Instagram hesabını 600 farklı hesaptan şikayet edilmesine rağmen kapanmadı

72kerem72

Yeni üye
28 Nis 2020
18
0
Arkadaşlar ben Instagramda içerik üretiyorum ve bir sayfa benim videolarımı çalarak video yapıyordu. Ben de bu sayfayı etiketleyerek hesabımda paylaştım videolarımı çalıyor spamdan şikayet edin diye. Dün bunu attım ve etikete 650 kişi tıklamış en kötü 200-300 kişi şikayet etmiştir ama bu hesap kapanmadı. Sizce neden?

'Taha

Üye
16 Ara 2022
173
138
Ölü Üye
Arkadaşlar ben Instagramda içerik üretiyorum ve bir sayfa benim videolarımı çalarak video yapıyordu. Ben de bu sayfayı etiketleyerek hesabımda paylaştım videolarımı çalıyor spamdan şikayet edin diye. Dün bunu attım ve etikete 650 kişi tıklamış en kötü 200-300 kişi şikayet etmiştir ama bu hesap kapanmadı. Sizce neden?
Hesapta olağan dışı bir şey yoksa kapanmaz. Hesabı robotlar değil insanlar askıya alır.

woxr1n.online

Katılımcı Üye
18 Nis 2022
600
302
Kapanmasında çok hesap değil önemli bir şekilde bildirilmesi gerekmekte aksi takdirde spam'a düşer.
ve Uygulama içerisinden hesap kapatmak eskisi kadar kolay değil.

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Instagram, kullanıcılarının kurallarını ihlal ettiklerinde hesaplarını kapatma hakkına sahiptir.
Instagram'da paylaşım yaptığınız içeriğin telif haklarına sahip olmadığınız için içeriklerinizin düzenlenerek veya düzenlenmeyerek kopyasının dahil direkt olarak paylaşılması Instagram'ın kurallarına göre yasak değildir. (içerik üretici sayfa olarak)
Bu durumda instagram'da istemediğiniz hesapların kapatılması için kitlenizi yöneterek instagram kurallarını ihlal etmeyen hesapları asılsız şikayet etmek veya ettirmek yasaktır. Bu nedenle, bu konuda şikayet edilirseniz hesabınızın kapatılması riski doğar...

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
114
Merhabalar.
Önereceğim konu pek etik değildir.
Örneğin karşınızda bir x kişisi sizin yaptıgınız gibi videolar yapıyor ve etkileşimi çok yüksek sizden daha çok izleniyor takipçi kazanıyor ise ona bot takipçi atarsanız ve bot beğeni atarsanız sayfası spama düşüp askıya alınır ve bir kaç defa böyle olursa hesabı kapanır.

İyi forumlar saygılar.

zerø

Üye
17 Kas 2022
68
28
Hesap kapama işlemlerine botlar bakmadığı için sayı önemsiz bir mesele. Bunun yerine direkt destek hattını dene

Direkt Olarak Instagram İle İletişime Geçebilirsiniz, Eğer Bir Sonuç Alamazsanız Hesaba Brute Force(Düşük İhtimal) Veya Phishing(Senaryoya Bağlı Oran) İle Hesaba Yetkisiz Erişim Yaparak Dilediğinizi Yapabilirsiniz veya Hesabı Komple Silebilirsiniz. . .

(Not: Instagram Hesaplarını Botlar Değil, İnsanlar Askıya Alıp/Kapatmaktadır. Muhtemelen Hesabı İncelediklerinde Bir Sorun Olmadığını Düşünüp Size Olumsuz Dönüş Sağladılar.)

DarkBoy05

Üye
2 Ocak 2023
243
41
Evren
Hesap güçlü ola bilir.

Ghost Killer

Co Admin Yardımcısı
13 Ocak 2019
11,238
7,706
isterse 1k insan şikayet etsin artık sayı önemli değil çünkü instagram eskisi gibi değil. sağlam bir form ile tek başına da hesabı kapatabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.