ingilizce nasıl öğrenilir?

bil4derim

Üye
9 Tem 2020
105
0
İzmir
haklısınız internette tonla kaynak var. bir sürü video var.
sorunda burada bence. her kafadan bir ses çıkıyor. sizin uyguladığınız verim aldığınız bir çalışma metodu var mı?
hedefim 1.5-2 yılda ingilizce yazılım kitabını çevirebilecek seviyeye gelmek. tabi bu süre daha da uzayabilir. yardımlarınızı beklliyorum

Clone9000

Üye
30 Eyl 2017
193
0
Moskova
Merhaba kolay gelsin,
Kendim yaptığım ve zamanında her yazılanı anlayacak seviyeye gelmiştim aynen şunları yapmıştım,
voscreen adlı siteden dizi veya film kesitlerini dinleyerek sorulan soruları yapabilirsin,
ona nazaran çok fazla öğrenme yeri var örnek olarak busuu, udemy var.
Ama sana vereceğim tavsiye ingilizce şart eyvallah ona lafım yok,
Fakat ilk önce kendi dillerini öğren, Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi, temel olarak bunları da öğren.
Kolay gelsin dostum :)

Bəy

Özel Üye
21 Haz 2015
4,810
2
266
Konya
İngilizce seviyeniz nedir?

Eğer biraz da olsun bilginiz varsa üstüne eklemek için okumayı, dinlemeyi ve konuşmayı tavsiye ederim.
Okumayı kitaplarla, dinlemeyi film ve diziler ile, konuşmayı arkadaşlarınız yahut ana dili İngilizce olan kişilerle geliştirebilirsiniz. Bunlar için uygulamalar mevcut.

bil4derim

Üye
9 Tem 2020
105
0
İzmir
İngilizce seviyeniz nedir?

Eğer biraz da olsun bilginiz varsa üstüne eklemek için okumayı, dinlemeyi ve konuşmayı tavsiye ederim.
Okumayı kitaplarla, dinlemeyi film ve diziler ile, konuşmayı arkadaşlarınız yahut ana dili İngilizce olan kişilerle geliştirebilirsiniz. Bunlar için uygulamalar mevcut.

liseden kalan bilgilerim var fakat seviyem nedir bilmiyorum. ama temelin bi tık üstü diyebilirim

Bəy

Özel Üye
21 Haz 2015
4,810
2
266
Konya
liseden kalan bilgilerim var fakat seviyem nedir bilmiyorum. ama temelin bi tık üstü diyebilirim

O hâlde işiniz daha kolay diyebilirim, zirâ öğrenmeye değil geliştirmeye çabalayacaksınız.

Bugün bir kitap alın, okurken sesinizi kaydedin. Not defterini açın ve bugün yaptıklarınızı, yapacaklarınızı yazın. 1 haftalık çalışmadan sonra bunları tekrar edin, gelişmeyi görmeniz sizi motive edecektir.

Cagatayq

Yeni üye
18 Ocak 2019
13
0
KIBRIS
Türkiyede yıllarca ingilizce eğitimi aldım totale bakınca elimke geçen 0. Bir yıl yurt dışında üniversite için ingilizce hazırlık eğitimi aldım bu bana geröekten yaradı. İstersen düşük puanlı bir bölümün ingilizcesini kktcde okuyarak tam burslu şekilde ingilizce hazırlık eğitimi alabilirsin

Baphomet

Katılımcı Üye
23 Nis 2020
297
1
Üstteki arkadaşın da dediği gibi okulda senin işine yarayacak İngilizce öğrenmen imkansıza yakın. Maddi durumun elveriyorsa kurs ile başlamanı öneririm, eğer kursa gitmeyecek isen Duolingo tarzı birçok uygulama ile İngilizceni bir seviyeye kadar getirebilirsin fakat malesef daha yolun yarısındayız. Yolun kalan yarısı ne kurs ne de uygulamalardan oluşuyor. Yolun kalan yarısı sadece pratikten oluşuyor. En basitinden yabancı/dil bilen kişiler ile diyolog kurma, maddi durumun elveriyorsa Cambridge'in sınavlarına girme (özellikle Cambridge'ın sınavları seni kapsamlı şekilde test eder) vs. Bunlar ile İngilizceni çeşitli alanlarda (speaking, listening, writing) üst seviyeye çıkarabilirsin, tabi bunlar benim tavsiyelerim öğrenme şekline göre farklılık gösterebilecek şeyler. Takıldığın yerlerde özel mesaj yolu ile iletişim kurabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.