Instagram hesabım çalındı

mrROBOT24

Üye
10 Şub 2019
123
3
isvicre/Basel
Sevgili arkadaslarim önceliklesizden özür diliyerek konuya basliyorum.
konuyu belki yanlis yere acabilirim hepinizden özurdiliyerek bir istegim olucak
benim cok sevdigim cok saygi duydugum bioenerji hocamın instagram hesabi hacklenmistir ve suan kendisi cok magdur durumda
hesabindan dolandiricilik yapilarak milleti kandirip paralarini elde etme talebinde bulunuyor.
hepinize sevgiler saygilar var olun.

bu arada arkadaslar ben bu hesaptaki kisinin kucuk kardesiyim
o burda olmadigi icin bana sizlerle bu hesaptan iletisim kurmami istedi saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi:

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
Instagram ile iletişime geçiniz sonra durumu açıklayınız eğer hesabın sizin olduğunu kanıtlayacak bir kanıtınız var ise bu sorun halledilecektir. Hocan ile itibata geçerek bu konu hakkında yapması gerekeni belirt .

Son düzenleme:

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Merhabalar ;

İnstagram destek ile iletişime geçerek hesabın sizin olduğunu kimlik , fotoğraf vb durumlar ile kanıtlarsanız hesabı alabilirsiniz . Kurucu mail var ise bu yöntemle de hesabı alabilirsiniz.

Menrva

Üye
1 Nis 2020
152
3
benim cok sevdigim cok saygi duydugum bioenerji hocamın instagram hesabi hacklenmistir ve suan kendisi cok magdur durumda
hesabindan dolandiricilik yapilarak milleti kandirip paralarini elde etme talebinde bulunuyor.

o burda olmadigi icin bana sizlerle bu hesaptan iletisim kurmami istedi saygilar

Talepte bulunduğuna dair hesaptaki arkadaşlarından görüntü alıp durumu emniyet güçlerine bildirerek başlayabilirsin işe. Böylelikle dolandırıcılık ile de uğraşmak durumunda kalmazsın.
İnstagram giriş sayfasından "giriş yapmak için yardım al " seçeneğine tıkla. Ekrana <Girişte sorun mu yaşıyorsunuz> kısmı gelecek,
"daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?" seçeneğini seçiyoruz. gelen ekranda "Kaydolurken kullandığın e-posta adresi" ni yaz, bilgilerini doğru şekilde gir.

calinan-hesabi-geri-alma-instagram-008.jpg

"Hesabım başkasının eline geçti" kısmını işaretlemeyi unutma. İsteği gönderdikten sonra 15/30 gün içerisinde yazdığın mail adresine destek ekibinden mail gelecektir.

Kimlik onayı

Destek ekibinin kimlik onayı kısmı destek ekibine direk de yazabilirsin; ama dili ingilizce yazmanı öneririm

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
44
26
Merhaba, hacklenilen hesabınızda mevcut bir mail var ise işiniz kolaylaşıcaktır. Karşı taraf erişiminizi tamamen kesmek için mailinizi kaldıracak lakin mailinize instagram tarafından güvenlik maili gelecektir(24 saat geçerli bağlantı) bu sayede hesaba erişim sağlayabilirsiniz. Eğer bağlantı geçersiz ise instagram destek ekibine başvurabilirsiniz. https://help.instagram.com/contact/151081798582137 adresine giderek gerekli yerleri doldurarak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Kurtarma işlemini kısaltmak için gönderdiğiniz formu tekrar tekrar site tarafından engellenene kadar göndermeniz gerekiyor. + Olarak engellendiğinizde Vpn kullanarak tekrar aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.
Bunun haricinde hesabınızda dolandırma işlemi yapılıyor ise en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulununuz. Ve bu olaydan etrafınızdaki kişileri uyarmak faydalı olacaktır.

deepdead00

Üye
21 Nis 2021
187
10

Merhabalar değerli Türk Hack Team üyesi:

İnstagram ekibi ile görüşmeniz gerekmektedir. Hesabınızın sizin olduğunu kanıtlayıp hesabınızı alabilirsiniz.

Dolandırıcılık var ise savcılığa başvurarak şikayetinizi belirtebilirsiniz.

İnstagram yardım merkezine giderek sorununuzu belirtiniz.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

İyi forumlar dilerim...

zcIPpR.gif

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
Merhaba değerli üye. Hesabı çalan kişi elbet Mail veya telefon değiştirecektir bağlantınızı kesmek istediği için. Eğer değiştirmiş ise mailinize e mail removed veya changed tarzında Mail gelecek aşağı kısımdan bunu ben yapmadım diyerek revertten hesabı kurtarabilrsiniz. Aynı şekilde telefon numarası için de mail gelebilir. Bunu ben yapmadım diyerek size gösterdiği yoldan hesabı kurtarabilrsiniz.

Ve son olarak İOS ekranından şansınızı deneyebilirsiniz. Bu yöntem için hesabı çalan kişi 2 faktör açmış olmaması gerekmekte. Uygulamaya girip hesap ekle kısmına gelin hesap ekle diyin. Daha sonra k. Adı ve şifre isteyecek girmeyin. Alt kısımda daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğine basıp ilerleyin. Hesabımı bul ekranı açılacaktır. K. Adınıızı yazıp ilerleyin. Daha sonra eposta vs gönder ekranının hemen altında daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğine basın. Karşınıza bir ekran gelecektir o ekranda ki telefon numarası veya eposta size aitse kod gönderip girebilirsiniz.

Not: İOS ekranına ulaşmak için çalınan hesaba önceden girilmiş bir cihaz olması lazım. Ve çalan kişinin de 2 faktörlü doğrulamayı açmamış olması lazım.

13 Tem 2020
64
0

Merhaba,

İnstagram yetkilileri ile iletişime geçebilisiniz yada Siber suçlar ile mücadele Polisine giderek şikayette buluna bilirsin

...İYİ FORUMLAR...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"TÜRK HACK TEAM"

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Dostum elimden geldiğince cevaplayacağım

1 - https://www.turkhackteam.org/instagram/1691251-instagram-100-calinan-hesabi-kurtarma.html şu linki incele

2 - eğer çalan kişi belliyse (hesap dahil) siber suçlara şikayet edebilirsin veya savcılığa

3 - instagrama e posta atmak işe yaramadıysa hesabı geri çalmak için yöntem deneyebilirsin yöntemleri öğrenmek için forumda aratman yeterlidir

bu kadarını biliyorum dostum kusuruma bakma.

Saygılarımla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.