İki metni layer içinde birleştirme ( resimli anlatım )

Germiyan'

Kıdemli Üye
4 Mar 2009
2,217
1
Bugün sizlere güzel bir metin efekti göstereceğim.
Photoshop’ta yeni bir belge açarak başlayalım
Ölçü: 900 x 400 ( metninize göre ayarlayabilirsiniz)
Arka plan rengi: siyah
Type Tool seçin ve belgenize bir şeyler yazın

1-3.jpg

Aşağıdaki layer stillerini ekleyin ( Aşağıdaki menüye ulaşmak için > yazı layeri secilikyen layer in üzerine sağ tıklayıp > blending options a Tıklayın)

10copy-1.jpg

11-1.jpg

12copy-1.jpg

13-1.jpg

14-1.jpg

15copy.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21copy.jpg

Bu layer stilini uyguladıktan sonra elde ettiğim sonuç aşağıdaki gibidir:

2-1.jpg

Şimdi Layer > Rasterize > type tıklayın ve
Layer çoğaltın (CTRL+J ile)
Ve aşağıdaki layer stillerini ekleyin

33copy.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37copy.jpg

Sıradaki imaj Contour for Bevel and Emboss ayarlarını göstermektedir ( yani Eğim için dış hat, ve kabartma yapmak)

38.jpg

39.jpg

Sıradaki imaj Contour for Contour(dış hat için diş hat) ayarlarının değişimini göstermektedir:

40.jpg

41copy.jpg

Sıradaki imaj Contour for Satin (saten için dış hat) ayarlarını göstermek içindir:

42.jpg

43.jpg

44copy.jpg

Bu benim sonucum

3-3.jpg

rectangular marquee tool aracını seçin ve istediğiniz gibi bir dikdörtgen seçimi yapın

4-2.jpg

Arkaplan layerınızın seçili olduğuna emin olun, sonra Edit > Transform > Warp menüsüne gidin
Drop down menüsünden ‘flag’ (bayrak) seçeneğini kullanın we sonra aşağıdaki ayarları uygulamak için enter’e basın

5-1.jpg

İşte benim sonucum

6-1.jpg

Arkafonun biraz değiştiğini göreceksiniz . bu sorun değil. Şu anda arka plana ihtiyacımız yok
Layer paletinden En üstteki layer ı seçin (benim layerımın ismi "GRAFIKER.COPY "
Erase tool (silgi aracı) nı açın ve seçiminizin içini silmeye başlayın

7-3.jpg

Select > Inverse (yada SHIFT+CTRL+I ile) menüsüne gidin
İlk metin layerını seçin ( ‘GRAFIKER’ layer paletinizin ortasında yer almalı
Bir kez daha eraser tool ‘u açın metinin diğer kısmını silmeye başlayın
Seçimi onaylamak için CTRL+D tuşlarına basın
Şimdi arkaplan layerınızı secin ve siyahla doldurun
İşte benim sonucum

8-1.jpg

yedek.jpg

Umarım beğenirsiniz. Bu basit bir efekt ve sizin sonuçlarınız benimkinden daha iyi olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.