Hesap çaldım yakalanır mıyım ?

UmutBey881

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
316
0
İstanbul
Arkadaşar Bi siteden bi hesap çaldım içinde 69 bin liralık btc 37 bin tl değerindede eth var hiçbirine dokunmadım hemen adama mail gönderdim şimdi eğer adam kötü düşünürse mahkeme olayı filan nasıl olur yani yakalanırmıyım hapise atılma şansım filan varmı lütfne bilgilendirin pişman oldum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaan Ruling

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
290
2
İstanbul
Cevap: Hesap Çaldım Yakalanırmıyım

Hiç bişi olmaz herkes yorumlarda boş yapmış adama mail yoluyla bildirdiysen mahkemeden ceza almazsın ki o mahkeme trye düşene kadar ölme eşeğim ölme dokunulmamış bir paranında peşine düşecek kadar gerizekalı değildir adam olduda iş mahkemeye kadar taşındı emin ol başına bişi gelmeyecek şuan aktif 3 davam var artık çözdük işleri

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
43
Antalya
Cevap: Hesap Çaldım Yakalanırmıyım

Arkadaşar Bi siteden bi hesap çaldım içinde 69 bin liralık btc 37 bin tl değerindede eth var hiçbirine dokunmadım hemen adama mail gönderdim şimdi eğer adam kötü düşünürse mahkeme olayı filan nasıl olur yani yakalanırmıyım hapise atılma şansım filan varmı lütfne bilgilendirin pişman oldum

Merhaba değerli üye, ne ölmüşsün gibi yanıt vermeye ne de hiçbir şey olmaz gibi rahat olmaya gerek var olan zaten olmuş önce korkmana gerek yok çünkü olmuş yani. Adamla konuşursun dersin ki eğer affedecekseniz hemen teslim edeceğim deyin ama adam sonuçta hesabını çaldırmış versen bile şikayet edeceğim diyebilir. Ben olsam öyle deyince de vermezdim açıkcası. İyi forumlar.. :mahcup:

Zoom Shoot

Yeni üye
21 Nis 2020
34
0
Böyle bir marifetin var demek inşallah iyi işlerde de kullanırsın :). Adama geri bildirim yaptıysan adamıninsyatifine kalmış mesela nasıl ele geçirdin hesabı brute force saldırısı ile falan mı adama de ki böyle böyle girdim hesabınıza şifrenizi güçlendirin o zaman kötü bir niyet olmadığını anlar.

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
4
230
Loxcey Sixs
Bir sorun var, "ADAMA NEDEN MAİL ATTIN" atmasaydın eğer dokunmadıysan hesaba ve şifresine adamın haberi bile olmayacaktı... Yüksek ihtimalle seni savcılığa vermez, yani ben vermezdim kendimden düşünüyorum... Yurtdışı dâvalara bakan bir avukat bulursa (parası var bulabilir) ve dava açarsa birşey yapamazsın başın ağırır. Adamdan özür dile ben insanların hesaplarını korumak için çalışıyorum felan de sakinleştir.

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
Bir şey olmaz diyenler neye göre olmaz diyorlar?
Kardeşim olur ya da olmaz bilemeyiz çünkü iş tamamen adamın karakterinde bitiyor. Eğer kıl biri çıkarsa hakkını sonuna kadar arayacaktır ve bu işin peşini bırakmayacaktır. Ve bu işin sonunda hapise girme ihtimalin çok düşük, önceden sabıkan felan yoktur muhtemelen. Bu sebeple tazminat ödeyebilirsin. Biraz ailenin başı ağrıyabilir.
Hesabı geri vermek için yazmışsın adam tamam der konuyu kapatırsa orası başka.
Yanı diyeceğim o ki sen adama masum biri olduğunu ve hırsızlık amacıyla çalmadığını güzelce açıkla.

NOT : Biliyorsunuz ki Jahrein sadece ona küfür ettikleri için mahkemeye suç duyurusunda bulundu bu işin peşini bırakmadıydı. Ve davayı kazanıp para alacağını duyurmuştu. Umarım Jahrein gibi bir kişiye bulaşmamışsındır. :D

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.