İnstagram hesap çalınması

XecuTioner0

Yeni üye
21 Haz 2019
9
0
Öncelikle herkese merhaba. Benim sizlerin yardımına ihtiyacım var. Yaklaşık 2 3 gün önce instagram hesabım çalındı ve kızlara tacizde bulunuyor benim adıma benim bu hesabı kapatmam veya bu şahısın adresine ulaşmam lazım ama ne yapmam konusunda en ufak bir fikrim yok yardım eder misiniz?

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
716
şahısın adresine ulaşsan ne yapacaksın gidip dövecek misin acaba? Yarın sabah en yakındaki karakola gidip suç duyurusunda bulunularak çözülebilecek bir problem.

XecuTioner0

Yeni üye
21 Haz 2019
9
0
şahısın adresine ulaşsan ne yapacaksın gidip dövecek misin acaba? Yarın sabah en yakındaki karakola gidip suç duyurusunda bulunularak çözülebilecek bir problem.
Gittim 48 saat geçti ve hesap aktif bugün siber suçların bana verdiği numarayı aradığımda da açılmadı (defalarca aradım) ve bugünden beri bir sürü kişi arayıp bir dünya küfür ediyor. Sürekli çalındı diye başka hesaplardan paylaşmamıza rağmen.

Zody4Q

Üye
13 Ara 2020
144
41
Instagramdan tarafınıza mail değişikliği hakkında bilgilendirme maili gelmiş olması gerekiyor,o mailden yararlanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramazsa başka bir yöntem daha mevcut. Eğer instagram hesabının kurulduğu ilk mail adresi hala sizdeyse bu mail adresiyle instagrama ulaşın (mail atabilirsiniz). Durumu açıkladığınız ve instagram bunu kanıtladığı takdirde hesabınıza ulaşabilirsiniz.
Eğer hesabı çalan kişiyi bulmak ve uğraşmak istiyorsanız size kötü bir haberim var :) Siz şikayet edip o kişiyi bulana kadar savcı dosyayı çoktan kapatmış olacak,mahkemeler bu tarz işlemlerle çok meşgul edilmiyor konu çok önemli değilse.

XecuTioner0

Yeni üye
21 Haz 2019
9
0
Instagramdan tarafınıza mail değişikliği hakkında bilgilendirme maili gelmiş olması gerekiyor,o mailden yararlanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramazsa başka bir yöntem daha mevcut. Eğer instagram hesabının kurulduğu ilk mail adresi hala sizdeyse bu mail adresiyle instagrama ulaşın (mail atabilirsiniz). Durumu açıkladığınız ve instagram bunu kanıtladığı takdirde hesabınıza ulaşabilirsiniz.
Eğer hesabı çalan kişiyi bulmak ve uğraşmak istiyorsanız size kötü bir haberim var :) Siz şikayet edip o kişiyi bulana kadar savcı dosyayı çoktan kapatmış olacak,mahkemeler bu tarz işlemlerle çok meşgul edilmiyor konu çok önemli değilse.
Dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.