Çözüldü Hükümet sitesi vs hacklerken genelde hangi açıklar kullanılıyor.

eserler0102

Yeni üye
18 Haz 2014
28
0
Arkadaşlar merhabalar , bir sorum olacak size .

Büyük siteler , atıyorum afrika ülkeleri , güney amerika ülkelerinin hükümet siteleri bu siteleri hacklerken SQL olacağını çogunda zannetmiyorum , hangi acıklar oluyor ,

boyle sitelerle zamanında uğraşmış arkadaşlar bilgisi varsa çok sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Çok büyük sitelerde bile çok küçük açıklar ile sızılabiliyor. SQL diye küçümseme bir çok sitede vardır. Ama genelde büyük sitelere XSS - CSRF veya port açıkları ile sızılıyor. Port açıklarını incelemeni tavsiye ederim. Her türlü açığı kullanarak gelişmiş sitelere sızma imkanın vardır.
İyi Forumlar

4UR0R4

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
670
6
T.C
Sql Aciği Olabilir ama coğunlukla devlet siteleri wordpress oluyor wordpress'de acik olabilir
nasıl sızmaya çaliştiğina bağli bi yana ne tur açik aradiğina 'da bağli açiğini buldum diyelim fakat
coğunlukla şifreleri md5 Türü Şifre Yaparlar md5 şifre tür nedir 32 haneli içinde bır şeyle benimsenmiş bir şifreleme türüdür

eserler0102

Yeni üye
18 Haz 2014
28
0
Çok büyük sitelerde bile çok küçük açıklar ile sızılabiliyor. SQL diye küçümseme bir çok sitede vardır. Ama genelde büyük sitelere XSS - CSRF veya port açıkları ile sızılıyor. Port açıklarını incelemeni tavsiye ederim. Her türlü açığı kullanarak gelişmiş sitelere sızma imkanın vardır.
İyi Forumlar

Teşekkür ediyorum hocam ,

eserler0102

Yeni üye
18 Haz 2014
28
0
Sql Aciği Olabilir ama coğunlukla devlet siteleri wordpress oluyor wordpress'de acik olabilir
nasıl sızmaya çaliştiğina bağli bi yana ne tur açik aradiğina 'da bağli açiğini buldum diyelim fakat
coğunlukla şifreleri md5 Türü Şifre Yaparlar md5 şifre tür nedir 32 haneli içinde bır şeyle benimsenmiş bir şifreleme türüdür

teşekkür ettim hoca :eek:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.