falan diyeceksen hiç önermedim varsay. Direkt birine başla ve ASLA bırakma. Dilden dile atlayarak öğrenilmez bu iş.

hoaydar

Ar-Ge Ekibi
18 Ocak 2023
492
2
418
/system32
arkadaşlar selam şu zamanlarda gerçekten ne yaptığım belli değil bir c yazmaya çalışıyorum bir python filan filan sürekli böyle gidip gidip geliyorum hedefim ; oyun otomasyon rat virüs web hacking alanında çalışmalar yapmak istiyorum ama hangi yazılım dilini seçeceği konusunda kararsız kaldım sizce hangi azılım dilini seçmeliyim
Python güzel bir dildir yapamayacağın şeyler kısıtlı her geçen gün geliştirilen kütüphaneleriyle beraber daha da kolay bir kullanım sunmaktadır dolayısıyla python yazmanı tavsiye edebilirim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
120
4,776
Birden fazla alanda çalışmak istiyorsunuz, bunun için tek bir dil yeterli olmayacaktır. Öncelikle ilk hedefiniz ne onu bulun, çünkü tek bir dil bu kadar alan için yeterli değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.