HDD usb 3.0 sokette çalışmamaya başladı..durum çok kritik beyler

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0
Selamünaleyküm Arkadaşlar yaklaşık 6-7 ay önce WD Elements 1TB USB 3.0 HDD aldım daha düne kadar sorunsuzdu ama arkadaşın bilgisayarından dosya kopyaladık benim laptopa taktığımızda harddisk çalışıyor ve ışığı yanıyor ama bilgisayar görmüyor.usb 2.0 soketlere taktığımızda görüyor ama usb 3.0`da görmüyor...farklı pc lerde de denedik sadece usb 2.0 olanlar görüyor...???!!!
:RpS_bored:
ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARDIM EDİN LÜTFEN

NOT:yaklaşık 4-5 tane yardım konusu açtım hiçbirine cevap gelmedi ama LÜTFEN BU KONU ÇOK ÖNEMLİ YARDIM EDİN BEYLER şimdiden TEŞEKKÜRLER

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Öncelikle kablosunu değiştirmeyi dene. Olmazsa diskin usb3.0 girişi bozulmuş olaiblir. usb 3.0 dan bağlanmaya çalışırken bağlantıyı mesela kopuk olan bi kablodan dolayı sağlayamayıp 2.0 da sağlıyor oalbilr. (tahmini bi durum). içinde önemli verin varsa yedekle ne olur ne olmaz

sabri28

Üye
25 Haz 2014
110
0
Öncelikle kablosunu değiştirmeyi dene. Olmazsa diskin usb3.0 girişi bozulmuş olaiblir. usb 3.0 dan bağlanmaya çalışırken bağlantıyı mesela kopuk olan bi kablodan dolayı sağlayamayıp 2.0 da sağlıyor oalbilr. (tahmini bi durum). içinde önemli verin varsa yedekle ne olur ne olmaz
Kablosunu değiştirdim ama yine olmadı sorun kabloda değil...

Acaba diski biçimlendirsem işe yararmı..?

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Yok usb 2.0 ın gördüğü bi diski biçimlendirmenin bi faydası olmaz diye düşünüyorum. Çünkü zaten 2.0 da görüyormuş. Tavsiye edeileceğim pek bi şey yok ne yazık ki ilk kez duydum böyle bir şeyi. Başka fikirleride beklemekte fayda var. Diskin içinde önemli veriniz varsa yedeklemeniz konusuna extra dikkat edin. Birde diske usb 2.0 kablo takılabiliyorsa o kablo ile 3.0 portunda deneyebilirsiniz. Çalışırsa 2.0 olarak kullanmaya devam edersiniz. hız biraz düşer ama diski kullanmaya devam edebilmiş olursunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.