Host dosyası, site yönlendirme VNP özel ağ

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
Beyler ben bilgisayarımı kullanarak (internete bağlanmadan yani local olarak) yalnızca benim bilgisayarıma bağlananların girebilmesi veya benim bilgisayardaki internet vasıtasıyla internete girebilmeleri için VPN sanal özel ağ kuruyorum,

Şimdi sorum şu, internete veya benim localhosta kurduğum siteye girebilmeleri için kullanıcıları DNS yönlendirmesi yapmam lazım yani kabaca
Google yazınca googleye değil benim misal 127.0.0.1 deki local serverime yönlendirme yapmak istiyorum.
İşte bunun içinde acaba benim bilgisayardaki host dosyasını düzenlesem(windws/drivers/etc/host)
bana bağlanan kullanıcıları benim bilgisayardan bağlandıkları için bu host dosyası etkiler mi yani burdan onlara yönlendirme yapabilirmiyim?

Yapamazsam eğer DNS yönlendirme dışında böyle bir işlemi nasıl gerçekleştirebilirim?
Ve bunu host dosyasıyla yapmak için kendi host dosyam benim pc yi etkiler yine onların sistemi üzerindeki hostları mı değiştirmem gerekir yönlendirme için?

Basitçe yapmak istediğim şu:
Benim bilgisayarımdaki vnp ye bağlanacak adam ve misal google.com girmeye çalıştığında bunu yönlendirip misal 127.0.0.1 locakhosta gönderecek veya google.com a girmeye çalışınca mesela facebook.com a yönlendirecek ve oraya girecek adam?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
Koca tht de çözüm bulabilecek bir kişi dahi yok mu ya :(
2008 den beri üyeyim yani en aşağı 8 senelik üyeyim bi süredir giremiyodum ama ya kimse cevap yazmaya dahi istekli değil yada ortalık iyice sessizleşmiş :/
Şimdik deneyerek buşabilirim ama şu an getekli donanımım yok telden denemeye kalksam roottu vs vs baya uğraştıracak tht ailesinden bu ufak konuda cevap bulabilirim diye düşünmüştüm ama anlıyorum ki yok :(
Peki öyle olsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.