İleri Geri Haraket .cs

GenZ

Uzman üye
5 Haz 2015
1,916
13
Ünity Ders #BilmemKaç Karakter Hareket Ettirme

using UnityEngine;
using System.Collections;

publicclassharaket:MonoBehaviour{

Transformharaketler;
publicfloatHiz=10.0f;

//Usethisfor initialization
****Start(){
haraketler=transform;
}

//Updateiscalledonceper frame
****Update(){
transform.Translate(Input.GetAxis("Horizontal"),0,Input.GetAxis("Vertical"));
}
}

Haraket dosyasının adını haraket.cs yapın aksi taktirde kodda hata olacaktır.
yada

publicclass kendidosyanızınadı:MonoBehaviour{

editleyin

Kaynak: Unity 3D Orjinal Başlangıç Dersleri-2

Son düzenleme:

MustafaE

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
551
0
İstanbul
Konu Baslıgını Hatalı (Ünity Ders #BilmemKaç Karakter Hareket Ettirme ) Tarzı Yapmalısın Dostum DEgistirilmeli

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Kardeşim emek vermişsin de hareket.cs ne alaka. Bu zaten Unitynin en temel olayı ve bunu isteyen herkes her yerde bulabilir zaten. Hani birilerine unityde yardımcı olayım diyorsan en azından daha faydalı değişik algoritmaların kodlarını paylaşabilirdin. Ek olarak da aslında kodlarını paylaşmakla beraber açıklama yapmalıydın. Yoksa kime ne yararı olur ki bunun.

GenZ

Uzman üye
5 Haz 2015
1,916
13
Konu Baslıgını Hatalı (Ünity Ders #BilmemKaç Karakter Hareket Ettirme ) Tarzı Yapmalısın Dostum DEgistirilmeli
Senimi Kırcam

Kardeşim emek vermişsin de hareket.cs ne alaka. Bu zaten Unitynin en temel olayı ve bunu isteyen herkes her yerde bulabilir zaten. Hani birilerine unityde yardımcı olayım diyorsan en azından daha faydalı değişik algoritmaların kodlarını paylaşabilirdin. Ek olarak da aslında kodlarını paylaşmakla beraber açıklama yapmalıydın. Yoksa kime ne yararı olur ki bunun.

Bulamayanlar için burayada ekleyim dedim art bi niyetim yk arkadaşlar bu işten para kaznma gibi bi fikrimde yok niye böyle tepki verdiniz aradıgımda bulayım diye koydm ve kaynagı belirttim isteyen ordan detaylı ögrene bilir

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.