Hedef Siteyi 21 Porttan Nasıl Hacklerim ?

Rondele02

Üye
14 Mar 2017
167
1
California
Dostlarım Site hackleme üzerine bayağı araştırıyorum az da olsa bişeyler öğreniyorum mesela 21 porttan sızmayı öğrendim ama exploit mi yerleştirdim bilmiyorum bi videodan gördüm yaptım adam daha fazlasını gösteremem dedi şurda kaldım ne yapıcağımı bilmiyorum ama siteye zarar vermek istiyorum neler yapabilirim bunun eğitimi vs. var mı bunca çabamın karşılığını almak istiyorum.
ieBFJ1

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Dostlarım Site hackleme üzerine bayağı araştırıyorum az da olsa bişeyler öğreniyorum mesela 21 porttan sızmayı öğrendim ama exploit mi yerleştirdim bilmiyorum bi videodan gördüm yaptım adam daha fazlasını gösteremem dedi şurda kaldım ne yapıcağımı bilmiyorum ama siteye zarar vermek istiyorum neler yapabilirim bunun eğitimi vs. var mı bunca çabamın karşılığını almak istiyorum.
ieBFJ1

Resim gözükmedigi için hata varsa göremiyorum.
Öncelikle 21. Porttan sızmayı öğrendim ama exploit mi yerleştirdim bilmiyorum diyorsunuz sömürmeden sızamazsınız.
Ama yok eğer sızdım diyorsanız bir sonra ki aşama yetki yükseltmedir yani sızmış oldugunuz site içinde sizin hak yükseltmenize yarayacak araştırmalar yapın

Son düzenleme:

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Muhtemelen uygun exploiti kullanmıyorsunuz. Port tarama sonuçlarında açık portun version bilgisi "vsftd x.x.x" şeklinde yazar. Buradan hareketle internet üzerinde "vsftd x.x.x exploit" şeklinde bir arama yapıp uygun exploite ulaşabilirsiniz. Exploitin kullanımı vs. exploitin paylaşıldığı web sitesinde mevcut olur. Tabi hedef sistemde 21.portun açık olduğundan eminseniz.

Son düzenleme:

Pelacanus

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
462
141
21. Portun hangi servis ile çalıştığını bulursan ve onu gidip exploit db gibi sitelerde aratırsan eğer zaafiyeti varsa bu Zaafiyet için yazılmış exploiti bulmuş olursun. O exploiti denersen sizarsin. Her site hacklenecek diye bir şey yok. Ha dersen ki ben illa hacklemek istiyorum ozaman o sitenin alt domainlerine bak onlarda zafiyet ara. Birisine girersen hepsine girersin

Son düzenleme:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,405
Exploit edersen bile sistem içinde yetki yükseltmesin ki data lara ulaşasin ayrıca 21.port açık sa bile belli ip lere açık olabilir gerekli araştırmayı Yapıp öyle denemelisin bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.