ibandan kişi bulma

tigeros

Yeni üye
3 Tem 2021
13
1
25
arkadaşlar maça gitmek için bilet arıyordum adamın teki bende var 285 llira dedi bende 100 nü attım o devrettikten sonra bana atacaktı iban elim var ne yapabilirim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
120
4,806
arkadaşlar maça gitmek için bilet arıyordum adamın teki bende var 285 llira dedi bende 100 nü attım o devrettikten sonra bana atacaktı iban elim var ne yapabilirim
Bu tür bir olayda Siber şubeye gitmek en doğrusu olacaktır.
Buradakilerin legal olarak bulabilecekleri bilgi sayısı çok az.
Ancak Siber şube karşıdaki kişinin her türlü bilgisini bulabilir.
"100 tl için uğraşmazlar." Gibi bir algıya da kapılmayın.
Unutmayın bu kişi sadece sizi dolandırmamış olabilir.
Bugüne kadar kim bilir kaç bin lira insanları dolandırdı.

O yüzden en iyi çözüm dediğim gibi Siber şube.

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,233
35
1,259
Amsterdam
IBAN numarasının olduğu bankayı bul. Buradan bulabilirsin: IBAN Numarası Hangi Bankaya ve Şubeye Ait – IBAN.gen.tr Ardından, aynı bankaya ait bir hesap bulup para transferi kısmına gir. IBAN numarasını yaz. Alt tarafta isim soyisim olarak yazacaktır. Farklı bankalarda ismin sadece ilk harfi sonrası yıldız ve soyadın ilk harfi sonrası yıldız şeklinde gelir. Aynı bankalarda full ad soyad şeklinde yazar.

İyi forumlar.

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
96
İstanbul
Bankalara sor diyeceğimden bankalar bilgileri 3. Kişilere bildirmez. İllegale yönel diyeceğim onunda çok doğru sonuç vereceğini sanmıyorum ve çok tehlikeli.
Eğer yasadışı bir şey olduğunu düşünüyorsan ilgili mecralara başvurmaktan başka çare yok. Zaten onların görevi bu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.