hping3 ile SYN/ACK Saldırı Örneği

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Herkese merhaba, bu konumda sizlere DoS/DDoS saldırı türünü göstereceğim.

x7Lvbp.png

# Konu İçeriği #

# hping3 SYN/ACK
# hping3 FIN/ACK

# Konuda Kullanılan Programlar ve Araçlar

# Hedef Sistem : Met@sploitable2
# tcpdump
# hping3

x7Lvbp.png

hping3 TCP SYN/ACK Flood

Ben hedef olarak kendi ağımda bulunan sistemi seçtim. Öncelikle hedef sistemimize gelen saldırıyı görmek için tcpdump aracını çalıştıralım.

x7lVxj.png

Aracımızı çalıştırdık. Şimdi başka bir terminal açalım.

x7lEw8.png

İkinci terminalimizi açtık ve komutumuzu oraya yazıyoruz. Hemen enterleyelim ve saldırımıza bakalım.

x7loKn.png

Görmüş olduğunuz gibi saldırımızın paketleri geldi. Buradan inceleyebiliriz.

x7Lvbp.png

# Kullanılan Parametreler Ne Anlama Geliyor?

-SA = Bu parametre SYN/ACK saldırısını yapacağımızı belirtiyor.
-p = Bu parametre saldırı yapacağımız portu belirlemek için kullanılıyor.
--flood = Saldırının devamlı olacağını belirtmek için kullanılıyor.
--rand-source = Farklı ip adresleri üzerinden saldırı geliyormuş gibi göstermek için kullanılıyor

ufjWZU.png

maj344

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
277
2
süper olmuş hocam. öyle bir baktım ve hemen yorumumu yazıyorum. buralar değerlenir, #rez

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.