Hearts Of İron 4 İnceleme

bayoyunsultanı

Katılımcı Üye
24 Kas 2023
273
98
Kaiserreich

Hearts Of İron 4​

hearts-of-iron-iv-pc-mac-game-steam-europe-cover.jpg

1-) Nasıl Bir Oyundur?

2-) Oyunun İşleyişi Hangi Şekildedir_
3-) Bende Bıraktığı İzlenimler

1-) Hearts Of İron 4 Nasıl Bir Oyun?

Paradox Studio tarafından geliştirilen bir strateji oyunudur. Oyuncular 1936-1948 arasında, II. Dünya Savaşı ve sonrasındaki dönemi yönetirler. Oyun, büyük ölçekte askeri operasyonlar, diplomasi, endüstriyel üretim ve araştırma gibi birçok yönüyle gerçekçi bir savaş simülasyonu sunar. Oyunda birçok ulus seçeneği bulunur ve oyuncular seçtikleri ulusun politikasını, ekonomisini, ordusunu ve dış ilişkilerini yönetirler. Yani Hearts of Iron IV II. Dünya Savaşı dönemiyle ilgilenen oyuncular için heyecan verici bir strateji deneyimi sunar.

Hearts%20of%20Iron%204%20Sistem%20Gereksinimleri.jpg

2-) Oyunun İşleyişi Hangi Şekildedir?
Oyunu Açtıktan Sonra Karşınıza Basit Bir Arayüz Çıkacaktır. Singleplayer, Multiplayer Gibi Seçenekler Sunacaktır. Tek Başınıza Oynamak İsterseniz Singleplayer Arkadaşınızla Veya Online Oynamak İsterseniz Eğer Multiplayer Seçmeniz Gerekir. Singleplayer Seçerseniz Karşınıza İlk Olarak 2 Adet Senaryo Çıkacaktır 1936 Veya 1939 Senaryosu. Eğer 1936 Senaryosunu Seçerseniz Savaşlara Hazırlanmanız İçin Biraz Daha Vaktiniz Olacaktır Ve Dünya Tansiyonu 0 Olacaktır 1939'da İse Tam Tersi Sonuçlanacaktır. Senaryo Seçtikten Sonra Size Ülkenizi Seçtirecek (Görseldeki Gibi ) Ve Oyununuz Başlamış Olacaktır.

ulkesecme-png.409101

3-) Oyunun Bende Bıraktığı İzlenimler

İlk Olarak Oyunda 1.418 Saati Olan Biri Olarak Bu Oyunun Yeri Bende Ayrı. Tarih Ve Strateji Oyunlarına Yatkınlığım Bu Oyunla Başladı Benim, Oyunun Eksi'si Olarak DLC Olmadan Pek Çok Ülkede Focus Açık Olmuyor Yani Sizin Ülkeyi Yönetmek İçin Karar Verdiğiniz Kısım Sadece Temel Ülkelerde Var DLC Olmadan. Artısı Olarak İse Bir Ülkeyi Birden Fazla Şekilde Ve Cumhurbaşkanı İle Yönetebiliyor Olmak. Benden Bu Kadar İyi Günler Dilerim Herkese Birdahakine İncelememi İstediğiniz Oyun Varsa Yazmayı Unutmayın :)

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,584
1,174
Anıtkabir

Hearts Of İron 4​

hearts-of-iron-iv-pc-mac-game-steam-europe-cover.jpg

1-) Nasıl Bir Oyundur?

2-) Oyunun İşleyişi Hangi Şekildedir_
3-) Bende Bıraktığı İzlenimler

1-) Hearts Of İron 4 Nasıl Bir Oyun?

Paradox Studio tarafından geliştirilen bir strateji oyunudur. Oyuncular 1936-1948 arasında, II. Dünya Savaşı ve sonrasındaki dönemi yönetirler. Oyun, büyük ölçekte askeri operasyonlar, diplomasi, endüstriyel üretim ve araştırma gibi birçok yönüyle gerçekçi bir savaş simülasyonu sunar. Oyunda birçok ulus seçeneği bulunur ve oyuncular seçtikleri ulusun politikasını, ekonomisini, ordusunu ve dış ilişkilerini yönetirler. Yani Hearts of Iron IV II. Dünya Savaşı dönemiyle ilgilenen oyuncular için heyecan verici bir strateji deneyimi sunar.

Hearts%20of%20Iron%204%20Sistem%20Gereksinimleri.jpg

2-) Oyunun İşleyişi Hangi Şekildedir?
Oyunu Açtıktan Sonra Karşınıza Basit Bir Arayüz Çıkacaktır. Singleplayer, Multiplayer Gibi Seçenekler Sunacaktır. Tek Başınıza Oynamak İsterseniz Singleplayer Arkadaşınızla Veya Online Oynamak İsterseniz Eğer Multiplayer Seçmeniz Gerekir. Singleplayer Seçerseniz Karşınıza İlk Olarak 2 Adet Senaryo Çıkacaktır 1936 Veya 1939 Senaryosu. Eğer 1936 Senaryosunu Seçerseniz Savaşlara Hazırlanmanız İçin Biraz Daha Vaktiniz Olacaktır Ve Dünya Tansiyonu 0 Olacaktır 1939'da İse Tam Tersi Sonuçlanacaktır. Senaryo Seçtikten Sonra Size Ülkenizi Seçtirecek (Görseldeki Gibi ) Ve Oyununuz Başlamış Olacaktır.

ulkesecme-png.409101

3-) Oyunun Bende Bıraktığı İzlenimler

İlk Olarak Oyunda 1.418 Saati Olan Biri Olarak Bu Oyunun Yeri Bende Ayrı. Tarih Ve Strateji Oyunlarına Yatkınlığım Bu Oyunla Başladı Benim, Oyunun Eksi'si Olarak DLC Olmadan Pek Çok Ülkede Focus Açık Olmuyor Yani Sizin Ülkeyi Yönetmek İçin Karar Verdiğiniz Kısım Sadece Temel Ülkelerde Var DLC Olmadan. Artısı Olarak İse Bir Ülkeyi Birden Fazla Şekilde Ve Cumhurbaşkanı İle Yönetebiliyor Olmak. Benden Bu Kadar İyi Günler Dilerim Herkese Birdahakine İncelememi İstediğiniz Oyun Varsa Yazmayı Unutmayın :)
Tam bu şekil oyunları beğeniyom ama tam çözemiyorum siliyom şuan bende Rise of kingdoms oynuyorum streteji olarak

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,866
1,223
Benzerleri ve serisi dahil çoğunu oynadım.. Tarihsel ve strateji oyun severler için güzel bir oyun olacaktır. Eline sağlık… :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.