Instagram Ad Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

GyUig8.gif

Merhaba sevgili Turk Hack Team Ailesi, bu konum Instagram Ad Etiketi Nedir? adına olacaktır. Bu konu sayesinde kolaylıkla hesaplarınızı paylaşabileceksiniz.. Anlatım bölümüne geçiyorum.

Instagram Ad Etiketi Nedir?

5f457a7b42f43f001ddff00f.png

İnstagram da gelişen diğer sosyal medya uygulamaları gibi her geçen gün yeni bir özellik eklemekte. Bu konuda işleyeceğimiz ad etiketi ise insanların birbirlerini bulmasını kolaylaştıran bir instagram özelliğidir aslında. Ad etiketleri bu kolaylığının yanı sıra kişiselleştirilebiliyor olmasıyla da günümüzde birçok kişinin ilgisini çekiyor ve birçok kişi kullanmakta. Bu özellik bir nevi de kartvizit işlevi görmektedir.

Hangi durumlarda kullanabilirsiniz?

Bir hesabınız var ve sürekli insanlara ulaştırmaktasınız ama her seferinde kullanıcı adı vermek ile uğraşmak istemiyorsanız bu özellik ile hesabınızı kapsayan bir qr kod oluşturabilir ve bu qr kod ile kullanıcı adını yazmadan diğer insanlara hesabınızı ulaştırabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için hesabınıza girip bir adet qr kod oluşturabilirsiniz oluşturduğunuz bu qr kodu sizi eklemek isteyen kişiler kendi hesaplarını girmiş oldukları mobil cihazdan bu kodu okutmaları yeterli olacaktır. Onlar da bu kodu okuttuktan sonra sizlerin hesabına ulaşabileceklerdir.

Instagram Ad Etiketi Nasıl Oluşturulur?

Bu özelliği yeni öğrendiyseniz veya kullanma fikri aklınıza gelmişse şu soruyu sorabilirsiniz "iyi hoş da bu özellik nasıl kullanılıyor?" bu özelliği kullanmak için aşağıdaki yazmış olduğum adımları uygulamanız yeterlidir.

1. Adım: Mobil cihazınızdan instagram mobil uygulamasını açın.

2. Adım: Mobil uygulamanıza girdikten sonra sağ alt köşede bulunan "profil simgesine" tıklayın.

3. Adım: Sonrasında ise orada bulunan üç çizgiye tıklayın.

4. Adım: “QR Kodu” seçeneğine tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra karşınıza bir qr kod çıkacaktır. Bu kod sizin hesabınıza özel olan qr kod işte. Bu qr kod ile hesabınıza ulaşmak isteyen kişiler kolaylıkla hesabınıza gidebilir. Bu ekranda bu kodu screen shot (ekran görüntüsü) aldıktan sonra hesabınıza ulaşmasını istediğiniz kişilere iletebilirsiniz.

Arkadaşlar konumuz bu kadardı. Bu konuda "Instagram Ad Etiketi Nedir?" konusundan söz ettik. hepinize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.