İlk basit projem

18 Tem 2015
191
1
İstanbul
Selamun Aleykum Dostlar Öğrenmeye ilk başladığım programlama dil'i Python ile 2 aydır az çok ilgileniyorum

Masaüstü uygulaması geliştirmek istiyordum hep lakin web-developer olma yolunda ilerlemek istiyorum başlamış olduğum basit bir proje var bunu sizlerle paylaşmak istedim

Yapmak istediğim Program : Fitness & BodyBuilding ile alakalı kapsamlı kişiye göre hazırlanmış özel aylık antreman programını sunan ve ay bazın da off / on günlerde Alması gereken kalori takip i ve BeautifulSoup ile Güncellenen Öneri Diyet ve günaşırı değişen Motivasyon içerikli Yazılar(Körükleyici )

Şuanki Program içeriği : Kayıt Ekleme , Kayıt Silme , Tek Kullanıcı üzerinden işlem gerçekleştirebilme ; Kilo, Boy değiştirme. Kayıt edilen kişinin ortalama olarak ; Vücut kitle indeksi,Günlük Su ihtiyacı. Kayıt edilen kişilerin tutultuğu database program içinden erişim ve Kayıt eklenme ve silme durumlarında yine log tutan bir databese bunuda program içi menüden gizli ayarlmış olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz :)

Ana menü den şifreyi girip log kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
Log Kayıt Şifresi : 1453

Kayıt Bilgileri
mo0Gp2.png

Aynı isimden 2 kişi kayıt olamıyor
EDjVND.png

Tek kullanıcı üzerinden işlem yapma
j6d4pg.png

Kullanıcı Silme
2ap2qO.png

Log Kayıtları
BzjZNG.png

Giriş seviyesinde bir program PyQt5 ile geliştiricektim lakin web geliştirme daha fazla ilgimi çekti

geliştirmek istiyen olursa veya web geliştirme ile uğraşan arkadaşlar beraber ufak projeler'e başlayabiliriz html Css Orta seviye öğrendim Şimdi "Core 2 MVC" open source Web geliştirme aracı ile projeler Geliştirmek istiyorum.

Program Masaüstüne "VücutGeliştirmeDatabase" klasörü oluşturup database bilgillerini içinde saklıyacak indirmiş olduğunuz .py uzantılı dosyaların aynı yerde olmasına dikkat edelim(.Py'nin Masaüstünde olması gerekmez).
Herkese Kolay gelsin ..

GitHub : https://github.com/mnciy/python

18 Tem 2015
191
1
İstanbul
Keşke forum kurallarınca yasak olan kişisel bilgi paylaşımı yapmasaydın.

https://www.turkhackteam.org/forum-kurallari/1539302-forum-kurallari.html

19- Forum içerisinde kişisel bilgilerin paylaşılması yasaktır. (İsim soyisim - telefon numarası, fotoğraf v.s.)

Konuyu düzenleme şansınız var mı?

Onun dışında gayet güzel, devam etmeniz dileğiyle.

Dostum Programı yazarken örnek göstermek amaçlı yazdım kullanan daha iyi kavrasın diye komple programı değiştirmem lazım dikkat edersen programın içinde'de örnek isim yaş kilo vs. geçiyor forum kurallarına aykırı gelmek gibi bi amacım yok kesinlikle..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.