Hapse Girer miyim?

1stWarrior

Üye
5 Ağu 2011
140
0
Ankara
Arkadaşlar biliyorsunuz metin2 adında bir online oyun var. Bende kek bulup keylogger atıyorum faceten. İndirip kanıyorlar itemlerini alıyorum. Soydugum 80 level itemleri , pazara koydum ve adam bana PM attı. Yazdıkları çalıntı itemleri pazar koydun ha. Ss aldım . Savcıyada gittim işlem başlattılar. Senle mahkemede görüşücez. Sana 5 yıl hapis yattıracagım. Ben itemde degilim. Senle görüşecez falan yazdı :RpS_unsure:. Bende tırstım yani doğal olarak. Eylül ayındada 18 i me giriyorum. Bu adamın dedikleri doğruysa beni bulabilirlermi ? Adamı soyduktan sonrada keyloggeri bilgisayarından sildi zaten. Gelmiyor artık keyloggerdan log. Bilgisi olanlardan cevap bekliyorum. Sağolun

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Aslında ben bu sana gayet iyi bir ders olmuştur hak ettin bence adam gidip 2 3 sene çar kasıyor gününle onla geçiriyor ney? sen bi logger atıp adamın itemini çalıyosun sonuna kdr hak etmişssin sen bence bi git dua felan et tövbe et öncede dediğim gibi 18 yaş altındasın pek bişi olcağını zannetmem ama modem kimin üzerindeyse belki sıkıntı çıkarbilir çünkü sen o ip üzerinden hesap talan ediyosun günümüzdede artık bilişim teknoloji gelişti buna bağlı olarak güvenliğide bak metin2 hesabı çalınan kadın savcılığa gitti ülkede bilmeyen kalmadı yani ülkenin bu kdr sempatik bi şekilde karşılama nedeni "oyun için adam savcılığa gidiyor"diyor yani adam sonucunda ne olacağını felan bilmiyor önemsemiyor yani neolur ne olmaz bilemem ama risk altındasın bir daha böyle işlere karışma senin için üşenmedim o kdr yazdım kendine iyi bak Hayırlısı.

5 Tem 2013
133
0
Metin 2 Tr Çarı Çalınan Kadın Dava Açtı - YouTube Arkadaşlar cevaplar için sağolun.. Bu kadın hala bulamadı yapanı :) Ben sadece şundan korkuyorum , adamın bilgisayarı incelenip keylogger tespit edilirse ve beni keylogger ile bulurlarsa falan ondan korkuyorum. Ya da adamla facete konuştuk ordanda bulabilirler. Ben bu suçuda 18 yaşında degilken işledim. 18 yaşıma girdiğimde beni bulsalar ne olacak ? Ayrıca çara çökmedim sadece itemleri aldım ( Çökecektimde adam keyloggeri sildi antivirüsle :) )

yakalandığındaki yaş önemli değil suçu işlediğin tarih önemli hem korkma birşey olmaz

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Öyle diyenlerin %98'i artık çar elden gitti der ve korkutmak için söylerler. Genelde gidilmez savcılık falan. Eğer giderse para cezasını geçmez. Hapis verirler onu da paraya çevirirler. Adam çarımı geri ver yoksa polise giderim der falan hikaye bunlar. Ama giderse yanarsın haberin olsun : )

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Adamın bu işlemi yapması gerekli sadece gerisi....:
dli kurumlara başvurmadan önce aşağıdaki işlemleri yapmanız çözüm sürecini hızlandıracaktır.
1. Site yönetimi ile mesajlaşarak çalınan oyun karakterinizi bildirerek sorununuzu çözmeye çalışınız. Çözülmezse:
2. Online olarak oynadığınız oyun sitesinin adresini ve bu sitede kullanılan ID adı, karakter adının bilgilerini çıktı olarak alınız.

3. Mağdur olduğunuz suç, adli işlem yapılabilmesi için şahsi müracaat gerektiren suçlardandır. İşleminizin eksiksiz başlaması için hazırlanan örnek müracaat formunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

4. Bilgisayara indirdiğiniz formun çıktısını alınız, el yazınızla doldurup imzalayınız.

5. İmzaladığınız form ile:
a. Suçun işlendiği yerden sorumlu polis merkez amirliğine,
Suçun işlendiği yerden sorumlu Cumhuriyet Başsavcılığına,
c. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.
Not:
1. İmzaladığınız formu elden başvuracağınız yere ***ürün, tarayıcıdan tarayarak mail olarak atmayınız.
2.Takibi şikayete bağlı olan suçlarda bireysel başvuru şarttır.

Örnek müracaat formu TIKLA

Star-Turk

Kıdemli Üye
2 Kas 2012
3,516
7
Ona Bakarsan Bende Önceden 1000 tl Lik Oyun Hesabı Çalmıstım.Point Blank Oyununun En Yüksek 4 Yıldz Olan Hesaba Girdm İtemlerini Sildim Klanına kendi üstüme aldım. Bana Çok Sey Dediler Hepsi Fasa fiso Korkutupta Hesabı Geri Almak İÇin Yalan İnanma Şikayet Ettilersede Bişey Olmaz.Merak Etme

okan1628

Üye
6 Tem 2013
130
0
kardeşim bütün indirdiğim programlarınızda bu hatayla karşılaşıyom Component 'Skin.ocx'or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid Cok güzel programlar var ama hep bu hata geliyo

byeren100

Uzman üye
6 Tem 2012
1,626
1
İstanbul
bakın bilişim suçlarında metin2 nin hesabının çalınması ile herhangi bir sosyal hesabın çalınması arasında bir fark yoktur ikiside suçtur sadece ceza farkı fardır arkadaşa gelince çoğu kişi şikayet etmez! ama ederse bilişim şube çok ağırdan alıyo daha çok kredi kartı yani maddi zarar veren olaylar üzerinde duruyorlar
ama adam gitti gerçekten şikayet etti bilişim şube de olayla ilgilendi 18 den küçüksün ozaman para cezası en fazla(çok zor ihtimal) hapis alırsın yani çok da korkmana gerek yok birdaha yapmayacağına söz verirsin belki teknolojik aletlerden uzak durma cezası falan alırsın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.