İngilizce öğrenme teknikleri

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Merhaba THT ailesi :)
İngilizceyi anadiline yakın derece bilen. Yabancı gazete okuyabilen arkadaşlara soruyorum.
İngilizce öğrenmeye nereden başladınız?
Nasıl bir yol izlediniz?
Başdaki yaptığınız hatalar varsa bize ne önerirsiniz?
Hangi kaynakları almalıyız ?
Hangi sitelerden çalışmalıyız ?
Çalışmaya nereden başlamalıyız ?

Azmim ve inancım var bu konuda kardeşlerim. Bana yol gösterin. İnternetteki dolandırıcılardan bıktım. Ailem olarak sizlere soruyorum.

#!/

Uzman üye
9 Mar 2016
1,323
2
TEM
ingilizce bilgim %75 diyebilirim. sana tek birşey diyorum KELİME EZBERLE ben bununla geliştim sende bir dene dostum 2. olarak yabancı dizi izle telaffuzlara dikkat et ing. kitap oku sonra dil bilgisi...

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
ingilizce bilgim %75 diyebilirim. sana tek birşey diyorum KELİME EZBERLE ben bununla geliştim sende bir dene dostum 2. olarak yabancı dizi izle telaffuzlara dikkat et ing. kitap oku sonra dil bilgisi...

Kelime ezberlemek gerçekten güzel fikir.
Hangi konudaki kelimerden başlamalıyım ?
Yabancı dizi güzel fikir. Fakat kendimi diziye kaptırıyorum hikaye beni götürüyor kelimelere dikkat edemiyorum.
İngilizce kitap okuyacağım evet güzel fikir.

bugra69

Yeni üye
9 Tem 2015
47
0
Yabancı dizi güzel fikir. Fakat kendimi diziye kaptırıyorum hikaye beni götürüyor kelimelere dikkat edemiyorum.

Dostum Görkem arkadaş haklı, yabancı dizi,film(altyazılı) izlemenin sana çok büyük artısı olacaktır bundan emin ol. Ne kadar kendini kaptırsanda bilinçaltına o kelimenin anlamı söylenişi kaydediliyor. Bir de sen dikkat edip odaklanırsan telaffuzunu geliştirebilirsin. Azmin de varmış bir de DUOLINGO adlı bir program var sana öneririm. Hem website tabanlı hem Android iOs uygulaması var. Bir göz at

#!/

Uzman üye
9 Mar 2016
1,323
2
TEM

rutin kelimelerden başka ardından yavaş yavaş zorlaştır. yabancı dizilere gelirsek dizi ingilizce altyazılı olsun ve ingilizce dublajlı o zaman on numara olur

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Dostum Görkem arkadaş haklı, yabancı dizi,film(altyazılı) izlemenin sana çok büyük artısı olacaktır bundan emin ol. Ne kadar kendini kaptırsanda bilinçaltına o kelimenin anlamı söylenişi kaydediliyor. Bir de sen dikkat edip odaklanırsan telaffuzunu geliştirebilirsin. Azmin de varmış bir de DUOLINGO adlı bir program var sana öneririm. Hem website tabanlı hem Android iOs uygulaması var. Bir göz at

Teşekkür ederim kardeşim. Uygulamayı edindim bugün :)

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

Sitcom dizileri izle onlar birebir dil geliştirmek için. Hot in Cleveland var mesela.

Trt world var bir de onun da baya bir faydası olacaktır sana. Gece bültenindeki hanım hariç bütün spikerlerde koyu bir ingiliz aksanı var yalnız bayabilir. :)

Thombia

Üye
31 Ocak 2016
241
1
Godon
önce en az 500 tane kelim ezberliceksin..sonra zaten kendini az çok ifade edebilirsin sonra cümle yapılarına gir ama sadece geniş gelecek ve geçmiş zamanı öğren ..bunlar işini görür.. ondan sonrası pratik konuscan sürekli .. :RpS_thumbup:

Mr Nonexistent

Katılımcı Üye
14 May 2016
329
0
Gotham
Bende cok arastirdim arastoriyorumda sifirdan bende senin gibi basliyorum
Eskisehir grubuna yazdim 1-2 kisi ucretsiz ders verecek insallah bir yerden baslamak getekiyor ama ilk ne ogrenmek lazim o kafa karistirici

EfeqaN

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
489
0
bileyim?
kelime ezberleyerek ingilizce öğrenilmez! Lütfen dil hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar yorumlamasın.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
kelime ezberleyerek ingilizce öğrenilmez! Lütfen dil hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar yorumlamasın.

Sizden de bir tavsiye alalım o vakit. Elbette kelime yetmez ama kelime binanın temeli gibidir. Kelimeleri gramer ile şekillendirir, speaking'i ile de sunumunu yapar.

PruksiToxin

Yeni üye
27 Haz 2016
35
0
Bol bol pratik yap kelimeleri öğren. Sonra mobil uygulama Duolingo ile geliştirebilirsin az da olsa daha sonra film, dizi ve chatleşmek geliştirecektir.

mmogluk57

Yeni üye
17 May 2016
45
0
Yapman gereken kendine ingilizce konuşabilen arkadaşlar bulmak. Mesela ben 13 yaşında minecraft oynardım ingilizlerle çok büyük etkisi var. Teamspeak3 de birsürü server var free commuiytler var bulabilirsin Onlarla sohbet ederek hem kelime çıkarırsın hem telefuz. Dizi de izlemen gerekiyo tabiki listening e çok katkısı oluyo english subtitle ile izlersen daha çok güzel

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.