InfinityFree Script Kurma

BASHKIR

Yeni üye
20 Şub 2021
13
0
Bedava hosting olan infinityfree'ye script veya tema kuramıyorum. Mesela bir script bulmuştum kurarken veritabanına bazı kolonlar ekleyin , veritabani.php dosyasında şu değişiklikleri yapın gibi adımlar yazıyordu fakat pek açıklayıcı değildi.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
150
New World
Merhaba,

Bu hususta aşağıda ki eğitici video size oldukça yardımcı olacaktır. Denemekte yarar var diye düşünüyorum;

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=Z3vDoUelwBQ"]https://www.youtube.com/watch?v=Z3vDoUelwBQ[/ame]

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
13
1,173
Scripti ftp ile siteye upload edeceksiniz, mysql ve php sürümü doğru olmalı yoksa hatalar alırsınız, aynı zamanda cpanel'e girince(admin paneli)ne orada database türleri çıkmakta, oradan phpmyadmin kullanabilirsiniz.

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
1
608
Bedava hosting olan infinityfree'ye script veya tema kuramıyorum. Mesela bir script bulmuştum kurarken veritabanına bazı kolonlar ekleyin , veritabani.php dosyasında şu değişiklikleri yapın gibi adımlar yazıyordu fakat pek açıklayıcı değildi.

Veri tabanı klasörünü kendine göre düzenlemeyi dene direk kurma site bilgilerini dosyalara kaydedip öyle yüklemen gerek .

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhaba,
Öncelikle bir veritabanına ihtiyacınız var. (Veritabanı.php dosyası bunun için mevcut.) Veritabanı oluşturduktan sonra bilgileri veritabanı.php dosyasına gireceksiniz ve işleminiz tamamlanmış olacak. InfinityFree C-panel destekliyorsa aşağıdaki videoyu izleyerek veritabanı oluşturabilirsiniz

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kOvFPDfelVQ[/ame]

Ayrıca script dosyalarında genellikle beni okuyun, buraya bakın, veya kurulum gibi isimlerde metin dosyaları mevcut olur. Bu dosyaları okuyarak yola çıkabilirsiniz. Web sitesi kurma ile ilgili aşağıdaki konumdan bilgi edinebilirsiniz.

15 Eki 2019
157
9
Arkanda

siten kapanır eğer sanal ile birşey yapacaksan o yüzden ücretli illegal destekli host kullanmayı öneririm

BASHKIR

Yeni üye
20 Şub 2021
13
0
Merhaba, kuracağınız script nedir?

Örnek olarak rastgele siteden bulduğum bir blog scriptini kurmayı denedim fakat olmadı. Sanırım veritabanını ilişkilendirme ile ilgili sorunlar yasşıyorum.

Merhaba,
Öncelikle bir veritabanına ihtiyacınız var. (Veritabanı.php dosyası bunun için mevcut.) Veritabanı oluşturduktan sonra bilgileri veritabanı.php dosyasına gireceksiniz ve işleminiz tamamlanmış olacak. InfinityFree C-panel destekliyorsa aşağıdaki videoyu izleyerek veritabanı oluşturabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=kOvFPDfelVQ

Ayrıca script dosyalarında genellikle beni okuyun, buraya bakın, veya kurulum gibi isimlerde metin dosyaları mevcut olur. Bu dosyaları okuyarak yola çıkabilirsiniz. Web sitesi kurma ile ilgili aşağıdaki konumdan bilgi edinebilirsiniz.
Ben önce veritabani.php yi açmaya çalışmıştım. Daha sonra da bilgileri girmeye çalışmıştım. Sanırım orda hata yaptım. Şimdi yapmam gereken önce veritabanı oluşturmak ve daha sonra veritabanı bilgilerini veritabani.php ye göre ayarlayıp çalıştırmak sanırım. Doğru mudur?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.