Network Hostta Excel dosyası görüntülemek ve editlemek mümkün mü?

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
üstadlar kafamda birdenbire bir fikir oluştu lakin pek oluru var mıdır bilemedim.
Elimde asp ve php hostları bulunmakta.
Ben hostun içine bir excel dosyası atmak ve cihaza inmeden host üzerinden açılsın ve yapılan düzenleme direk kaydedilebilsin.
Böyle bir şey ne denli mümkündür?
Mümkünse de scripti vs. mi vardır?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhabalar,
Tam olarak çalıştığından emin olmamakla beraber bir videoya rastladım, paylaşmak istedim. Excel menüsünde yer alan
"Save as HTML" seçeneği ile tabloyu dışarıya HTML olarak çıkarabiliyorsunuz. HTML uzantılı dosyayı hostinge yükledikten sonra galiba ziyaretçiler görüntüleyebilir. Videoda yer alan Excel 2003 veya 2007 sanırsam. Bu özellik sonradan kaldırılmış.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=7EXZ969x5iY[/ame]

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.