Instagram Bilgi Toplama Aracı

sleXion

Yeni üye
16 Nis 2020
19
4
İstanbul
Arkadaşlar selam, Instagram için bilgi topalama aracına ihtiyacım var. E-posta ya da telefon numarasına ulaşsam bana yeter. Bu konu için bana akıl verecek birileri var mı?

Vuanays

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
400
72
UZAY
Arkadaşlar selam, Instagram için bilgi topalama aracına ihtiyacım var. E-posta ya da telefon numarasına ulaşsam bana yeter. Bu konu için bana akıl verecek birileri var mı?
Merhaba,

Önceden vardı ama şu an var mı bilmiyorum ama bir kişi üzerinde kullanacaksan şu taktiği yapmanı öneririm :)

Numarasını bulmak istediğin kişinin gönderilerindeki yorumlara bak samimi olduğu birisi varsa o kişinin ismi ile yeni bir instagram hesabı oluştur biraz bot takipçi gönder ardından numarasını istediğin kişiye özelden yaz numaranı atar mısın telefonumu sıfırladım vs seni tanıdığı kişi sanıp numarasını verebilir bu taktik ile çok kişinin numarasını aldım eğer hesabı gizliyse postegrodan gönderilerine bakabilirsin anlamadığın yer varsa da sorabilirsin.

Bu postumu yanıtlayıp "Bilgi toplama aracı istemiş bağımsız birşey anlatıyorsun" demeyin araç olmadığı için yardımcı olmaya çalışıyorum. :)

İyi Forumlar.

hikmetnri

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
727
54
Nerde istersen
Yüksek takipcili bi hesap oluştur veya yeni hesapta olur açılışımıza özel diye hesabında sahte çekiliş tarzı bişey yapıp herkese toplu mesaj atıyormuş gibi bir mesaj oluştur.
Eğer katılırsa cekilişi kazandın deyip iletişim bilgilerini iste.
Sonrasında hesabı kapat.
Yani tamamen sosyal mühendisliğine kalmış.
Eğer bilgiler eline ulaşırsa Linuxta araçlar mevcut;
Daha fazla bilgi edinmek için linuxta maltego diye bilgi toplama aracı var.

19 May 2020
238
84
kullanıcı adları kilit noktalardır, instagram hesabını hedeflediğin zaman diğer sosyal medya hesaplarında da bu kullanıcı adına ait bir hesap var mı, varsa aynı kişiye mi ait bunu tespit ederek farklı mecralardan da bilgi toplamaya çalışabilirsin. kullanıcı adına, isim soyisimine ve şehir plakasına dayalı bilinen mail uzantıları için eposta adresleri üreterek bunların kullanılıp kullanılmadığını tespit ettikten sonra, sosyal mecralarda bu eposta adresleri ile hatalı şifreler girerek, hesap profiline dair isim ve resim bilgisini de görebilirsin.

sillyCRİMİn4l

Katılımcı Üye
21 Haz 2021
285
137
dostum böyle şeyler artık kolay kolay olmuyor birkaç araç vardır mesela userrecon var ama onla en fazla kişinin diğer sosyal medya hesaplarını bulursun ama doğru çalıştığından emin değilim zaten çalışsa bile çok işine yaramaz sana tavsiyem şöyle o kişiyle fake hesaptan bir şekilde iletişime geç veya onun arkadaşıylada olur onun bir şekilde numarasını veya bilgilerini al yada bunları sosyal mühendislik ile telefon numarasını ele geçirip maltegodan adresini bulabilirsin hatta dahada fazlasını ama herşey oturarak olmuyor biraz çaba sarf etmen lazım herşeyi oturduğun yerden terminladen halledemiyorsun kurbana yakın olman lazım onu biraz araştırman lazım nedir ne değildir öğrenmen lazım umarım bu cevabımda sana yardımcı olabilmişimdir sevgili üye iyi forumlar...

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,983
1,078
Kayseri
Merhabalar,

maaleseft e-posta veya telefon numarasına ulaşmana yarayacak bir bilgi toplama araç'ı bulunmuyor. Fakat kullanıcı adı üzerinden araştırma yapmak istiyor isen sherlock adında bir tool bulunuyor kullanabillirsin.

İyi günler dilerim.

ZeuF

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
398
26
Genel
Yüksek takipcili bi hesap oluştur veya yeni hesapta olur açılışımıza özel diye hesabında sahte çekiliş tarzı bişey yapıp herkese toplu mesaj atıyormuş gibi bir mesaj oluştur.
Eğer katılırsa cekilişi kazandın deyip iletişim bilgilerini iste.
Sonrasında hesabı kapat.
Yani tamamen sosyal mühendisliğine kalmış.
Eğer bilgiler eline ulaşırsa Linuxta araçlar mevcut;
Daha fazla bilgi edinmek için linuxta maltego diye bilgi toplama aracı var.

Arkadaşın taktigi gayet olumlu sonuçlar veriyor. Çekiliş taktiginde büyük şeyler ya da çok küçük şeyler vadetme bence çünkü tek bir hakkın olcak, kişinin instagramına baktığında neyle uğraştığını neye evet ya da hayır diyecegini anlarsın zaten ona göre hediye sistemini planla.
Örneğin; resimler çekiyorsa kamera kazandın değilde kamera lensi kazandın diyebilirsin.

Aahh Maltego aahh :) eskiden ne kullanırdık seni heyecanla açardık hadi bakalım şimdi onlar düşünsün diye :D Ama eskisi gibi mantıklı gelmiyor sanki, ya da bizim yazdığımız bilgileri karşılayacak bilgiler yok şu aralar bilemiyorum ama yine de denenebilir tabi ki de.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,393
1,480
K E R K Ü K
e posta veya telefonunu direk bulamazsın, hiçbir tool bunu bulamaz.
sosyal mühendislik ile alabilrsin, fake site oluşturursun,
şu şu videoda şu ihlal var hesabın kapanmaması için mailinizi girin v.s yaparsın.
aksi taktirde şu toolu indireyim hesabın adını gireyim tüm herşeyini öğreneyim gibi birşey olamaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.