Hash Türü Tespiti // hash-identifier

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
667
203
/root/
Merhaba Arkadaşlar. Bugün Sizlere hash-identifier Aracını Kullanarak Hash Türü Tespit Etmeyi Göstereceğim. Konumuza Geçelim.

lBYCyO.gif

Araç Linki

https://github.com/blackploit/hash-identifier

Bu Github adresi üzerinden aracı indirebilirsiniz.

lBYCyO.gif

Kullanım

Aracın Kullanımı gayet basit :) aracımızı açtığımızda bizi şöyle bir ekran karşılayacak:

OKXEOB.png

Gördüğünüz gibi. şimdi HASH: yazan yere türünü tespit etmek istediğimiz hash'i yazacağız. gördüğünüz gibi ben yazdım.

lBYCyO.gif

Enter tuşuna bastık ve sonuçlar geldi :)

3Rzof7.png

Gördüğünüz gibi en üstte yani Possible Hashs yazan yerde yazdığımız hash'in olası türünü tespit etti.
Daha alt kısımda yani Least Possible Hashs yazan kısımda ise olma ihtimali daha az olan hash türlerini bize verdi.

lBYCyO.gif

Evet Arkadaşlar, Konumuz Bu Kadardı.

Bir Daha Ki Konuda Görüşmez Üzere, Hoşçakalın..

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
667
203
/root/
Konunun bütünlüğü, anlatımı, gayet anlaşılır ve değerli bilgiler eline sağlık dostum başarılarının devamını dilerim.

Teşekkür ederim :)

Eline sağlık devilhack01

Teşekkürler Slyfer :)

Eline sağlık güzel konu :)

Teşekkür ederim dostum :)

Hash ile ilgili verdiğiniz tanım yanlış, ve bu işlemler sadece k*li denen halta özel değil debian tabanlı her sistemde yapabilirsin hatta blackarch reposunu ekleyerek arch tabanlı sistemlerde de yapabilirsin. Hash verilen metinin çeşitli işlemlerden geçirilip özetinin alındığını belirten bir kriptografi terimidir. Senin yazdığın gibi doğru sitelerde güvenlik için de kullanılır lakin tek kullanım yöntemi de bu şekilde değildir. Ve bir bilgi yanlışı daha mevcut her metnin hash'ı kendine has değildir, belirli metinler şifrelendikten sonra aynı özete sahip olabilir ama bunun görülme olasılığı çok azdır. Hash değerlerinin sayılarının olduğu sayfayı eklesen de yararlı olabilirdi, mobildeyim şimdi bakmaya üşeniyorum bilgisayara geçersem bu mesaja eklerim o sayfayıda.

Konuyu renklendirip düzene sokarsan ve yukarıda yazdığım yanlışları düzeltirsen güzel olur, eline sağlık falan

Kaliye özel bilgi demedim zaten bu işlemler sadece Kali'de yapılır da demedim. Giriş cümleme bakarsan anlarsın. Hash'in kullanım alanı tabii ki daha geniş fakat bizler saldırı timi olduğumuz için bu kısmından bahsettim :) Her metnin farklı hash değerine bir örnek verir misin? Mesela MD5'te 'a' karakterinin 2 tane şifrelenmiş halini verir misin? MD5'te iki farklı 'a' karakter hashi yazarsan memnun olurum :)

Konuyu renklendirip yazıları büyütecem biraz daha teşekkür ederim önerin için .

Eline sağlık dostum:) güzel bir konu olmuş

Teşekkür ederim dostum :)

Elinize sağlık hocam, bilmeyenler için faydalı bir konu. :)

Umarım faydası olur hocam. Teşekkür ederim :)

devrem bende kod görünmüyor sadece sayılar var

kopyalarken satır nunaralarınıdamı kopyaladın devrem

hocam c++ çalışıyordum şu sitedede aynı örneği ve aynı resmi gördüm site sizinmi?
https://www.yazilimkodlama.com/cplusplus/c-girilen-iki-sayiyi-karsilastiran-ornek/

acaba sizden izin alarakmı paylaştılar

Eline Sağlık feq :)

Teşekkürler layef :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.