Donanım Hardware bilen var mı(Klavye)?

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Öncelikle merhabalar, bu konuyu cevap gelinceyedek döndürmek zorundayım, çünki artık başka çarem kalmadı. Sorunu anlatıyorum:
Bir kaç ay önce laptop bilgisayarımda 8 tuş çalışmamaya başladı. Dışarıdan uygulayabileceğim tüm yolları uyguladıktan sonra sorunun soket levhasında olduğunda karar kıldım. Bilgisayarı söktüm, klavyeyi çıkardım, tüm tuşları söktüm, soket levhasının katlarını bir-birinden ayırdım. Sonra multimetre ile tüm hatları(traces) test ettim, hepsinden 2 ila 7 arası(çoğu 5) sonuç aldım ve çoğunun normal çalışıyor olduğunda karar kıldım. Sonra tekrar katları üst-üste koydum ve klavyeyi bilgisayara takıp kapadım. Açtığımdaysa, sorun düpedüz büyümüştü, 8 tuşu çalışmayan bilgisayarın 3 tuşundan başkası çalışmıyordu. "Acaba bir şeyleri yanlış mı yaptım?" diyerek klavyeyi tekrar çıkarıp millimetrik ölçekle tekrar yerine yerleştirdim. Bu defa bilgisayarı çalıştırınca fiyasko daha da büyüdü, artık hiçbir tuş çalışmıyordu. Anladığım kadarıyla bir katı diğerinin üzerine doğru yerleştiremiyorum, çünki yerleştirmeden, sadece katları değdir çek yapınca bazı tuşlar yazı yazıyor, çalıştıklarından eminim. Ama neyi yanlış yaptığımı bilemiyorum. Klavyeyi değiştirmek istedim de, bayağı pahalıymış, çoğu tamirciden sordum, 800-1000 lira arası bir para söylediler. Şu anki durumun bir resmini aşağıya iliştireceğim. Eğer bakmak isteyen olursa, klavyenin modeli: V140626A

(Not: N'olur artık biri yardım etsin, aklımı çıldırmak üzereyim.)

Foto:
kMk44N.jpg

S4kurai

Yeni üye
3 Ara 2021
31
7
Dostum keşke ellemeyseydin benim arkadaşım klavyeyi yırttı ve çalışmıyor artık
ben fazla anlamadığımdan lütfen bir bilgisayarcıya götürmeni söylebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Dostum keşke ellemeyseydin benim arkadaşım klavyeyi yırttı ve çalışmıyor artık
ben fazla anlamadığımdan lütfen bir bilgisayarcıya götürmeni söylebilirim.
İYİ GÜNLER DİLERİM ;)
Bilgisayarcılar da değişim diyor, internette çözüm videoları buldum da, katları bir-birinin üzerine doğru koyamıyorum, bir türlü çalışmıyor.

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Ne yazıkki bilmiyorum Aslında bunu yapman az biraz aykırı ama bu seferlik olsun istersen yetkilileri iletebilirim
Sorun o kadar sinirbozucu ki, game developer'ım ben, bu sorun yüzünden 2 aydır boştayım, çok büyük sorun, ama bu parayı vermem de zor, çünki gelirim yok denecek kadar az. Yaşım da küçük değil, üniversite son sınıf öğrencisiyim. Bir şeyleri yanlış yapıyorsam, lütfen belirtin de düzelteyim, forum son 1 yılda epey değişmiş.

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Sorun o kadar sinirbozucu ki, game developer'ım ben, bu sorun yüzünden 2 aydır boştayım, çok büyük sorun, ama bu parayı vermem de zor, çünki gelirim yok denecek kadar az. Yaşım da küçük değil, üniversite son sınıf öğrencisiyim. Bir şeyleri yanlış yapıyorsam, lütfen belirtin de düzelteyim, forum son 1 yılda epey değişmiş.
Yok sıkıntı yok yani sizde haklısınız

S4kurai

Yeni üye
3 Ara 2021
31
7
Keşke donanım bilgim olsada sana yardım edebilisem normalde kasalı pclerde içinden dışına kadar biliyorum fakat laptop alanım yoktur ve hiç denemedim bu yüzden yapıcak yada önericek birşeyim yok Kusuruma bakma.

Ama belki forumda donanım bilgisi olup sana yardım etmek isteyenler olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Keşke donanım bilgim olsada sana yardım edebilisem normalde kasalı pclerde içinden dışına kadar biliyorum fakat laptop alanım yoktur ve hiç denemedim bu yüzden yapıcak yada önericek birşeyim yok Kusuruma bakma.

Ama belki forumda donanım bilgisi olup sana yardım etmek isteyenler olabilir. İYİ GÜNLER DİLERİM
Teşekkürler, kardeşim. Umarım bir yolunu buluruz.

Bilen, ya da en azından küçücük bir bilgisi olan varsa, nacizane fikrinize ihtiyacım var arkadaşlar, lütfen. Bilen var mı?

Hocam bu arada ellemeyince de 8 tuş çalışmıyordu ve çoğu işlevi kullanmakta sorun yaşıyordum, ben de ne olur ne olmaz diye denedim, şimdi durum olmadığı için bir kaç ay daha rafta uyuyacak, eğer kendim yapabilmemin bir yolu olsa, o süre zarfında bilgisayarı kullanırdım, harikulade olurdu.

TOZQOPARAN

Uzman üye
3 Nis 2021
1,257
678
Eski Anka Underground Tim
Öncelikle merhabalar, bu konuyu cevap gelinceyedek döndürmek zorundayım, çünki artık başka çarem kalmadı. Sorunu anlatıyorum:
Bir kaç ay önce laptop bilgisayarımda 8 tuş çalışmamaya başladı. Dışarıdan uygulayabileceğim tüm yolları uyguladıktan sonra sorunun soket levhasında olduğunda karar kıldım. Bilgisayarı söktüm, klavyeyi çıkardım, tüm tuşları söktüm, soket levhasının katlarını bir-birinden ayırdım. Sonra multimetre ile tüm hatları(traces) test ettim, hepsinden 2 ila 7 arası(çoğu 5) sonuç aldım ve çoğunun normal çalışıyor olduğunda karar kıldım. Sonra tekrar katları üst-üste koydum ve klavyeyi bilgisayara takıp kapadım. Açtığımdaysa, sorun düpedüz büyümüştü, 8 tuşu çalışmayan bilgisayarın 3 tuşundan başkası çalışmıyordu. "Acaba bir şeyleri yanlış mı yaptım?" diyerek klavyeyi tekrar çıkarıp millimetrik ölçekle tekrar yerine yerleştirdim. Bu defa bilgisayarı çalıştırınca fiyasko daha da büyüdü, artık hiçbir tuş çalışmıyordu. Anladığım kadarıyla bir katı diğerinin üzerine doğru yerleştiremiyorum, çünki yerleştirmeden, sadece katları değdir çek yapınca bazı tuşlar yazı yazıyor, çalıştıklarından eminim. Ama neyi yanlış yaptığımı bilemiyorum. Klavyeyi değiştirmek istedim de, bayağı pahalıymış, çoğu tamirciden sordum, 800-1000 lira arası bir para söylediler. Şu anki durumun bir resmini aşağıya iliştireceğim. Eğer bakmak isteyen olursa, klavyenin modeli: V140626A

(Not: N'olur artık biri yardım etsin, aklımı çıldırmak üzereyim.)

Foto:
kMk44N.jpg
Servis baksa iyi olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.