insan yüzü hakkında

UzmanConda

Katılımcı Üye
8 Kas 2015
341
0
Merhaba arkadaşlar, Benim bikaç aydır kafama takılan bir soru vardı. Internette soruyu nasil aratip cevabını bulacağım hakkında azda olsa bir bilgiye sahip olmadığım için turkhackteam'da sormanın cevaba ulaşmamı kolaylaştıracağını düşündüm. Soruya gelirsek insan yüzünün burun göz vs konum olarak aynı yerde olmasına rağmen neden herkes birbirinden farklı net sorum bu şekilde. Cevaplarınızı bekliyorum.

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Basit. mitoz bölünme insan vicudundaki normal hücrelerde gerçekleşir ve hücreler birbirinin aynısıdır ancak öyle birşey olur ki bilim bunu açıklayamıyor dna zincirindeki bazı bölgeler pasif veya aktif olup tırnak vs şeylere dönüşüyor. Mayoz bölünme ise insanların üreme hücrelerinde meydana gelir. bu bölünme türünde kromozom sayısı yarıya iner yani insan 46 kromozomlu iken spermlerde 23 kromozom ,annenin yumurtasında da 23 kromozom olur. ancak mayoz bölünme de crossing over denilen bir olay var. yani parça değişimi demek. bunlar farklı parçalardan yeni kombinasyonlar oluşmasını sağlar.

ben basit olarak anlattım ama soru güzel ve felsefeyle de ilgilenmeni tavsiye ederim. sofie 'nin dünyası adlı kitabı oku bence.

bir kurabiye dükkanına gittiğinde onlarca insan şeklinde kurabiye görebilirsin. peki bu kurabiyeler aynı kalıptan çıkmasına rağmen neden birbirine benzemez. kimisinin kolu ucundan parçalamıştır kimisinin kulağı yoktur. DNA konusu önemli. tebrik ederim bu soruyu sorduğun için

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
elinize sağlık :trl :trl :trl şaka maka bi yandan olabilir Yüce Rabbimiz herkez birbirini ayırt etsin diye bizi böyle yaratmış olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.