Horizon Zero Dawn İçin Performans İyileştirmelerine Odaklanan Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,595
343
Germany
cache-v2


Aksiyon RPG olarak tanımlayabileceğimiz video oyunu Horizon Zero Dawn, 2017 yılında PlayStation 4 platformu için piyasaya sunulmuştu. Aradan geçen birkaç yılın ardından geçtiğimiz aylarda PC sürümü de yayınlanan oyun, performans sorunları ve teknik hatalarla oyuncular tarafından eleştirilmişti. Bu kapsamda oyun çıktığı günden beri yeni yamalar yayınlayan geliştirici ekip, son güncellemesinde performans artışlarına önem verdi.

1.04 sürüm numarasıyla yayınlanan yeni güncelleme, oyun genelinde şimdiye dek bildirilen birkaç farklı soruna odaklanıyor. Bu noktada Guerilla Games, yeni CPU optimizasyonuyla birlikte oyun performansının bazı sistemlerde %10'a kadar artabileceğini söylüyor. Bu değişiklik ayrıca ara sahneler ve diyalog geçişleri sırasındaki performansı da artırıyor.

Horizon Zero Dawn 1.04 güncellemesi performans artışlarına odaklanıyor:

Horizon Zero Dawn için yayınlanan yeni güncelleme, tamamen performans iyileştirmelerine ve hata düzeltmelerine odaklanıyor. Bu noktada yeni güncellemede düzeltilen hatalardan ve yapılan performans iyileştirmelerinden birkaçı şu şekilde:

CPU performansında genel iyileştirme (CPU / GPU hızlarına bağlı olarak %1-10'luk bir performans artışı sağlayabilir)
Kare hızı sabit olmadığında fare hassasiyetinin yanlış olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
Adaptive Performance aktif hale getirildiğinde aydınlatma hatalarının oluşmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
Çökme sorunları düzeltildi.
Geçici klasörle ilgili bir başlangıç ​​çökmesi düzeltildi.
Çatışma sırasında meydana gelebilecek bir AI çökmesi düzeltildi.

İlk başta PlayStation 4 özel oyunu olarak piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn, geçtiğimiz aylarda PC platformu için yayınlanmıştı. PC tarafında dağıtıcılığını Steam'in üstlendiği oyun, şu anda 275 TL'lik etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.


"*"
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.