İlk oyunumuz (sizce nasıl olmuş ? )

ogulcan954

Uzman üye
20 Ağu 2010
1,290
0
açıkcası buradaki herkezi kandırabilirsin. belki ama ben tüm oyun motorlarını kullandım. UDKyani Unreal Development Kit ' in hazır projesinin mapını değiştirmişsin ? Dalga mı Geçiyorsun ? Yoksa Bilmeyen Arkadaşları Kandırmayamı Çalışıyorsun ? hadi diyelim hazır projeyi kullanmadın kendin sıfırdan yaptın hangi dili kullandın örnek bi script at inceliyeyim seninmi değilmi. tw ver bakalım seninmi değilmi :) böyle boş işlerle uğraşmayın sıfırdan başlayın siz kötü oyun yaptınız diye kimse sizi kötülemez bu beceriksiz demez. geliştirmelisin der en fazla. bir daha aynı şekilde konu açmanı istemiyorum.

arkadaşım amacın kötülemekse saçmalıyorsun. benim bildiğim programlama dillerini sana şöyle sıralıyım.

Web tasarım dilleri:

PHP (orta-üst düzey arası)
HTML (üst düzey)
JAVASCRİPT (orta düzey)

Programlama dilleri:

Visual Basic (Orta düzey)
C++(Başlangıç-Orta düzey arası)
C#(Başlangıç-Orta düzey arası)

O oyunda kullanılan karakter çeşidi zaten 1 tane. Oda unrealın kendisinin verdiği robot karakteri. başka karakterlerde kullanabilirdim. yada kendi yaptığım bir karakterde olabilirdi. ama grafik bakımından o karakter iyi diye onu kullandım. daha önce bende oyun motorları kullandım merak etme Cryengine,Unreal gibi. bir kere map hazır falan değildi. kendim yaptım. zaten madem daha önce kullandın o mapin yapımının zor olmadığını bilmen gerek. daha önce çok web tabanlı online oyun yazdım travian,the crims,ikariam vs. oyunlar tarzı. bilgisayar oyunları yapımına düzenli bir şekilde yeni başladım. daha önce ufak tefek oyun motorlarıyla yaptığım oyunlar oldu. ama birinde gelişmeye karar verememiştim çünkü hepsi iyi gözüküyordu. şuan bana en yatkın gelen unreal oldu. ve bu unreal ile yapılan ilk oyunum. yapım süresi haftalarca falanda sürmedi. eğer bu programdan iyi anlıyorsan bir kaç dakika içersinde buna benzer bir şey yapabilirsin. Oyunda kullanılan robot karakteri,silah falan programın. geri kalan o küp şekli falan benim yapımım. sence böyle ufak bir map'i program kendisi verebilir mi? saçma konuşmayı lütfen kes. madem oyun motorları hakkında bilgin var hava atmana gerek yok. senin kadar az çok benimde bilgim var. sadece ilk oyunda 1-2 motor eşyası kullandım diye böyle konuşmana gerek yok. eğer bilgiliysen senin oyunlarını görelim :) ayrıca bu motorda kullanılan script dili C++,C# ve motorun kendi dili ;)

EDİT:

Ayrıca eğer gelişmiş bir oyun yapıp ayarları baştan aşağıya değiştirmeyi düşünmüyorsan kodlama yapmana gerek yok. sadece gerekli birleştirmeleri yapmalısın. bu motoru kullandıysan bunu bilmen gerekliydi. farkettiysen unreal ile yapıldığı ve ayarlarıyla hiç oynanmadığını rahatça görebilirsin. oyun source falan değil. sadece 2-3 eşyası kullanıldı motorun. oda doğal olarak kullanılması için program tarafından veriliyor. ister kullan ister kullanma...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.