Network İndirme Hızım Olması Gerekenden Yavaş

9 Tem 2015
97
1
Merhabalar internet hızımın gayet yüksek olmasına rağmen tarayıcı üzerinden bir şey indirmek istediğimde 200kb ile indirme yapıyorum sunucu kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ama farklı sitelerde de aynı indirme hızıyla indirme yapmaktayım ama steam ya da epic games tarzı yerlerde indirme yaptığımda aldığım hızda indirme yapabiliyorum bunu nasıl çözebilirim.
Speed test yaptığımda da almakta olduğum hız doğru çıkıyor.

13309474053.png

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
11
205
İndex
Aynı şekilde düşük hızda indirme yapıyor
Tamamdır. O halde araştırmalarım sonucu bulduğum bilgileri karışık olarak sizinle paylaşıyorum;

* Modeminizi fişten çıkarıp 1 saat kapalı tutun yeniden açın
* Modem ara yüzünden kimlerin bağlandığını kontrol edin
* Modem ara yüzünden modem değerlerine göz atın
* Ağa bağlı cihazların ağ iletişimi kesin
* Modemin yeterli hızı desteklediğine emin olun
* İnternet sağlayıcı firmanızdan destek alın
* Önceki madde işe yaramaz ise modem sağlayıcısından destek alın

son olarak linkteki yazılımı deneyebilirsiniz

ekstra çözümlere ulaştığımda buraya yazacağım.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,384
118
2,577
Merhaba Değerli Üyemiz, Ayarlardan ağ bağdaştırıcı ayarlarını sıfırlayın yada internet ayarlarını sıfırlayın Eğer sorun çözülmez ise şunu yapın bende aynı sorunu yaşadım ama bunu yapınca halloldu. Ağ bölümüne gelin, kullandığınız ağın Orada bağdaştırıcı ayarlarını değiştir yeri olacak. Kullanılan ağın üzerine sağ tıklayıp Özellikler diyin. Orada hız ve internet olması lazım ona tıklayın ve yapılandır diyin. Çift yön 100mbs seçeneğine tıklayın. Ben böyle yapınca sorun çözülmüştü.
İyi Forumlar.

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
3
211
aynı sorun sunucumda vardı IDM kullanarak sorunu geçici olarak çözmüştüm. internet download manager kurarak sorunu çözebilirsiniz sanırım.

9 Ara 2021
217
42
@Jimmyhmmluk
1 ıdm ile indir, 2 turbobit gibi siteler premium olmadan hızın 100 kilobyte geçmez, bazı siteler üyelik ister , bazılarını ise premium üyelik ister yada premium çeviri siteleri kullanarak indirebilirsin , ama en iyisi ıdm kullanmanı tavsiye ederim

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
Merhaba,

Bazı siteler bilerek farklı amaçlar ile indirme hızını yavaşlatabiliyor. Tahminimce bu da aynı durum.

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.