İnstagram Hesabımı Geri Alma?

reswan

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
272
0
Arkadaşlar bu instagramın güvenlik konusu çok saçma. Kaç yıllık hesabım bugün ele geçirilmiş e posta adresime mesajlar gelmiş. Hindistandan giriş yapılmış hesaba. Sadece şifresini değiştirse geri alıcam da e posta adresimi de değiştirmiş. Çok saçma bir olay. E posta adresini değiştirince eski olan e posta adresine mesaj falan gelmesi lazım değil mi e posta adresini değişti siz yapmadıysanız lütfen şunu şunu yapın diye. Şifre değişti diye mail gelmiş tıklıyorum şifreyi değiştiriyorum fakat giriş yapamıyorum tekrardan farklı bir cihazdan giriş yaptınız falan deyip e postaya kod yolluyor (e postayı kendi üzerine aldığı için ona gidiyor kod) hesabı nasıl geri alabilirim? Hesapta hiç foto yoktu eski arkadaşımın fotosu vardı hiç foto yoktu hesapta. (Arkadaşım vefat etti maalesef 2.5 yıl önce)
Yeni hesap aç diyebilirsiniz fakat vefat eden arkadaşlarımla olan konuşmalarımız var bu benim için önemli. Kaydedilenlerde de onunla çekindiğimiz (onun profilinde olan fotoğraflar vardı.)

edit: Destek ile konuştum 2 faktörlü doğrulama açmış o yüzden o maile gidiyormuş kod. Destek ile konuşuyorum hala almaya çalışıyorum inşallah alırım.

Son düzenleme:

reswan

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
272
0
Mobil numara ekledinmi önceden? Bide onu dene

eklemiştim hocam. Denedim fakat sonuç aynı. Şifreyi değiştiriyorum sonra e postana kod yollandı diyor kodu girin diyor. (Kod çalan adamın hesabına gidiyor.) Şifre değiştirmek için e postamı giriyorum e postama geliyor şifre değiştirin diye. Fakat şifre değişince e postaya kod yollandı deyip kod istiyor (çalan kişinin hesabına kod yolluyor)

reswan

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
272
0
Anlamadığım olay şu: hesabına eriş kısmından e postamı yazıyorum e postama geliyor, numaramı yazıyorum numarama geliyor, en ilginç kısmı kullanıcı adımı yazıyorum yine benim e postama geliyor.
Instagram'a tekrar bağlanmanızı kolaylaştırdık diye bağlantı geliyor tıklıyorum fakat tıkladığım zaman

b*******[email protected] e-posta adresine gönderdiğimiz 6 haneli kodu gir. (bana ait değil e posta)

HaToR

Üye
1 Ağu 2012
129
0
BAKU
1.Instagram keş ve cookieleri temizle.
2.Epostana ve ya mobile şifre yenileme gönder ve gelen kodla onayla.
olmazsa öm yaz yaparız. kod heliyorsa emaile sorun diğil çözülür

reswan

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
272
0
1.Instagram keş ve cookieleri temizle.
2.Epostana ve ya mobile şifre yenileme gönder ve gelen kodla onayla.
olmazsa öm yaz yaparız. kod heliyorsa emaile sorun diğil çözülür

hocam kod gelmiyor. Link olarak geliyor ikisinde de. Linke tıklayınca da hesaba kod yollandı diyor ve çalan adamın hesabına kod gidiyor. Ama instagram uygulamasından girip hesabına eriş kısmından kullanıcı adımı giriyorum, e postaya gönder diyorum benim e postama geliyor link ama linke tıklayınca e postanıza gelen kodu girin diyor (onun e postasına gidiyor kod)

HyperNox

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
459
0
Hesaba giriş yaptıktan sonra hızlı şekilde maili değiştir şifreyi kullanıcı adını değiştir daha sonra yapabilirsen iki faktörlü kimlik doğrulaması veya hesabı dondur bir kav günlüğüne

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,407
Merhaba daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğinden
Forumu doldurun size bir mail gelir o maili kağıda yazıp yüzünüz görünecek şekilde fotoğraf çekip maile cevap olarak gönderin büyük ihtimalle size link yollarlar şifre yenileme linki

reswan

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
272
0
Merhaba daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğinden
Forumu doldurun size bir mail gelir o maili kağıda yazıp yüzünüz görünecek şekilde fotoğraf çekip maile cevap olarak gönderin büyük ihtimalle size link yollarlar şifre yenileme linki

hocam dediğim gibi sadece arkadaşımın fotosu var fotoğrafta en yakın arkadaşı ile. Fotoğraflar bana ait değil yani. Orada kendi fotoğraflarımın olmadığı kişisel hesabı seçtim. Fakat 2 gündür mail falan gelmedi bekliyorum. Ayrıca daha oradan e postayı seçtiğimde e postama geliyor zaten şifre yenileme linki vs. şifreyi değiştiriyorum. Ama 2 faktörlü doğrulama olduğu için 6 haneli güvenlik kodu benim maile değil onun maile gidiyor.
edit: Şifreyi değiştirmiştim 1-2 gün önce hala aynı şifreyle giriş yapabiliyorum ama güvenlik kodu istiyor. Yani hesaba alan kişi şu an hesaba giremiyor fakat 2 faktörlü doğrulama hala açık olduğu için ben de giremiyorum yani hesap bugda kaldı gibi bir şey oldu.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.