hemşirelik bölümüne gidilmeli mi ?

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
selamun aleykum ilk başta . yks 141 bin sıralama yaptım şehrimdeki hemşrieliğin gelme ihtimali var başka illerde de geliyor yazmalı mıyım . hemşrielik hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim . benim aklıma takılan nöbetler oluyor 36 saat nöbet tutabiliyorlarmıs . bilgisayar mühendisliği içinde gazi üniverstesi ( ankara ) düşünüyorum gelme ihtimali yüksek ama garanti olsun diye inönü ( malatya ) birde fırat ( elazığ) yazacağım . fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim .

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
6
360
selamun aleykum ilk başta . yks 141 bin sıralama yaptım şehrimdeki hemşrieliğin gelme ihtimali var başka illerde de geliyor yazmalı mıyım . hemşrielik hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim . benim aklıma takılan nöbetler oluyor 36 saat nöbet tutabiliyorlarmıs . bilgisayar mühendisliği içinde gazi üniverstesi ( ankara ) düşünüyorum gelme ihtimali yüksek ama garanti olsun diye inönü ( malatya ) birde fırat ( elazığ) yazacağım . fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim .
bilgisayar mühendisliği seçebilirsin html css php javascript python ruby c c++ hepsini ögrenirsin hemşirelikten iyidir

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
25
1,653
bilgisayar mühendisliği seçebilirsin html css php javascript python ruby c c++ hepsini ögrenirsin hemşirelikten iyidir
Geçerli olmayacağını düşündüğüm bir açıklama.

Türkiye şartlarını düşünüp tercih yapacaksanız, yaşamak istediğiniz hayalin önüne set çekmiş olursunuz. Ne malum yurt dışına çıkmayacağınız ?
Aklınızdan ne geçiyorsa onu yapın. Bizim veya bir başkasının ne dediğine bakmayın. Sonuçta yorum yapacak insanlar, kendi doğrularını yazacaklar.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,124
23
353
merhaba 141 bine gazi ünv bilgisayar mühendisliği geliyor mu?

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
6
360
Geçerli olmayacağını düşündüğüm bir açıklama.

Türkiye şartlarını düşünüp tercih yapacaksanız, yaşamak istediğiniz hayalin önüne set çekmiş olursunuz. Ne malum yurt dışına çıkmayacağınız ?
Aklınızdan ne geçiyorsa onu yapın. Bizim veya bir başkasının ne dediğine bakmayın. Sonuçta yorum yapacak insanlar, kendi doğrularını yazacaklar.
o zaman haberlerdeki adamlar yalan söylüyor koskoca ekonomistler siyaset bilimciler mademki bize soru sordu hem yazılımcılıkta para var hiç olmassa bir okula girip bilgisayar ve bilişim ögretmeni olur hemşirelikten iyidir yani yurt dışına gitmek istese almanya ve avusturya işçi alıyor ama adamın sorusu farklı

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
saydığın ünilerde okursan ve torpilin yoksa 10 sene iş bulmak için sürünürsün.
yaz hemşirelik.
ayn çok iyi üniversiteler değil haklısınız ama şöyle bir durum var ben okul bittikten sonra yazın stajlara başlayacağım hem cv dolar hem tecrübe kazanırım eğer şirketlerde iş bulamaz isem internet ortamında yazılım bilgisi olanların yapabilecekleri işler var belki öyle şansımı deneyebilriim diye düşşünüyorum .

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ
Hemşirelikten daha mı iyi? Her 3 mühendislik bölümünden mezun olanların 2 sinin işsiz kaldığı bir ülkeden mi bahsediyorsun ( Türkiye )
Yazdığı üniversitelere bakarsak, şahsın iş bulması için ya dayısı olacak torpil ve referans için ya da parası olacak.
İTU uçak muh. mezunu arkadaşımın abisi 3 yıldır işsiz. Sen düşün, İTU 'den bahsediyorum.

Neye göre hemşirelikten iyi denilmiş anlamadım. Sağlık sektöründe iş bulmak daha garantiliyken.. .

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
6
360
Hemşirelikten daha mı iyi? Her 3 mühendislik bölümünden mezun olanların 2 sinin işsiz kaldığı bir ülkeden mi bahsediyorsun ( Türkiye )
Yazdığı üniversitelere bakarsak, şahsın iş bulması için ya dayısı olacak torpil ve referans için ya da parası olacak.
İTU uçak muh. mezunu arkadaşımın abisi 3 yıldır işsiz. Sen düşün, İTU 'den bahsediyorum.

Neye göre hemşirelikten iyi denilmiş anlamadım. Sağlık sektöründe iş bulmak daha garantiliyken.. .
Saglık daha özen gösterilmesi gerek doktorlarla çalışabilirmisin hasta gördümü korkarmısın kişden kişiye değişir yazılımcı kpss girse farklı sormayacaklarya

elm0re

Üye
11 Tem 2022
64
1
31
localhost
Sağlık sektörünün olmazsa olmazı hemşireler, devlette kolay ataması olan 1. meslek grupları kesinlikle hekimlik ve hemşireliktir. Büyük ihtimal 10 yıl sonra boş kadro kalmayacak seçeceksen bölümü hemen bitirmelisin. Bildiğim ve gözlemlediğim kadarıyla bu meslek tam bir ömür törpüsü; 24 saat nöbet, bu grubun sorumlularının sadece yükselmek için o konumda olması vesaire. Bunları göz önünde alarak seçim yapmalısın ama tabii ki aile üyelerin ve bilirkişiler ile görüşmen daha iyi olacaktır. Bilgisayar mühendisliği için diyebileceklerim ise kesinlikle önünün çok açık bir meslek olduğu, mezun olduğunda herhangi bir şirkette iş bulabilirsin ve gerçekten ilgiliysen eğer kendin de proje veya bir iş kurabilirsin.

Liviston

Yeni üye
18 Tem 2021
4
1
26
Öncelikle Merhaba ben kendim 4 yıllık hemşireyim bir üniversite hastanesinde yoğun bakım hemşiresi olarak çalışıyorum ve açık açık söylemem gerek ki hemşirelik para ve statü için yapılan bir meslek değil meslekte ilerlemek ve verdiğin emeğin karşılığını almak imkansıza yakın güzel yanları var mı tabi ki var sağlık alanında bilgin ve çevren olduğu için kendin ve yakınların için daha doğru olanı yapabilirsin , küçük bir yere atanırsan fiziksel olarak yorulmazsın atamalar nasıl oluyor diye sorarsan bundan 4-5 yıl sonrasını hakkında konuşmak imkansız ama şu an için ortalama sağlık bakanlığı 30k-40k yılda personel almakta ve bunun ortalama 20-25k sı hemşire olmakta başka sorun varsa cevaplamaktan keyif duyarım

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Öncelikle Merhaba ben kendim 4 yıllık hemşireyim bir üniversite hastanesinde yoğun bakım hemşiresi olarak çalışıyorum ve açık açık söylemem gerek ki hemşirelik para ve statü için yapılan bir meslek değil meslekte ilerlemek ve verdiğin emeğin karşılığını almak imkansıza yakın güzel yanları var mı tabi ki var sağlık alanında bilgin ve çevren olduğu için kendin ve yakınların için daha doğru olanı yapabilirsin , küçük bir yere atanırsan fiziksel olarak yorulmazsın atamalar nasıl oluyor diye sorarsan bundan 4-5 yıl sonrasını hakkında konuşmak imkansız ama şu an için ortalama sağlık bakanlığı 30k-40k yılda personel almakta ve bunun ortalama 20-25k sı hemşire olmakta başka sorun varsa cevaplamaktan keyif duyarım
nöbetleriniz nasıl oluyor hocam çok yoğun oluyormu ?
hastaların işleri ile sizmi ilgileniyorsunuz (lavabo , üst değişimi vs.) ?
okulu okumak zormu ? çok ezber yeteneği gerektiriyormu ?
24 saat nöbet tutuktan sonra ne kadar izin veriyorlar ?
başlangıç maaşı şu an ne kadar ?
cevap verirseniz sevnirim şimdiden teşekkürler . :)

Saglık daha özen gösterilmesi gerek doktorlarla çalışabilirmisin hasta gördümü korkarmısın kişden kişiye değişir yazılımcı kpss girse farklı sormayacaklarya
hastadan korkma değilde belki yorgunluk olabilir hocam 24 saat ayakta klamya alışık değilim bilgisayar başında olsa kolay kalırım hep kalıyorum ama belli bir fiziksel iş yaparken zor gibi duruyor.

Liviston

Yeni üye
18 Tem 2021
4
1
26
nöbetleriniz nasıl oluyor hocam çok yoğun oluyormu ?
hastaların işleri ile sizmi ilgileniyorsunuz (lavabo , üst değişimi vs.) ?
okulu okumak zormu ? çok ezber yeteneği gerektiriyormu ?
24 saat nöbet tutuktan sonra ne kadar izin veriyorlar ?
başlangıç maaşı şu an ne kadar ?
cevap verirseniz sevnirim şimdiden teşekkürler . :)
nöbetler değişkenlik gösteren bir sey özellikle yoğun bakım üniteleri için
yoğun bakımlarda hemşire olarak hastaların tüm ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz (lavabo, beslenme, duş vb aklına gelen hersey)
okulu okumak tabi ki zor :) belli ana dersler var ve bunları bilmeden geçersen saha da hiç bir sey yapamazsın ve derslerin % 90 i ezber diye bilirim
geri kalanı da uygulamaya yönelik kalıyor
24 saatin arkasında devlette 1 gün izin zorunlu ama özel sektörde değişebiliyor
özelde şu 6k devlette de 10k diyebilirim arada farklar olabilir

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
6
360
hastadan korkma değilde belki yorgunluk olabilir hocam 24 saat ayakta klamya alışık değilim bilgisayar başında olsa kolay kalırım hep kalıyorum ama belli bir fiziksel iş yaparken zor gibi duruyor.
sorumluluk alabilirmisiniz hastalar için ameliyat.haneye girebilirmisiniz pansuman iğne korkunuz yoksa istediğiniz yere gidin soru sordunuz diye cevapladım

sxaf

Yeni üye
22 Ağu 2019
7
2
kanka şehrindeki ortama bağlı ama mezun olduğunda askeri maaşın biraz üstünde bir maaşla çalışırsın (özel sektör) iliğine kadar kurutur sevmiyorsan bu işi hiç o topa girme

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.