ilginç bu nedir acıl yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byOSMANLI

Yeni üye
23 Ara 2009
3
0
s.a arkadaslar
bu gun bir olayla karsılastım kısaca olay soyle
arkadasımın telefonu durduk yere yanında duran diger telefonu aramaya baslamış.
tabi olabilir tuslar falan basmıstır ama ilginc olanı telefonub bataryası cıkarıldıktan sonra bile aramaya yapmaya devam etmesi. ayrıca telefona 0542 li bi numara dan arama geliyor acılınca hic ses gelmiyor reddedilince diger telefona benzer yani son 2 numarası farlı bir arama geliyor ve bu telefonlar bu numaraları arıyor ve kontor gitmiyor.
ben basta telefon veya sebeke arızasıdır dedim fakat arkadasım ısrar ediyor ve telefonlar isletim sistemli falan degil yani progra gibi birsey yüklenmiyor 6230i sizce sorun nedir.
bir dolandırıcılık desek bunu yapabilecek bi zemin varmı buna benzer bir olay varmı yardım lütfen
simdiden tesekuller....

surgeon153

Katılımcı Üye
13 Eyl 2008
378
0
kardeş telefonla konuşurken ses karışması oluyor mu. veya sesde parazit gibi şeyler oluyormu. durduk yere parası gidiyor mu yada para geliyor mu???

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
konu altında flood yapmayın.. çözüm biliyorsanız üretin arkadaşlar.. bilmiyorsanız boş beleş konuşp forumu kirletmeyelim!bilen cevaplasın.. fikri olmayan post kasmasın lütfen

|€€E|

Katılımcı Üye
7 Kas 2008
661
0
Giresu Tirebolu
hemen bu konuyada bir şeyi bağlim;

telefonun enerji kaynağı sadece batarya değildir bunu hepiniz tahmin edersiniz beyninde olan bi enerji kaynağı daha var bunu telefon kapalıyken telefon şirketlerinin bazı işleri için duruyor yani telefon kaybolduğunda fln değil sadece şirketin istediği anda o telefona bişi yapmak için, neyse.

bu bataryanın kullanılacağı yer karıştırılmıştır yani o normak batarya yerine geçmiş olabilir, tabi diğer bataryanın tam olarak yerine geçmemiş görülen çünkü
telefonda kaç dk konuştuğunu telefon tutar ve gsm ye gönderir gsm kontör düşer belliki diğer batarya bu bölüme enerji göndermemiş ekran siyahsa belliki bunada enerji göndermemiş ama arama ve hoparlar bölümüne enerji göndermiş.

ama bunu olması çok zor çünkü telefon işletim sistemi basitdir bunda bir yanlışlık yapılmamıştır, ona fiziksel olarak bir müdehala edilmiştir telefon tamircisi fln yanlışlıkla bunu yapmıştır tabiki buun yaptığını anlayamaz ama

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Telefon Nokia İse Virüs Vb Herhangibi Bişey Yüklenmiş Olabilir...Bataryayı Çıkartığında Nasıl Arama Yapıyor Onu Çözemedim...
Telefon Acil Yardım Özelliği Varmı veya Başka Bir Arkadaşınız Bluetooth Hack İle Sizi İşletmişde Olabilir...
Yada Bulunduğunuz Yerde Kısa Bir Şebeke Karışımı Olmuş Olabilir.
Yada Arkadaşın Yüklediği Herhangibi Bir Uygulama İle Kandırılmış Olabilir...

byOSMANLI

Yeni üye
23 Ara 2009
3
0
ilgilendiginiz icin tesekuller ama bende sizin gibi telefon arızası sebeke hatası falan dedim ama bu olayı yasayan arkadasım ısrarla bunun kasıtlı yapılmıs bir olay oldugunu dususnuyor galibada haklı cunku aranan numaralar seri numara ve virüs bulasma olasılıgı gms operatörün hacklenme olasılıgında daha zayıf cünkü telefon isletim sistemi desteklemiyor ayrıca java oyun v.s de yüklenmedi. biz yetkili mercilere basvurduk sonucu görecegiz. buna benzer bir olay duyan ve ya basına gelen varsa karsılastırma yapalım arıza mıyoksa kasıtlı bir eylemmmi simdiden tesekuller sonucu sizlerle paylasacagım ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.