Harici SSD'mi bilgisayarıma taktığımda disk alanı %100 dolu diyor ve bilgisayar donuyor

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
Harici SSD'mi bilgisayarıma taktığımda disk alanı %100 dolu diyor ve bilgisayar donuyor. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba
Muhtemelen harici harddiskindeki dosyalar bu soruna neden oluyor ancak hangisinin soruna yol açtığını belirlemek oldukça zor görünüyor. Bu nedenle, sorunu çözmek için senin de söylediğin gibi temiz bir biçimlendirip dosyaları tekrar harddiske atmayı düşünmelisiniz. Diğer bir çözüm ise dosyaları teker teker atarak sorunun kaynağı olan dosyayı bulmaktır.
biçimlendirdim arabellek boyutu 2k kb imiş ben onu 32k kb yaptım ve dosyaların hepsini tekrar attım sorun çözüldü. Ara sıra sürücü hatalı falan diyor ama kasma sorunu tamamen çözüldü. artık rahatlıkla içerisine dosya atabiliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
Selam kanka
Harici SSD'nin içinde veri veya veriler olup olmadığı konusunda bilgi verebilir misin? Veya başka bir bilgisayara takıp deneme fırsatın oldu mu?
ürünü kutusundan açar açmaz pc ye taktım 50gb boyutunda dosyalar attım içerisine sonra olan oldu.

SDD içi dolu mu ? Dolu değilse büyük ihtimal arizalidir.
içi boş 5.7tb boş alan var daha

Quantum PH

Üye
2 Mar 2024
70
33
New Jersey
Büyük ihtimal fake bir ssd aldın.
bundan 5 yıl önce 6tb bir usb aldım içerisine senin gibi dosyalarımı attım sonra bir baktım ki başka dosya atamıyorum (üstelik 5.500 gb boş alan var.) sonra içini açıp baktığımda dandik 500 mblık bir sd cardı lehimle usb portuna bağlamışlar ağırlık olması içinde içerisine anahtarlık vs koymuşlar.

:) umarım sen de bu acıyı yaşamamışsındır xd.

`Pala

Katılımcı Üye
2 Mar 2024
270
91
LocalHost
bundan 5 yıl önce 6tb bir usb aldım içerisine senin gibi dosyalarımı attım sonra bir baktım ki başka dosya atamıyorum (üstelik 5.500 gb boş alan var.) sonra içini açıp baktığımda dandik 500 mblık bir sd cardı lehimle usb portuna bağlamışlar ağırlık olması içinde içerisine anahtarlık vs koymuşlar.

Yuhh

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348
ürünü kutusundan açar açmaz pc ye taktım 50gb boyutunda dosyalar attım içerisine sonra olan oldu.
Tekrardan Selamlar
Anladığım kadarıyla mevcut durumda üç olası durum öne çıkıyor:
1) Attığın dosyaların içinde potansiyel bir virüs bulunabilir.
2) Diğer bir ihtimal ise, attığın dosyaların boyutunun oldukça yüksek olması nedeniyle bilgisayarını zorlayabilir ve diski %100'e kadar kullanımına sebep olabilir. Ancak, bir ihtimal daha göz önünde bulundurulmalıdır ve bu da SSD markası hakkında olabilir. Bu yüzden, İncelemek Üzere SSD'nin markası ve nereden aldığını paylaşmanı istiyorum.

Hayırlı Geceler Dilerim.​

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde

dokunduğum kuruyor. Fake olma ihtimali var biraz araştıracağm. :) :(

Tekrardan Selamlar
Anladığım kadarıyla mevcut durumda üç olası durum öne çıkıyor:
1) Attığın dosyaların içinde potansiyel bir virüs bulunabilir.
2) Diğer bir ihtimal ise, attığın dosyaların boyutunun oldukça yüksek olması nedeniyle bilgisayarını zorlayabilir ve diski %100'e kadar kullanımına sebep olabilir. Ancak, bir ihtimal daha göz önünde bulundurulmalıdır ve bu da SSD markası hakkında olabilir. Bu yüzden, İncelemek Üzere SSD'nin markası ve nereden aldığını paylaşmanı istiyorum.

Hayırlı Geceler Dilerim.​
ssd'nin içinde crax rat falan bulunuyor onun içersinde de virüs var diye biliyorum
içinde 55gb boyutunda dosyalar vardı. adı: portable mobile storage ssd.

pc ye alan açıp biçimlendirmeyi deniyeceğim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348
ssd'nin içinde crax rat falan bulunuyor onun içersinde de virüs var diye biliyorum
içinde 55gb boyutunda dosyalar vardı. adı: portable mobile storage ssd.

pc ye alan açıp biçimlendirmeyi deniyeceğim
Merhaba
Muhtemelen harici harddiskindeki dosyalar bu soruna neden oluyor ancak hangisinin soruna yol açtığını belirlemek oldukça zor görünüyor. Bu nedenle, sorunu çözmek için senin de söylediğin gibi temiz bir biçimlendirip dosyaları tekrar harddiske atmayı düşünmelisiniz. Diğer bir çözüm ise dosyaları teker teker atarak sorunun kaynağı olan dosyayı bulmaktır.

Son düzenleme:

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
Merhaba
biçimlendirdim arabellek boyutu 2k kb imiş ben onu 32k kb yaptım ve dosyaların hepsini tekrar attım sorun çözüldü. Ara sıra sürücü hatalı falan diyor ama kasma sorunu tamamen çözüldü. artık rahatlıkla içerisine dosya atabiliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.