İç Yapılanmayla Mücadele: Misyonerler

Wornom

Yeni üye
17 May 2022
16
3
Merhabalar,

Ben ve arkadaşlarım vatan sever insanlarız. Bilgisayardan, Tarihten, İdeolojilerden ve Türk tarihini konuşmayı seven bir kaç arkadaşız.

Arkadaşlarımın birine bir Adventist adlı bir oluşum gelmiş katılmak isteyip istemediğini sormuş. Arkadaşım bize yöneldi ve istişare ettik. İşin garip kısmı Adventist hakkında bir kaç haber var evet ama gerçekten detaylı bir şekilde anlatılmıyor en azından Türkiyedekiler hakkında ve Türkiye sorumlusu kim olduğu hakkında. Amerika tabanlı bir dini cemaat örgütü olduğunu biliyoruz, kendinizde anlayabileceğiniz şekilde burna pek güzel koku salmıyor bu konu.

Arkadaşımı davet eden kişinin ismi (Eğer isim vermek yasaksa lütfen sorumlular yorum atsın veya ulaşsın hemen düzenleyeyim) ; Tuncay ***.
Araştırmamıza göre bu kişi Mersin 'de evi var. Numarası elimizde bundada sorun yok.

Sorun şu ; bu adam hakkında internette hiç bir bilgi yok. İnternette ne fotoğrafı var ne de sosyal medyada o isimle kayıtlı bir bir hesap var. Çok büyük olasılıkla bu isim fake.

Madem ki bu örgüt/cemaat veya her neyse sadece dini misyonerlik yapma peşinde, üyesi veya üyeleri niye fake isim kullanıyor.

Biz üniversite öğrencileriyiz öyle küçük yaşlarda insanlar değiliz ama aklımıza ilk gelen şey ; Belkide bu örgüt/cemaat veya herneyse Terör örgütüne elemanları bu şekilde topluyor olabilir. Kendileri amerika tarafından fonlanıyor, beynini yıkadıkları genç insanlara Adventist'in bir Burs tarzı para verdiğini öğrendi arkadaşım. Açık konuşalım kimse kimseye durduk yere Allah/Tanrı rızası için para vermez illa ki arkasında bişey saklanıyordur.

Sizden istediğim yardım şu ; "Tuncay **"'ın elimizde Telefon numarası yaşadığı Şehir ve ilçesi ve 2 adet fotoğrafı bulunuyor. Bu adam kimdir neydir neycidir bunu bir dosya haline getirip MİT'e bulduğumuz bilgileri siteleri vasıtasıyla göndermek.

Şimdiden yardım talebimi kabul edip etmeyen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheMergen

Yeni üye
31 Ara 2022
26
16
geçen hafta üniversiteye tereörle mücadele biriminden ekip geldi sunum yapmak için. terör eylemlerinde kullanmak için aralarına alacağı insanları nasıl seçtiklerinden bahsetti. bahsettiğiniz kişinin size olan yaklaşımına benzer şeyler söyledi. aralarına katılmayıp böyle bir yol aradığınız için de tebrik ederim umarım gerekli yerlere ulaşır

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,

Bu tip fonlama durumları ilk defa konu olan bir durum değil. Bir takım fonlama olayları hep söz konusu olmuştur. Yalnız bu işe resmiyet verildiği için bir şey yapmak mümkün değil.

Buradan bildirebilirsiniz lakin bu iş yasal. Bildiğiniz gibi Diyanet ve Diğer derneklerimiz de cihat anlayışıyla Avrupa'da seminerler veriyor. Yanlış değilsem Diyanet'te yabancı ülkelerde burs faaliyetleri yapıyor. Tabii ki kendi çapında. Bahsettiğiniz yer Amerikan meşeili. Yani kuru da hesaba katarsak fonlama bir olmaz.

Bir yerde sordular demişsiniz. Evet bunu yasal yapan bu. Para için iş yapan insanlara denilebilecek bir şey yok. Ama eğer bu işler devlete karşı hareket olmaya başlamışsa o zaman müdahale gerekebilir. Mit'e katkı sayfası var;

Bir şey değişir mi sanmıyorum lakin bu şekilde iletişime geçmeleri sebebiyle takip edilebilirler...

Wornom

Yeni üye
17 May 2022
16
3
Merhabalar,

Bu tip fonlama durumları ilk defa konu olan bir durum değil. Bir takım fonlama olayları hep söz konusu olmuştur. Yalnız bu işe resmiyet verildiği için bir şey yapmak mümkün değil.

Buradan bildirebilirsiniz lakin bu iş yasal. Bildiğiniz gibi Diyanet ve Diğer derneklerimiz de cihat anlayışıyla Avrupa'da seminerler veriyor. Yanlış değilsem Diyanet'te yabancı ülkelerde burs faaliyetleri yapıyor. Tabii ki kendi çapında. Bahsettiğiniz yer Amerikan meşeili. Yani kuru da hesaba katarsak fonlama bir olmaz.

Bir yerde sordular demişsiniz. Evet bunu yasal yapan bu. Para için iş yapan insanlara denilebilecek bir şey yok. Ama eğer bu işler devlete karşı hareket olmaya başlamışsa o zaman müdahale gerekebilir. Mit'e katkı sayfası var;

Bir şey değişir mi sanmıyorum lakin bu şekilde iletişime geçmeleri sebebiyle takip edilebilirler...
Merhaba,

Yasal olduğunu biliyoruz ama yasal bir faaliyetin olası yasadışı olasılığını araştırmak istiyoruz. Konumuz bir din değil, farklı din veya etnik kimliklere karşı hiç bir hor görüşümüz yoktur, arkadaşımız şuanda içlerine sızmış bir halde ve içlerinde rusyadan gelen elemanlarla bile tanışmışlar. Bu bahsi geçen Tuncay Yılmaz hafriyat şirketinin var olduğunu belirtti arkadaşımıza ancak araştırmalarımıza rağmen bu hafriyat şirketi hakkında hiç bir bulgu elde edemedik. Kendisi Yeni yaşam kiliselerini kendi başına fonluyor, bir çok öğrencilerin akbiline 300-400 lira gibi mevlalar yüklüyor. Kendisi sadece öğrencilerle muhattap oluyor ve maddi "yardımda" bulunuyor.

Diyeceğim şu ki parasını Tanrı için dağıtan bir insanın illa ki geliri hakkında bir bulguya rastlamış olmamız gerekiyordu. Kendi ağızıyla söylediğine göre kendisi aylık 600 ila 800 bin lira aylık yardımda bulunuyormuş. Bu bize çok garip geldi.

Her türlü yardım veya destek edecek arkadaşlara gönül rahatlığı ile kabul ederiz, şuanda 6 arkadaşımız Adventist denilen örgüt/Cemaat'e sızmış bulunmakta ve yakından bilgi toplamakta.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.