İmam hatip lisesinde sıkıntı olurmu

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Merhaba Değerli tht üyeleri sizlere bir kaç sorum oluncak
1- imam hatip lisesinden mezun olup üniversitede bilgisayar mühendisliği kazanmak mümkünmü
2- imam hatip liselerinin ortamı nasıl?
3- imam hatip lisesinde bıçaklama olayları yaşanır mı?
Not : imam hatip lisesi kazandım o yüzden soruyorum
İyi günler

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
1- imam hatip lisesinden mezun olup üniversitede bilgisayar mühendisliği kazanmak mümkünmü
evet mümkün hakim-savcıda olabilirsin.
genelde muzafakar ailelerin çocukları oluyor veya LGS puanı çok çok düşük olan serseri it kopuk ama merak etme bunlar 2.yıl şutlanır.
insan bıçaklamazsınız ama beraber danaya girebilirsiniz özellikle kurban bayramında.

kuranı ezberlemediysen ezberle,arapça öğren şimdiden başarılar.

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
544
Kemalizm
İyi günler
Sana bir öneri sunayım mı? İmam hatip de okumaktansa Anadolu lisesinde oku.
1075819704389746729.webp

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,760
506
24
Praise The Fool
Kardeşimi imamhatipe göndereceğime açıktan düz okutmayı tercih ederdim. Bİr meslek veya düşük OBP'li de olsa keşke düz anadolu seçseydin. Ancak 2. nakil tercihleri de bitti okul kayıtları başladı, sorgulama için geç kalmışsın dostum. Okullar başladıktan sonra başka okula nakil isteyebilirsin.

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Kardeşimi imamhatipe göndereceğime açıktan düz okutmayı tercih ederdim. Bİr meslek veya düşük OBP'li de olsa keşke düz anadolu seçseydin. Ancak 2. nakil tercihleri de bitti okul kayıtları başladı, sorgulama için geç kalmışsın dostum. Okullar başladıktan sonra başka okula nakil isteyebilirsin.
Öyle yapicam inşallah

sasorii

Asistan Moderatör
2 Mar 2023
180
80
nijerya
ortamı kötüdür emin ol ben olsam gıtmezdım ama yıne de artık yapıcak bırsey yok istediğin yerlere gelirsin umarım (yanlış snlamayın ama ımam hatıp gercekten kotu)

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
İyi günler
selamlar
tabi ki kazanabilirsin tek farkı diğer liselere göre daha çok din dersi göreceksin ki bence bu harika bir şey hem din konusunda bilgili hem de bir bilgisayar mühendisi olman harika bir şey yalnızca fen,anadolu liselerine göre bi tık daha fazla çalışman gerekecek çünkü onlar meslek dersi görmediği için ana ders saatleri seninkinden bi tık fazla olacaktır ancak hiç dert etme güzel bir planlama ile bu farkı çok rahat kapatırsın.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,647
368
Sydney
Geçebilirsen Anadoluya geç. İleride rakiplerin bilgisiyar mühendisliği için fizik 11 12 kimya 11 12 gibi ciddi ve önemli dersler görecek ve bu gördüğü konular sınavda çıkacak. Sen ise Arapça fıkıh gibi dersler göreceksin ve bunlar İlahiyat bile seçsen çok çıkmayacak Arapça vs hiç çıkmyacak. Ha kazanabilir misin evet kazanırsın ama Anadolu lisesindeki öğrenci 5 çalışıyorsa seni 15 20 çalışman lazım bunu da her babayiğit yapamaz.
Okulda bulunan sözde agalarına karışmazsan millete saldırmazsan kavgadan uzak durursan bıçak yemezsin merak etme

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Herkes gereksiz yazmış..

imamhatip mezunu 16 arkadaşım var hepsi şuan türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinde okuyor.

ben meslek lisesi mezunuyum imam hatiple meslek liseleri arasında tek fark birinin cemaat elinde olup diğerinin başı boş olması.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
290
111
Düşsüzler Apartmanı
İyi günler
İlk olarak imam hatip lisesinden mezun olup bilgisayar mühendisi olabilirsin, bu senin sınava hangi alandan girip nasıl bir derece yapacağına bağlı. Ancak imam hatip lisesinde arapça dersler ağırlıklı oluyor yani buraya giden öğrenciler genelde ileride ilahiyat okumak isteyen kişilerdir. Anadolu lisesi olursa daha iyi olur.
2. Soruya geçersek her okulun ortamı içinde bulunan öğrencilere bağlıdır. Eğer okulda bulunan öğrenciler saygılı, edepli ve kavgadan uzak duran kişilerse okulun ortamı düzgün demektir. Bunu o okulda okuyan birine sorarsan daha mantıklı olur, çünkü görmediğimiz bir yer hakkında yorum yapamayız her okulun ortamı farklıdır.
3. Sorunun cevabını 2. Soruda verdim zaten bu okulun ortamına bağlı, her okulda illaki belalı tipler olur. Bu gibi kişilerden uzak durmaya çalış. Uzak durarsan bir sorun olmaz.

Watnea

Katılımcı Üye
9 Ağu 2023
332
174
#
düşünmen gereken şey lise dönem ortalaman çok önemli arapça vs dersleri alacaksın kendine güveniyorsan gir üni konusunda pek bi fark olmayacak o konuda rahat ol

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Hangi liseye gitdiğine bağlı.Kartal a veya Kadiköy Anadolu İmamhatip gibi liselerde bu durumlar yaşanmaz

bqtw

Üye
22 May 2023
166
41
İyi günler
imamhatiiip yerine mesleğe git daha iyi.

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
İyi günler
İmam hatipler sanılanın aksine çok iyi özellikleri vardır,hayır sahipleri tarafından bursta alırsınız.
1-Bizim okul İmam hatip lisesi her yıl TYT-AYT ilk 100 yapanlar çıkıyor,ilk 500'de 4-5 öğrenci oluyor
2-İmam Hatip Liselerinin ortamı diğer liselerden çok farklı değil öyle herkes dinci ve sağcı değil,bizim lisede ateist bile vardı.
3-Tabii ki hayır

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Hükümetlerin kendi çıkarları için kurduğu hiç bir şekilde ülkeye faydası olmayan geneli 200 üzeri puan alamayıp ne okusam en azından imam vs oluyum diye girip hiçbir baltaya sap olamayanların okuduğu bölüm
Kadiköy imamhatip in veya Kartal İmamhatip in sonuçlarına bakalım isterseniz :)

Bak geneli noluyo sonra iki üç hacı hoca oluyo ülke durumundaki cemaatleri tarikatları konuşmaya gerek varmı
Kadiköy imamhatip(Hazirlıksız bölümü) in önceki sene YKS ve yüzde 7 lık başka bir okulun YKS başıRısına bakmanı öneririm :)

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Tamam at bakalım
Bir yerde bulmuştum ama silmisim onun yerine bu yeterli olur bence https://www.google.com/amp/s/m.yeni...yksde-imam-hatip-basarisi-ilk-100de-57-derece

Onun için mi Cübbeli Ahmet hoca çocuklarınızı imam hatip yerine düz liseye gönderin diyor daha az hasarla diyor adam ülke bütünlüğünde adaletli merhametli adam lazım kim daha iyi müslüman edebiyatı yapmak için gideceksen git imamhatipe seni tutan yok bana göre bu ülkeye imamdan çok adaletli bilgili mühendise savcıya doktora polise askere ihtiyaç var
İmamhatip kazandım ki bundan mutluyum birazcık arastır %7 lık imamhatip ile %7 lık bir okulu farkı göreceksin bu farkda okul durumuda gayet açıkda 1 kez bile imamhatip görmemişsin konuşuyorsun :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.