Çözüldü Instagram Hesabını Ele Geçirdiler!.. (ÇÖZÜLDÜ)

Proctives

Yeni üye
19 Nis 2020
16
2
Merhabalar, bugün benim kız kardeşimin hesabı çalındı. Hesaptan hikayelerde forex vs paylaşıp kefilim yazıyorlar. Şifre değiştirmişler, telefon ve mail adresini de değiştirmişler. Hatay gözüküyor IP adresleri. Daha önce "Twitter/Facebook/Instagram vs. sosyal medya hesabım çalındı. Ne yapmalıyım?" başlığında varmış ama sayfaya artık ulaşılamıyor. Hesaba hiç bir şekilde giremiyorum. Var mı bu konuda önerisi veya tecrübesini paylaşacak arkadaşım?

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,297
38
1,421
(nowhere) in
Merhabalar, bugün benim kız kardeşimin hesabı çalındı. Hesaptan hikayelerde forex vs paylaşıp kefilim yazıyorlar. Şifre değiştirmişler, telefon ve mail adresini de değiştirmişler. Hatay gözüküyor IP adresleri. Daha önce "Twitter/Facebook/Instagram vs. sosyal medya hesabım çalındı. Ne yapmalıyım?" başlığında varmış ama sayfaya artık ulaşılamıyor. Hesaba hiç bir şekilde giremiyorum. Var mı bu konuda önerisi veya tecrübesini paylaşacak arkadaşım?
Tanıdık kişilere durumu bildirin ve mümkün olan en kısa sürede en yakın polis karakoluna gidip şikayette bulunun. Hesabı da kurucu mail'e erişiminiz mevcut ise geri alabilirsiniz.

Proctives

Yeni üye
19 Nis 2020
16
2
(ÇÖZÜM)
Geri dönüşler için teşekkür ederim. Çalınmadan önce hesabın açık olduğu telefon üzerinden Instagram desteğe ulaştım. Hesabın kız kardeşime ait olduğunu teyit etmek için kendini çekip, başını sağa sola çevirmesini söyleyen aşamaları yaptı. Parmak izi ile telefonu açmasını vs istedi. Ardından isteğin kendilerine ulaştığını belirten mail geldi ve 24 saat içinde dönüş yapacaklarını söylediler. Yaklaşık yarım saat önce hesabı çalındığını ve gerçek kişinin doğrulandığını belirten mail gönderip, şifre değiştirmek için bir bağlantı göndermişler. O bağlantı üzerinden gerekli işlemler yapılmış olup hesap geri alınmıştır. Aynı şey başına gelen arkadaşlarım için bana yardımcı olan linki buraya bırakıyorum. Unutmayın işlemler daha önce hesabın aktif olduğu telefon üzerinden yapılmıştır. Saygılarımla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.