ilk başta hangi programlama dilini öğrenmeliyim?

14 Tem 2021
128
49
Programlamaya başlamak istiyorum önce bazı programlama dillerini sonra da Kali Linux û ayrıntılı öğrenmek istiyorum hangi programlama dilini ilk başta öğrenmeliyim sizce Teşekküler

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,405
1,494
K E R K Ü K
hangi alanda çalışacağına, hangi meslekte görev yapmak istediğine bağlı.
siber güvenlikte aranan bir kişi olmak istiyorsan popüler yazılım dillerine hakim olmalısın,
yapay zekada çalışmak istiyorsan python, java, r v.s

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
808
Casterly Rock
Programlamaya başlamak istiyorum önce bazı programlama dillerini sonra da Kali Linux û ayrıntılı öğrenmek istiyorum hangi programlama dilini ilk başta öğrenmeliyim sizce Teşekküler
Merhaba, pythondan başlamanızı öneririm. Başlangıç aşamasında kolay bir dildir temel Python öğrendikten sonra gerisi çok kolay gelir kendinizi python alanında geliştirmenizi öneririm. Bir süre sonra uzmanlaştıktan sonra diğer dillere geçebilirsiniz.

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
513
Merhaba bana kalırsa ilk önce C # öğrenmeniz iyi olur. Tabi ilgi alanınıza göre de değişir ama C dili birçok dilin temelidir ve birçok alanda çalışma imkanı sunuyor. Sonrasında seçeceğiniz mesleğe göre diğer dilleri de seçebilirsiniz. Başarılar dilerim.

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
merhaba siber güvenlikçi olacaksanız python öneririm kali içinde tool yazmanızı kolaylaştıracaktır fakat windows üzerinden gidecekseniz ilk başta basit olması için .net yani vb net ve c# tavsiye ederim sonrasında c++ geçmenizi kesinlikle öneririm eğer web sitesi yapacaksanız php ve javascript öğrenin çok basittirler hemen kavrarsınız iyi günler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.